PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE
.
”OBIEKTYWnie o wolności” - konkurs fotograficzny dla młodzieży. Zrób zdjęcie i wygraj atrakcyjne nagrody
”OBIEKTYWnie o wolności” - konkurs fotograficzny dla młodzieży. Zrób zdjęcie i wygraj atrakcyjne nagrody
Konkurs przeznaczony jest dla młodzieży w wieku 13-19 lat, a jego tematem jest “wolność”, którą zilustrować można zdjęciem lub 60. sekundowym filmem. Konkurs w ramach projektu „Zażyj wolności” ogłasza Fundacja IDEA – Innowacja dla Edukacji i Aktywności z Gdańska. Materiały należy przesyłać do 30 września 2019 roku. Na autorów najlepszych prac czekają atrakcyjne nagrody finansowe.
Jak sfotografować wolność ? ”OBIEKTYWnie o wolności” to konkurs fotograficzny dla młodzieży od 13 do 19 roku życia
Jak sfotografować "wolność"? ”OBIEKTYWnie o wolności” to konkurs fotograficzny dla młodzieży od 13 do 19 roku życia
Fot. Maciej Kosycarz/ KFP


- Rozmawiając z młodymi ludźmi podczas naszych warsztatów w szkołach, widzę, jak zdarza im się mylić wolność ze zniewoleniem - mówi Joanna Włodarska, edukatorka w projekcie “Zażyj wolności” Fundacji IDEA – Innowacja dla Edukacji i Aktywności z Gdańska. - Uważają, że na tyle potrafią zapanować nad swoją wolnością, że nie muszą obawiać się ryzyka, uzależnień, strachu przed odrzuceniem. A to często jest zasłona dymna.

Czym jest więc wolność? Czy ma i czy powinna mieć granice? Czy jest pasją, a może czasem z przyjaciółmi? Wikipedia słowo WOLNOŚĆ definiuje jako „brak przymusu, możliwość działania zgodnie z własną wolą. Sytuacja, w której można dokonywać wyborów spośród wszystkich dostępnych opcji”. 

-Z każdą definicją można jednak dyskutować - twierdzą organizatorzy konkursu. - Bo to także jest przejaw wolności. Bez względu na definicję - mamy ją zakodowaną w sobie. Wolność dla człowieka jest swobodą pod każdym względem, ale wiąże się z poszanowaniem wolności drugiego człowieka i szacunkiem. Chcemy zobaczyć obiektywno – subiektywne rozumienie wolności przez młodych ludzi.

Konkurs adresowany jest do młodych mieszkańców Gdańska w wieku 13 – 19 lat i polega na zrobieniu zdjęcia lub nagraniu 60. sekundowego filmu, którego “bohaterem” będzie właśnie wolność. 

 

Materiał (zdjęcie lub film) należy przesłać na adres:

obiektywnieowolnosci@gmail.com 

i nadać mu tytuł lub dwu lub trzy zdaniowy opis. 

Konkurs rusza 13 sierpnia, materiały należy przesłać do 30 września 2019 roku.

 

Na autorów najlepszych trzech prac czekają nagrody finansowe w postaci kart podarunkowych Edenred, które można realizować we wszystkich sklepach.

I miejsce: 1750 złotych

II miejsce: 1350 złotych

III miejsce: 850 złotych.

Dodatkowo organizatorzy przyznają siedem wyróżnień w postaci gier planszowych. 

 

oprac. AUwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl