PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Gdańsk w śniegu zachwyca. Zobacz nasz film zrobiony z drona i rozpoznaj miejsca

Gdańsk w śniegu zachwyca. Zobacz nasz film zrobiony z drona i rozpoznaj miejsca
Zapraszamy do obejrzenia zimowych obrazów Gdańska. Film, który nakręciliśmy ukazuje nasze miasto z intrygującej, podniebnej perspektywy.
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Zima to wyzwanie dla służb, a dla spacerowiczów atrakcja. Nz. odśnieżanie chodnika w sąsiedztwie Parku Oliwskiego
Zima to wyzwanie dla służb, a dla spacerowiczów atrakcja. Nz. odśnieżanie chodnika w sąsiedztwie Parku Oliwskiego
zdj. Anna Rezulak/KFP


Już czwarty dzień, prawie bez przerw pada śnieg. Od poniedziałku 8 lutego służby miejskie walczą ze skutkami ataku zimy, najważniejsza jest bowiem sprawna komunikacja. Taka pogoda może niepokoić, ale może też, jak się okazuje, dostarczać ciekawych wrażeń estetycznych.

Zobacz film z zimowego Gdańska:Zimowy spacer, na który chcemy państwa zabrać pokazuje nasze miasto w większości z góry, z lotu ptaka, choć chyba właściwszym określeniem perspektywy było stwierdzenie, że z punktu widzenia płatka śniegu.

Odwiedziliśmy kilka gdańskich miejsc, gdzie mieszkańcy chętnie spacerują. Padający śnieg i niskie temperatury nie odstraszają ich. Na filmie widać zaśnieżone Główne Miasto, zamarzniętą Motławę, zaśnieżoną bryłę Muzeum II Wojny Światowej. Wszystko wygląda inaczej niż w zwykły dzień. Jest tajemniczo i intrygująco. Są też bardzo urokliwe, pokryte śnieżnym puchem Park Oliwski i Park Oruński. W zimowej scenerii zamarzniętych stawów i Potoku Oliwskiego zimuje ptactwo. Odwiedziliśmy też Pas Nadmorski. Nawet teraz zimą miejsce to chętnie odwiedzają spacerowicze. Ciekawie w zimowej scenerii prezentuje się molo w Gdańsku Brzeźnie.

Bajkowo wygląda zimą potok w Parku Oliwskim
Bajkowo wygląda zimą potok w Parku Oliwskim
zdj. Anna Rezulak/KFP


Prognozy mówią, że zima może jeszcze trochę potrwać. Temperatury wciąż mają być niskie, a śnieg będzie pada.ł. Życzymy miłych wrażeń podczas oglądania filmu, przynajmniej przez chwilę, bo przecież wiadomo, że prędzej czy później zimowa aura zacznie nas męczyć i zaczniemy tęsknić za wiosną.

oprac. MWwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl