PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Na łyżwach przy nabrzeżu. Rusza bezpłatne lodowisko w Porcie Gdańsk

Na łyżwach przy nabrzeżu. Rusza bezpłatne lodowisko w Porcie Gdańsk
We wtorek (8 stycznia) rusza ogólnodostępne lodowisko Portu Gdańsk przy Nabrzeżu Ziółkowskiego. Port zaprasza na łyżwy codziennie do końca lutego.
Gdańsk Nowy Port. Darmowe lodowisko na Nabrzeżu Ziółkowskiego
Gdańsk Nowy Port. Darmowe lodowisko na Nabrzeżu Ziółkowskiego
Maciej Kosycarz / KFP

200 metrów kwadratowych powierzchni, 80 par łyżew, kaski, pingwinki do nauki jazdy oraz, jak przeczytać można na profilu Port Gdańsk na Fb: “muzyczka i oświetlenie” - to wszystko czeka na amatorów łyżwiarstwa w Nowym Porcie przy Nabrzeżu Ziółkowskiego na ogólnodostępnym i całkowicie bezpłatnym (łącznie ze sprzętem!) syntetycznym lodowisku Portu Gdańsk.

- W wakacje zaprosiliśmy mieszkańców do kina letniego przy Nabrzeżu Zbożowym. Uznaliśmy że najlepszą zimową atrakcją będzie właśnie lodowisko - mówi Agata Kupracz, rzecznik prasowa Zarządu Morskiego Portu Gdańsk. - Zależy nam, żeby ludzie nas odwiedzali, dlatego wymyślamy kolejne takie atrakcje.Wśród stałych, ogólnodostępnych atrakcji gdańskiego portu są także spacery fotograficzne czy wycieczki dla szkół.

Na łyżwach będzie można jeździć codziennie od 8 stycznia do 28 lutego. W dni powszednie lodowisko będzie udostępniane od godz. 15 do 20, a w weekendy i w okresie ferii (11.02 - 24.02) od godz. 10 do 20. Można oczywiście przyjść także ze swoimi łyżwami.

Z Nabrzeża Ziółkowskiego rozciąga się widok na położony po przeciwnej stronie Martwej Wisły półwysep Westerplatte. Tuż obok lodowiska oglądać można nową, plenerową wystawę fotograficzną dotyczącą historii i teraźniejszości gdańskiego portu.


Czytaj także:

Rozgrywki portowe - Port Gdańsk ma swoją planszówkę. Już do kupienia

oprac. IBwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl