PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE
.
Mario Maloca i Maciej Gajos w Lechii. Podpisali 3-letnie kontrakty z gdańskim klubem
Mario Maloca i Maciej Gajos w Lechii. Podpisali 3-letnie kontrakty z gdańskim klubem
Do kadry Lechii Gdańsk dołączyło kolejnych dwóch zawodników. Po blisko dwóch latach nieobecności w ekipie biało-zielonych ponownie znalazł się obrońca Mario Maloca. Zupełnie nowym nabytkiem jest pomocnik Maciej Gajos, który przyszedł z Lecha Poznań.
Mario Maloca
Mario Maloca
fot. lechia.pl

 

Mario Maloca ma 30 lat, jest wychowankiem chorwackiego klubu Kamen Ingrad Velika. W latach 2008-2015 był zawodnikiem Hajduka Split, w 2012 roku zadebiutował w reprezentacji Chorwacji. W lipcu 2015 roku został piłkarzem Lechii Gdańsk, stając się jednym z najważniejszych zawodników drużyny. "Generał" - na taki przydomek zapracował grą w ekipie biało-zielonych. W Lechii wystąpił w 61 meczach, zdobył cztery bramki.

W lipcu 2017 roku trafił do Greuther Fürth, zespołu 2. Bundesligi, w którym rozegrał 58 spotkań. Teraz wraca do Lechii na zasadzie transferu definitywnego. Kontrakt będzie obowiązywał przez trzy lata. 

- Jestem szczęśliwy, że wróciłem do Lechii. Mieszkałem i grałem tu dwa lata i gdy pojawiła się okazja na powrót, zdecydowaliśmy z moją rodziną, że to najlepsze rozwiązanie - mówi Mario, który w Lechii będzie występował z numerem 23. 

 

Maciej Gajos
Maciej Gajos
fot. lechia.pl

 

Maciej Gajos jest wychowankiem Rakowa Częstochowa, w którym stawiał swoje pierwsze kroki w seniorskiej piłce, występując w drugiej lidze. Przed sezonem 2012/13 dołączył Jagiellonii Białystok, gdzie spędził trzy pełne sezony, a na początku rozgrywek 2015/16 przeniósł się do Lecha Poznań. W minionym sezonie wystąpił w 36 spotkaniach we wszystkich rozgrywkach, w których strzelił pięć bramek. 

Łącznie na boiskach LOTTO Ekstraklasy rozegrał ponad 200 spotkań, zdobył 34 bramki. Nowy zawodnik biało-zielonych to nominalny środkowy pomocnik. Co ciekawe, miał już okazję współpracować z trenerem Piotrem Stokowcem - w sezonie 2013/14 w Jagiellonii Białystok. Wówczas rozegrał 37 meczów i zdobył 5 goli.

- Nikt za darmo mi miejsca w składzie nie da. Będę walczył o swoje i będę starał się przekonać trenera, żeby stawiał na mnie - mówi Gajos, który zagra z numerem 7. Umowa została podpisana na trzy lata.


Maloca i Gajos to kolejny zawodnicy, którzy dołączą do kadry Lechii w sezonie 2019/2020. Wcześniej kontrakty podpisali Zarko Udovicic oraz 18-letni Paweł Żuk.

Do Lechii na pewno nie wróci obrońca Rafał Janicki, który ostatnie dwa sezony spędził na wypożyczeniu w Lechu. Umowa z gdańskim klubem kończąca się 30 czerwca 2020 roku została rozwiązana za porozumieniem stron. 

 

 

oprac. WGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl