Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Placówki oświatowe w Gdańsku z nowymi, ujednoliconymi stronami internetowymi

Zmiany dotyczą prawie 200 placówek oświatowych w Gdańsku. Zaktualizowane witryny ma już połowa szkół i przedszkoli w mieście, pozostałe otrzymają je w ciągu najbliższych kilku tygodni. Nowe strony m.in. ułatwią rodzicom kontakt z nauczycielami czy dyrekcją.

Placówki oświatowe w Gdańsku z nowymi, ujednoliconymi stronami internetowymi
A
A
data publikacji: 20 listopada 2018 r.
Tak wygląda, po zmianie, strona Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Gdańsku
Tak wygląda, po zmianie, strona Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Gdańsku
Mat. pras.


Projekt nowych witryn dotyczy tylko placówek samorządowych. Teraz, na stronie oprócz informacji na temat danej placówki będą również wiadomości dotyczące edukacji na terenie całego Gdańska oraz zakładka do Gdańskiej Platformy Edukacyjnej.

Zmiany witryn wynikają z chęci podniesienia standardu komunikacji w obszarze edukacyjnym w Gdańsku, ale przede wszystkim ułatwią użytkownikom czyli uczniom, rodzicom i nauczycielom wyszukiwanie niezbędnych informacji. Szkoły i przedszkola uzyskają też spójną, czytelną szatę graficzną stron.

Dyrektorzy, nauczyciele i pracownicy placówek w Gdańsku będą korzystać z jednolitych, bezpiecznych w kontekście ochrony danych osobowych, służbowych adresów mailowych. Od 1 listopada w elektronicznej korespondencji służbowej wykorzystywane są adresy mailowe przygotowane dla wszystkich użytkowników w ramach Gdańskiej Platformy Edukacyjnej.

Nowa witryna umożliwia szybsze dotarcie np. do rodzin z dziećmi z informacją o bieżących realizowanych usługach i świadczeniach społecznych (np. 500+, 300+), wsparciu dla dzieci i młodzieży czy o programach i projektach adresowanych do nauczycieli, rodziców dzieci i młodzieży. Realizowane w Gdańsku programy dotyczą m.in. rozwiązywanie problemów np. przemocy domowej, krzywdzenia dziecka, zaburzeń zachowania, depresji, uzależnień, agresji wśród dzieci czy edukacji seksualnej i HIV/AIDS.

Zastępca Dyrektora Wydziału Rozwoju Społecznego Urzędu Miejskiego ds. edukacji Grzegorz Kryger tłumaczy, że nowy sposób zarządzania stronami internetowymi placówek edukacyjnych w Gdańsku ma przede wszystkim usprawnić przepływ informacji pomiędzy Urzędem Miejskim a nauczycielami, rodzicami i uczniami. System obejmuje centralne zarządzanie bazą placówek i użytkowników oraz zindywidualizowane zarządzanie treścią strony internetowej przez pojedynczą placówkę. Umożliwia też automatyczne zamieszczanie treści na stronach placówek - aktualności i banerów - głównemu administratorowi strony – Wydziałowi Rozwoju Społecznego Urzędu Miejskiego w Gdańsku.


-
oprac. AU (0)
www.gdansk.pl
-
oprac. AU (0)
www.gdansk.pl