Most pontonowy na Wyspę Sobieszewską zamknięty w sobotę i niedzielę. Są objazdy

W związku z budową nowego mostu na wyspę Sobieszewską i układaniem ostatnich warstw asfaltu w ciągu drogi wojewódzkiej 501, w sobotę 15 września, i prawdopodobnie w niedzielę 16 września, most pontonowy prowadzący na wyspę zostanie zamknięty. Zobacz, jakie przygotowano objazdy.

Most pontonowy na Wyspę Sobieszewską zamknięty w sobotę i niedzielę. Są objazdy
A
A
data publikacji: 12 września 2018 r.
Budowa chodnika i montaż barier energochłonnych
Budowa chodnika i montaż barier energochłonnych
fot. DRMG

Nowa organizacja trasy podczas weekendu polegać będzie na zamknięciu skrzyżowania po stronie wyspy Sobieszewskiej i skierowaniu ruchu objazdowego do ul. Nadwiślańskiej przez ul. Turystyczną, Tęczową, Sobieszewską i Jodową.

Od strony Gdańska ruch pojazdów zostanie skierowany objazdem przez Świbno.

Podbudowy pod nawierzchnie jezdni
Podbudowy pod nawierzchnie jezdni
fot. DRMG

Układanie ostatniej warstwy asfaltu będzie się odbywało na odcinku o długości ok. 900 m tj. na jezdni od strony Wiślinki, następnie na elementach stałych przylegających do nowo budowanego mostu, na rondzie oraz na fragmencie ulicy Nadwiślanskiej i Turystycznej. Prace rozpoczną się w sobotę, 15 września około godziny 4 rano i potrwają do godziny 23. Jeśli warunki atmosferyczne w sobotę będą niesprzyjające, prace będą się odbywały również w niedzielę, 16 września. 

- Prace zaplanowane na weekend będą polegały na układaniu ostatniej warstwy (ścieralnej) mieszanki asfaltowej na jezdni. Roboty te będą wykonywane w tzw. technologii „bezszwowej”, co oznacza, że asfalt pojawi się jednocześnie na całej szerokości jezdni. Z tego powodu most zostanie całkowicie zamknięty. Dzięki zastosowaniu tej technologii prace prowadzone będą krótko i sprawnie. A w niedzielę w godzinach popołudniowych będzie można już przywrócić ruch na moście – mówi szef Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska Włodzimierz Bartosiewicz.

Wprowadzenie zmiany w organizacji ruchu uzależnione jest od warunków pogodowych. Jeśli te okażą się niesprzyjające, czyli pojawią się np. opady deszczu, prace przełożone zostaną na weekend następny tj. 21-23 września.

Aktualnie na budowie nowego mostu prowadzone są prace wykończeniowe oraz prace związane z uruchomieniami systemu zwodzenia. Pod koniec września planowane jest wykonywanie prób obciążeniowych. A w październiku będzie można przejechać nowym mostem. Po przekierowaniu ruchu na nowy obiekt, stary most pontonowy zostanie rozebrany.


Co powinniśmy wiedzieć o moście?

Most nad Martwą Wisłą ma zapewnić bezpieczne i stałe połączenie Wyspy Sobieszewskiej z lądem. Nowy obiekt będzie miał 173 metry długości, ze skrzydłami – 181,5 m. Jego czas otwierana wyniesie zaledwie 150 sekund, co znacznie usprawni dojazd na Wyspę Sobieszewską. Koszt inwestycji to ponad 59 mln złotych. Część kosztów pokryło Ministerstwo Infrastruktury - to ogółem 27,59 mln zł, z czego w 2016 r. prawie 16,6 mln, a w 2017 r. 10,99 mln. Wykonawcą inwestycji jest firma Metrostav.oprac. AU (0)
www.gdansk.pl
oprac. AU (0)
www.gdansk.pl
wcześniejsza wiadomość
Zdrowe zęby Adasia. Tak działa biznes odpowiedzialny społecznie
późniejsza wiadomość
Ruben Schott trenuje z kolegami z Trefla. Siatkarzy czeka…