PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

MH Automatyka rozstaje się z Lukasem Chalupą. Będą kolejne zmiany w składzie

MH Automatyka rozstaje się z Lukasem Chalupą. Będą kolejne zmiany w składzie
W piątek, 16 listopada, hokeiści MH Automatyki przegrali w hali Olivia z Unią Oświęcim 2:4. Była to ich ósma porażka z rzędu w Polska Hokej Lidze. Sztab szkoleniowy podjął decyzję o rozwiązaniu kontraktu z 24-letnim obrońcą Lukasem Chalupą. W sobotę, 17 listopada, gdańszczanie przełamali złą passę i pokonali JKH GKS Jastrzębie 3:0.
Hokeiści MH Automatyki spisują się poniżej oczekiwań
Hokeiści MH Automatyki spisują się poniżej oczekiwań
fot. Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl


Ostatni raz zespół MH Automatyki Gdańsk w Polska Hokej Lidze wygrał miesiąc temu, 16 października, z Kadrą PZHL 9:1. Potem było siedem porażek z rzędu. Ósmej podopieczni trenera Marka Ziętary doznali w piątek, 16 listopada. Przegrali u siebie z Unią Oświęcim 2:4 (1:2, 0:2, 1:0), choć początek mieli znakomity, bo gola na 1:0 zdobyli już w 32. sekundzie. Po raz drugi trafili do bramki rywali dopiero sześć sekund przed końcową syreną. 

MH Automatyka Gdańsk - Unia Oświęcim 2:4 (1:2, 0:2, 1:0)

Bramki:

  • 1:0 Polodna as. Steber - Danieluk 0:32
  • 1:1 Themar as. Vehmanen - Kiiholma 09:06
  • 1:2 Gruszka as. Jezek - S. Kowalówka 17:22 (w przewadze 5 na 4)
  • 1:3 Wanat as. Adamus - Vehmanen 27:11
  • 1:4 Themar as. Vehmanen - Kiiholma 34:24 (w przewadze 5 na 4)
  • 2:4 Dolny as. Tesliukiewicz - Vitek (w przewadze 4 na 3) 59:54

MH Automatyka: Carogorodcew - Chalupa, Maly, Steber, Polodna, Danieluk - Dolny, Aleksiuk, Vitek, Rożkow, Marzec - Kantor, Pastryk, Strużyk, Pesta, Stasiewicz - Lehmann, Tesliukiewicz, Rompkowski, Wróbel, Smal

Unia: Fikrt - Saur, Vehmanen, Tabacek, Kiiholma, Themar - Jezek, Bezuska, Gruszka, Danecek, S. Kowalówka - A. Kowalówka, Gabryś, Malicki, Wanat, Piotrowicz oraz Adamus, Paszel


Był to ostatni mecz, w którym w barwach MH Automatyki wystąpił Lukas Chalupa. Czech długo nie pograł w Gdańsku, dołączył do drużyny w trakcie tego sezonu, miał wzmocnić szeregi obronne. Łącznie wystąpił w 9 meczach, w których zdobył 5 punktów za bramkę i 4 asysty. Na ławce kar spędził 2 minuty.

- Jesteśmy niezadowoleni z ostatnich wyników drużyny, która gra poniżej oczekiwań. Pierwsza zmiana to rezygnacja z usług Lukasa Chalupy. W założeniu miał to być zawodnik, który wspomoże pierwszą piątkę, zwłaszcza podczas gier w przewadze. To na pewno nie koniec zmian - powiedział Przemysław Tutaj, dyrektor sportowy MH Automatyki.


W sobotę, 17 listopada, gdańszczanie ponownie na własnym lodowisku podejmowali JKG GKS Jastrzębie, trzeci zespół PHL. I wygrali 3:0. Trzeciego gola zdobyli grając w osłabieniu. 

Dzięki temu zwycięstwu awansowali na ósme miejsce w tabeli - 25 punktów. Do szóstej Comarch Cracovii tracą 7 "oczek". Z tym zespołem zagrają już we wtorek, 20 listopada w hali Olivia. 

MH Automatyka Gdańsk - JKH GKS Jastrzebie 3:0 (0:0, 1:0, 2:0). 

Bramki: 

  • 1:0 Tesliukiewicz as. Marzec - Steber 20:56' 
  • 2:0 Rożkow as. Vitek - Smal 52:40' 
  • 3:0 Vitek 56' (w grze 4 na 5)

MH Automatyka: Carogorodcew - Aleksiuk, Maly, Steber, Polodna, Marzec - Dolny, Tesliukiewicz, Vitek, Rożkow, Smal - Kantor, Lehmann, Rompkowski, M. Wróbel, Stasiewicz

JKH GKS Jastrzębie: Raszka - Sulka, Gimiński, Kasperlik, Dubinin, Kominek - Kubes, Radzieńciak, Paś, Fabus, K. Wróbel - Bigos, Matusik, Nahunko, Kulas, Świerski - Chorążyczewski, Michałowski, Ł. Nalewajka, Jarosz, R. Nalewajkaoprac. WGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl