PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Oliwa. Super boisko dla każdego. Dzięki środkom z Budżetu Obywatelskiego

Oliwa. Super boisko dla każdego. Dzięki środkom z Budżetu Obywatelskiego
Na spacer - do parku im. Adama Mickiewicza, na rolki - na tor przy ul. Wąsowicza. W sąsiedztwie charakterystycznych oliwskich biurowców i zabudowań uniwersyteckich powstaje nowe miejsce służące aktywności fizycznej mieszkańców. Wspomniany tor wybudowano wokół, także nowego, boiska wielofunkcyjnego. Z obu obiektów będzie można skorzystać już za kilka tygodni.
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Nowe boisko wielofunkcyjne w Oliwie będzie gotowe pod koniec października br.
Nowe boisko wielofunkcyjne w Oliwie będzie gotowe pod koniec października br.
Fot. Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska

 

Taka była decyzja mieszkańców. Z propozycją, by w tej lokalizacji powstała "Integrująca przestrzeń sportowo-rekreacyjna w Oliwie", wyszli pracownicy i dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 35. Przygotowali więc projekt do Budżetu Obywatelskiego 2019. Spotkał się on z dużym poparciem oliwian i wygrał w głosowaniu. Inwestycja realizowana jest zresztą na terenie tej szkoły, przy ul. Wąsowicza 30.

- Organizujemy wiele projektów, które służą nie tylko naszej społeczności szkolnej, ale również mieszkańcom. Uznaliśmy więc, że zarówno boisko, jak i tor dla rolkarzy i wrotkarzy to będzie rzeczywiście przestrzeń, w której można miło i aktywnie spędzić czas na terenie naszej szkoły, której z kolei tradycją jest trenowanie hokeja i łyżwiarstwa figurowego. Nasi uczniowie, naturalnie, ćwiczą swoją szybkość i sprawność na rolkach - podkreśla Małgorzata  Skwira, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 35 z Oddziałami Sportowymi w Gdańsku Oliwie.

Najpierw trzeba było przygotować dokumentację projektową dla tego pomysłu. Od dwóch miesięcy trwa jego realizacja.

Głównym założeniem tej inicjatywy było zapewnienie ogólnodostępnej przestrzeni sportowo - rekreacyjnej, która "wpłynie na wzrost aktywności fizycznej i propagowanie zdrowego stylu życia". Powstaje więc wielofunkcyjne boisko o nawierzchni poliuretanowej o wymiarze 20x40m na terenie dotychczasowego boiska o nawierzchni żwirowej. Wyposażone będzie w m.in. piłkochwyty, kosze do koszykówki, bramki do piłki ręcznej, a także słupki do gry w siatkówkę i słupki do gry w tenisa ziemnego.

 

   Budżet Obywatelski zmienia gdańską przestrzeń. Na Strzyży powstaje mini amfiteatr

 

Przy boisku wybudowano skocznię do skoku w dal, a także tor dla rolkarzy i wrotkarzy o nawierzchni asfaltowej. Obiekt zostanie także oświetlony i wyposażony w monitoring. W przyszłości wymienione na nowe zostaną znajdujące się tuż obok ławki.

Na terenie inwestycji wykonano już nawierzchnię toru rolkarskiego i toru do skoku w dal. Wymalowano także linie boiska.

Inwestycję realizuje firma Elsik. Koszt przedsięwzięcia to blisko 443 tys. złotych. Prace powinny zakończyć się do końca października br.

oprac. KGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl