• Start
  • Wiadomości
  • Targi Akademia i Dni Otwarte Uniwersytetu Gdańskiego ODWOŁANE

Targi Akademia i Dni Otwarte Uniwersytetu Gdańskiego ODWOŁANE

Na odwiedzających Targi Akademia na UG przez dwa dni (10-11 marca) czekać będą stoiska informacyjne największych uczelni z Pomorza i całej Polski oraz szkół pomaturalnych. Okazją do poznania wydziałów Uniwersytetu Gdańskiego będą zaś dni otwarte - również 10 i 11, ale także i 20 marca
( 10.03.2020 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Targi Akademia od 20 lat skupiają się wokół przyszłości maturzystów
Targi Akademia od 20 lat skupiają się wokół przyszłości maturzystów
Anna Rezulak/KFP

 

Uczelnia na swojej stronie internetowej informuje, że:

UWAGA! W ZWIĄZKU ZE STOPNIOWO POSTĘPUJĄCYM ZAGROŻENIEM ZAKAŻENIEM KORONAWIRUSEM NA POMORZU TARGI AKADEMIA ZOSTAŁY ODWOŁANE.

 

Targi Akademia to 60 wystawców i dostępna na miejscu oferta edukacyjna uczelni z całej Polski. W gmachu Wydziału Prawa i Administracji UG na oliwskim kampusie uczelni obecni będą także eksperci Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej, którzy udzielą szczegółowych informacji na temat matur i odpowiedzą na najtrudniejsze pytania. Odbędą się próbne matury z chemii, matematyki, biologii, języka polskiego i fizyki - będzie to ostatni moment na poznanie swoich możliwości i niedociągnięć tuż przed prawdziwymi egzaminami w maju. Na uczniów klas II szkół średnich czekać będą testy diagnostycznej (matematyka, biologia, chemia).

Będzie można wziąć także udział m.in. w spotkaniach na temat zarządzania stresem, przygotowania idealnego CV, sposobów na zakończoną sukcesem rozmowę kwalifikacyjną, opanowywania emocji i planowaniem zawodowej kariery. 

Stoiska targowe dla zwiedzających będą czynne w godzinach 9.00-14.00. Wstęp na targi jest wolny, Wydział Prawa i Administracji UG, ul. Bażyńskiego 6. Szczegóły można znaleźć tutaj.

 

Dni Otwarte Wydziału Biologii Uniwersytetu Gdańskiego 2019
Dni Otwarte Wydziału Biologii Uniwersytetu Gdańskiego 2019
Anna Rezulak/KFP

 

Dni Otwarte UG odbywają się na poszczególnych wydziałach uczelni 10 i 11 marca, tylko Wydział Biologii zaprasza 20 marca. Będzie można odwiedzić niemal wszystkie wydziały UG, wejść do najciekawszych pracowni, podejrzeć, co i jak mierzą, ważą i obserwują naukowcy, jak pracują studenci. Odbędą się warsztaty, otwarte wykłady, pokazy doświadczeń, zwiedzanie laboratoriów, pracowni, auli, sal dydaktycznych, a także wyjątkowych muzeów i wystaw. Szczegółowe informacje o propozycjach i terminach na poszczególnych wydziałach dostępne są tutaj.

 

Dni Otwarte Wydziału Chemii Uniwersytetu Gdańskiego 2019
Dni Otwarte Wydziału Chemii Uniwersytetu Gdańskiego 2019
Anna Rezulak/KFP