PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Luty 2018 r. w Gdańsku - zobacz najciekawsze zdjęcia naszych fotoreporterów

Luty 2018 r. w Gdańsku - zobacz najciekawsze zdjęcia naszych fotoreporterów
Śnieg, mróz, zima. W lutym większość wybranych przez nas zdjęć jest naznaczonych szronem. Mimo to rozgrzali nas aktorzy koreańskiego teatru i specjalistki od łyżwiarstwa synchronicznego a dzieci z jednego z gdańskich przedszkoli pokazały, że - bez względu na temperaturę - najważniejsza jest fajna zabawa. Tak, w lutym rządziła zima.

W poniedziałek, 5 lutego, znowu zaczęło padać. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej zapowiadał, że śnieg w Gdańsku może padać przez cały dzień, a także w nocy. Apelowaliśmy o bezpieczeństwo i rozwagę na drogach, przypomnieliśmy też ABC odśnieżania, które obowiązuje w naszym mieście
W poniedziałek, 5 lutego, znowu zaczęło padać. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej zapowiadał, że śnieg w Gdańsku może padać przez cały dzień, a także w nocy. Apelowaliśmy o bezpieczeństwo i rozwagę na drogach, przypomnieliśmy też ABC odśnieżania, które obowiązuje w naszym mieście
fot. Dominik Paszliński/www.gdansk.pl
Przeczytaj artykuł, obejrzyj więcej zdjęć

Choć do początku sezonu żeglarskiego pozostało kilka miesięcy, a flagowa jednostka miasta Gdańska STS 'Generał Zaruski' śpi zasłużonym snem, na jej pokładzie przez całe ferie odbywały się zajęcia dla przyszłych wilków morskich. Młodzi żeglarze przez bulaj oglądać mogli m.in. gdański Żuraw
Choć do początku sezonu żeglarskiego pozostało kilka miesięcy, a flagowa jednostka miasta Gdańska STS 'Generał Zaruski' śpi zasłużonym snem, na jej pokładzie przez całe ferie odbywały się zajęcia dla przyszłych wilków morskich. Młodzi żeglarze przez bulaj oglądać mogli m.in. gdański Żuraw
fot. Jerzy Pinkas/www.gdansk.pl
Przeczytaj artykuł

Myśleliśmy, że 7-8 lutego to ostatnie mroźne i zarazem słoneczne dni w naszym mieście tej zimy. Jak bardzo się myliliśmy. Była to jednak idealna okazja dla fotografów, żeby uwiecznić miejskie pejzaże. Potrzebne były tylko aparat fotograficzny, ciepłe ubranie i silna wola, by mimo niskich temperatur szukać ciekawych miejsc i punktów widzenia
Myśleliśmy, że 7-8 lutego to ostatnie mroźne i zarazem słoneczne dni w naszym mieście tej zimy. Jak bardzo się myliliśmy. Była to jednak idealna okazja dla fotografów, żeby uwiecznić miejskie pejzaże. Potrzebne były tylko aparat fotograficzny, ciepłe ubranie i silna wola, by mimo niskich temperatur szukać ciekawych miejsc i punktów widzenia
fot. Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl
fot. Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl
Obejrzyj więcej zdjęć

W środę, 7 lutego, w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim wystawiono 'Cho-Hon', czyli 'Przyzywanie duchów' - spektakl mocno zanurzony w tradycji koreańskiej, opowiadający o kobiecych ofiarach wojennego konfliktu japońsko-koreańskiego. Edukacyjny, ekspiacyjny, lecz jednocześnie piękny wizualnie i ważny dla teatru i sztuki koreańskiej
W środę, 7 lutego, w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim wystawiono 'Cho-Hon', czyli 'Przyzywanie duchów' - spektakl mocno zanurzony w tradycji koreańskiej, opowiadający o kobiecych ofiarach wojennego konfliktu japońsko-koreańskiego. Edukacyjny, ekspiacyjny, lecz jednocześnie piękny wizualnie i ważny dla teatru i sztuki koreańskiej
fot. Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl
Przeczytaj artykuł i zobacz film z próby. Obejrzyj więcej zdjęć

Piatek, 9 lutego, zima w Parku Oliwskim
Piatek, 9 lutego, zima w Parku Oliwskim
fot. Dominik Paszliński/www.gdansk.pl

W formacjach występować może od 12 do 20 osób, zespoły mogą być mieszane: kobieco-męskie. Łyżwiarstwo synchroniczne to dyscyplina popularna głównie w USA i Skandynawii. W niedzielę, 11 lutego, w hali Olivii odbyły się Międzynarodowe Zawody 'Hevelius Cup 2018'. Wzieło w nich udział 400 zawodniczek z 9 krajów, rywalizujących w 24 drużynach
W formacjach występować może od 12 do 20 osób, zespoły mogą być mieszane: kobieco-męskie. Łyżwiarstwo synchroniczne to dyscyplina popularna głównie w USA i Skandynawii. W niedzielę, 11 lutego, w hali Olivii odbyły się Międzynarodowe Zawody 'Hevelius Cup 2018'. Wzieło w nich udział 400 zawodniczek z 9 krajów, rywalizujących w 24 drużynach
fot. Dominik Paszliński/www.gdansk.pl
Obejrzyj więcej zdjęć

