PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Mecze piłkarskiej ekstraklasy odwołane do 26 kwietnia włącznie. Lechia zwraca za bilety

Mecze piłkarskiej ekstraklasy odwołane do 26 kwietnia włącznie. Lechia zwraca za bilety
W związku z aktualną sytuacją (...) mecze PKO Bank Polski Ekstraklasy zostają odwołane do 26 kwietnia 2020 r. włącznie - informuje Departament Logistyki Rozgrywek Ekstraklasy S.A. Lechia Gdańsk oddaje kibicom pieniądze za zakupione bilety na spotkania rozegrane bez publiczności oraz odwołane.
Ostatni raz przed własną publicznością piłkarze Lechii zagrali 4 marca przeciwko Legii Warszawa (na zdjęciu). Potem były jeszcze dwa mecze: wyjazdowy z Zagłębiem Lubin oraz u siebie z Piastem Gliwice w ćwierćfinale Pucharu Polski, ale przy pustych trybunach
Ostatni raz przed własną publicznością piłkarze Lechii zagrali 4 marca przeciwko Legii Warszawa (na zdjęciu). Potem były jeszcze dwa mecze: wyjazdowy z Zagłębiem Lubin oraz u siebie z Piastem Gliwice w ćwierćfinale Pucharu Polski, ale przy pustych trybunach
fot. Grzegorz Mehring / www.gdansk.pl

 

Pierwotnie mecze ekstraklasy miały odbywać się bez udziału publiczności. Jednak 13 marca Polski Związek Piłki Nożnej wydał komunikat, w którym ogłosił, że 23. kolejka pierwszej i drugiej ligi zostały odwołane. Z kolei Ekstraklasa S.A. - jako organizator - podjęła decyzję o przełożeniu meczów w najwyższej klasie i z zaznaczeniem, że nie planuje wznowienia rozgrywek do końca marca.

W piątek, 20 marca Departament Logistyki Rozgrywek Ekstraklasy S.A. poinformował, że:

"W związku z aktualną sytuacją związaną z wprowadzonym stanem zagrożenia epidemicznego i wynikającym z tego przedłużającym się brakiem możliwości kontynuacji rozgrywek w zaplanowanym pierwotnie okresie, mecze PKO Bank Polski Ekstraklasy zostają odwołane do 26 kwietnia 2020 r. włącznie.

O ewentualnych decyzjach w zakresie wznowienia rozgrywek przed upływem ww. terminu i ustalenia terminów rozegrania zaległych meczów lub konieczności odwołania kolejnych zawodów, poinformujemy niezwłocznie po ich podjęciu."


Trzy dni wcześniej - we wtorek, 17 marca - UEFA zdecydowała m.in. o przesunięciu tegorocznych mistrzostw Europy na 2021 rok a finału Ligi Europy, który miał się odbyć 27 maja w Gdańsku, najwcześniej na 24 czerwca.

Podczas tamtego spotkania (była to wideokonferencja z udziałem przedstawicieli UEFA, ECA, European Leagues and FIFPro Europe) zdecydowano także o rozgrywkach klubowych. 

  1. Jeśli sytuacja pozwoli, zostaną podjęte maksymalne wysiłki, aby wszystkie rozgrywki w ligach krajowych oraz europejskich pucharach zostały ukończone do 30 czerwca 2020 roku.
  2. Nie będzie ekskluzywności terminów dla poszczególnych rozgrywek: ligi krajowe będą mogły być rozgrywane w środku tygodnia, a mecze w europejskich pucharach w trakcie weekendów.
  3. Terminy rund eliminacyjnych do europejskiej pucharów w sezonie 2020/21 zostaną ustalone w zależności od zakończeniu poszczególnych lig krajowych.


Lechia oddaje pieniądze za bilety

Ostatni mecz piłkarze Lechii Gdańsk rozegrali przed własną publicznością 4 marca przeciwko Legii Warszawa (na zdjęciu). Potem były jeszcze dwa mecze: wyjazdowy z Zagłębiem Lubin oraz u siebie z Piastem Gliwice w ćwierćfinale Pucharu Polski, ale przy pustych trybunach

Lechia oddaje pieniądze kibicom, którzy zakupili bilety na spotkania z Piastem oraz Arką Gdynia, który miał się odbyć 15 marca na Stadionie Energa Gdańsk, ale został odwołany.

Zwroty za mecz z Piastem:

Zwroty dla osób, które zakupiły bilet na mecz Pucharu Polski drogą elektroniczną. zostaną dokonane w ciągu najbliższych 14 dni na konta, z których zostały dokonane płatności za bilety. Niewymagane są przy tym żadne czynności ze strony tych kibiców.

Osoby, które zakupiły bilet w FanStore lub punktach partnerskich, otrzymają zwrot pieniędzy w terminie zależnym od otwarcia danych punktów.

Zwroty za mecz z Arką:

Każdy kibic, który chce uzyskać zwrot środków za bilet na mecz derbowy z Arką Gdynia może w ciągu 14 dni (do 2 kwietnia 2020r. włącznie) zgłosić taką prośbę na adres mailowy bilety@lechia.pl. Wówczas otrzyma zwrot wartości biletu. Dotyczy to osób, które zakupiły wejściówki w kanale internetowym. Taka sama sytuacja ma się z pakietem meczowym (Legia+Derby), za który można otrzymać 50% zwrotu.

Celem przyspieszenia procesu zwrotu konieczne jest podanie:

- optymalnie numeru transakcji lub numeru biletów

lub

- imienia, nazwiska i pierwszych 6 cyfr numeru pesel.

Nabywcy w innych kanałach mogą realizować zwroty tylko poprzez kanały, w których dokonali zakupu.

 

oprac. WGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl