PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE
.
“Pectus” akustycznie i charytatywnie w Starym Maneżu. Zagra na rzecz niepełnosprawnych dzieci
“Pectus” akustycznie i charytatywnie w Starym Maneżu. Zagra na rzecz niepełnosprawnych dzieci
Bracia Szczepanikowie zagrają w czwartek, 21 marca 2019 r., o godz. 20 w Starym Maneżu, a dochód z ich koncertu zostanie przeznaczony na ośrodek rehabilitacyjno-edukacyjny w Gdańsku prowadzony przez fundację “Ja Też” wspierającą osoby z zespołem Downa.
Koncert charytatywny zespołu Pectus na rzecz niepełnosprawnych dzieci odbędzie się w czwartek, 21 marca 2019, w Starym Maneżu. Dochód wesprze działania fundacji Ja też
Koncert charytatywny zespołu Pectus na rzecz niepełnosprawnych dzieci odbędzie się w czwartek, 21 marca 2019, w Starym Maneżu. Dochód wesprze działania fundacji "Ja też"
Anna Rezulak / KFP

 

Zespół Pectus, którego skład tworzą bracia Szczepanikowie: Tomasz (kompozytor, autor tekstów, wokalista, lider zespołu), Marek (perkusja, śpiew), Mateusz (bas, śpiew) i Maciej (gitara, śpiew), zagra materiał z najnowszego albumu pt. „PECTUS Akustycznie”, z 2018 roku. Płyta zawiera przeboje grupy w akustycznych aranżacjach, a ideą jej wydania było uchwycenie energii i interakcji pomiędzy muzykami i przekazanie tych emocji za pomocą instrumentów akustycznych. Płyta została nagrana na tzw. „setkę”, dzięki czemu album ma w sobie szczególny, intymny klimat. Gościem specjalnym płyty był Włodek Pawlik, pianista i kompozytor muzyki jazzowej, filmowej i teatralnej, laureat nagrody Grammy za "Night in Calisia".

Na koncercie w czwartek, 21 marca 2019 r., o godz. 20, w Starym Maneżu usłyszymy więc największe przeboje zespołu, takie jak: „To, co chciałbym Ci dać”, „Jeden moment”, „Barcelona” czy „Iluzja”, ale też premierowy utwór, który znalazł się na ostatniej płycie pt. „Do góry nogami”. Warto przypomnieć, że Pectus ma na swoim koncie liczne nagrody: Słowika Publiczności w Sopocie w 2008 i trzy Super Jedynki oraz trzy Złote Płyty.

Organizatorem charytatywnego koncertu w Starym Maneżu jest Fundacja Wspierania Rozwoju „Ja Też”, która działa na rzecz rozwoju, edukacji i integracji społecznej dzieci, młodzieży i osób dorosłych z zaburzeniami rozwoju i funkcjonowania, a w szczególności osób z zespołem Downa.

Koncert jest częścią ich kampanii społecznej #jestem21 współtworzonej wraz z Miastem Gdańsk. Kampania #jestem21, która propaguje wiedzę na temat osób z zespołem Downa, działa w ramach gdańskiego Modelu na Rzecz Równego Traktowania, punkt 2.5 - niepełnosprawność.

Dochód ze sprzedaży biletów zostanie przeznaczony na ośrodek rehabilitacyjno-edukacyjny w Gdańsku prowadzony przez fundację “Ja Też”.

Cena biletów wynoszą od 69 do 1090 zł. Można je kupić na: www.interticket.pl, www.kupbilecik.pl, www.eventim.pl oraz w sklepach sieci Empik, Saturn i Media Markt.

Więcej o Fundacji na stronie: www.jatez.org.pl

 

oprac. AUwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl