Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Miasto udostępnia kontenery. Będzie gdzie wyrzucać zniszczone przez wodę rzeczy

Pierwsze kontenery wyjadą na miasto już w niedzielę, 17 lipca. Tego dnia wyjedzie 14 kontenerów, choć ta liczba może się zmienić. Wszyscy chętni do wyrzucenia niepotrzebnych rzeczy proszeni są o kontakt z Dyżurnym Inżynierem Miasta.

Miasto udostępnia kontenery. Będzie gdzie wyrzucać zniszczone przez wodę rzeczy
A
A
data publikacji: 16 lipca 2016 r.


Wszystkie osoby zainteresowane podstawieniem kontenera w celu wyrzucenia przedmiotów zniszczonych przez wodę prosimy o kontakt z Dyżurnym Inżynierem Miasta - napisał na swoim profilu facebookowym Piotr Grzelak, zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki komunalnej. 
 

facebook


Komunikat ZDiZ:

Mieszkańcy i ich zniszczone mienie:

Zarząd Dróg i Zieleni podstawia duże kontenery (budowlane), do których mieszkańcy będą mogli wyrzucić zniszczone przez wodę przedmioty, których chcą się pozbyć.

Potrzebę podstawienia takich kontenerów należy zgłaszać do Dyżurnego Inżyniera Miasta, tel. 58 52 44 500

Kontenery podstawiane będą wspólnie dla określonych rejonów miasta (kilku ulic, kwartału kamienic etc.). Ponieważ zgłoszeń jest dużo, kontenery podstawiane są według kolejności zgłoszeń. Dyżurny Inżynier Miasta informować będzie zgłaszających (telefonem zwrotnym), kiedy podstawione zostaną pojemniki na odpady.
 

ZDiZ

Pierwsze kontenery wyjadą na miasto w niedzielę, 17 lipca, o godz. 9 rano. 

- Zamówionych zostało czternaście kontenerów. I tyle ich wyjedzie, no, chyba, że dziś (sobota, 16 lipca - red.) będziemy mieli jakieś dodatkowe zgłoszenia - mówi nam Dyżurny Inżynier Miasta. - Ile kontenerów wyjedzie na miasto w kolejnych dniach, to jeszcze nie wiemy. Wszystko zależy od zgłaszających się.

Na razie kontenery zostały zamówione przede wszystkim przez mieszkańców Wrzeszcza, m.in. ulic Słowackiego, Grunwaldzkiej, Wallenroda.

Jak zbiórka będzie przebiegać? 

- Kontenery będą podjeżdżać pod wskazany adres. Mieszkańcy będą mieli czas na wyrzucenie niepotrzebnych rzeczy. Gdy już to zrobią, powiedzmy w ciągu godziny czy dwóch, to kontener pojedzie w inne miejsce i zostanie udostępniony kolejnym mieszkańcom - wyjaśnia Dyżurny Inżynier Miasta. 

Zbiórka niepotrzebnych i zniszczonych rzeczy jest bezpłatna. 


Do Dyżurnego Inżyniera Miasta można zgłaszać także wszelkie informacje związane z problemami spowodowanymi przez ostatnie opady, m.in. pęknięcia ścian w budynkach czy osunięcia ziemi. Telefon 58 52 44 500 czynny jest całą dobę.