We wtorek, 13 lutego, w Przedszkolu nr 35 przy ul. Wałowej otwarto nowy plac zabaw. - Nasze przedszkolaki na pewno go polubią, bo jest przepiękny - zachwycała się Katarzyna Michalska, dyrektor placówki. - Jest kilkanaście urządzeń zabawowych. Każde znajdzie coś dla siebie
We wtorek, 13 lutego, w Przedszkolu nr 35 przy ul. Wałowej otwarto nowy plac zabaw. - Nasze przedszkolaki na pewno go polubią, bo jest przepiękny - zachwycała się Katarzyna Michalska, dyrektor placówki. - Jest kilkanaście urządzeń zabawowych. Każde znajdzie coś dla siebie
fot. Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl
Przeczytaj artykuł, obejrzyj więcej zdjęć

Gdański Teatr Szekspirowski to nie tylko miejsce dla wydarzeń, takich jak spektakle, koncerty, wernisaże czy spotkania z artystami, ale atrakcja sama w sobie. Zwiedziliśmy budynek nocą i sprawdziliśmy, czy jest tak samo intrygujący jak za dnia, jak wygląda w środku, gdy nikogo nie ma, i jaki widok rozpościera się z najwyższego punktu obserwacyjnego
Gdański Teatr Szekspirowski to nie tylko miejsce dla wydarzeń, takich jak spektakle, koncerty, wernisaże czy spotkania z artystami, ale atrakcja sama w sobie. Zwiedziliśmy budynek nocą i sprawdziliśmy, czy jest tak samo intrygujący jak za dnia, jak wygląda w środku, gdy nikogo nie ma, i jaki widok rozpościera się z najwyższego punktu obserwacyjnego
fot. Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl
Przeczytaj artykuł, obejrzyj więcej zdjęć

Ulice: Dworska, Chodkiewicza, Mazurska i jeszcze kilka innych. To tam zajrzeli w poniedziałek, 19 lutego, uczestnicy spaceru po nadmorskiej dzielnicy. W ten sposób władze miasta, wspólnie z pracownikami gdańskiego magistratu, przygotowywali się do spotkania z mieszkańcami Brzeźna
Ulice: Dworska, Chodkiewicza, Mazurska i jeszcze kilka innych. To tam zajrzeli w poniedziałek, 19 lutego, uczestnicy spaceru po nadmorskiej dzielnicy. W ten sposób władze miasta, wspólnie z pracownikami gdańskiego magistratu, przygotowywali się do spotkania z mieszkańcami Brzeźna
fot. Dominik Paszliński/www.gdansk.pl
Przeczytaj artykuł, obejrzyj więcej zdjęć

We wtorek, 20 lutego, około godz. 16.30 doszło do kolizji tramwaju z autem osobowym na skrzyżowaniu przy Zieleniaku. Tramwaj wypadł z torów - wypadek zatarasował ruch w centrum miasta. Tramwaje linii 2, 3, 6, 8, 9, 10 i 12 kursowały zmienionymi trasami. O godz. 22.00 ruch tramwajowy został przywrócony
We wtorek, 20 lutego, około godz. 16.30 doszło do kolizji tramwaju z autem osobowym na skrzyżowaniu przy Zieleniaku. Tramwaj wypadł z torów - wypadek zatarasował ruch w centrum miasta. Tramwaje linii 2, 3, 6, 8, 9, 10 i 12 kursowały zmienionymi trasami. O godz. 22.00 ruch tramwajowy został przywrócony
fot. Dominik Paszliński/www.gdansk.pl
Przeczytaj artykuł, obejrzyj więcej zdjęć

Gdańszczanie, władze miasta i kombatanci AK oddali hołd bohaterom z okresu II Wojny Światowej. Uroczystość, upamiętniająca 76. rocznicę przemianowania Związku Walki Zbrojnej w Armię Krajową miała miejsce w sobotę, 24 lutego, na cmentarzu Łostowickim w Gdańsku
Gdańszczanie, władze miasta i kombatanci AK oddali hołd bohaterom z okresu II Wojny Światowej. Uroczystość, upamiętniająca 76. rocznicę przemianowania Związku Walki Zbrojnej w Armię Krajową miała miejsce w sobotę, 24 lutego, na cmentarzu Łostowickim w Gdańsku
fot. Dominik Paszliński/www.gdansk.pl
Przeczytaj artykuł i zobacz film. Obejrzyj więcej zdjęć

Miasto zmuszone jest wykonać zarządzenie wojewody pomorskiego Dariusza Drelicha o zmianie nazw siedmiu gdańskich ulic w ramach tzw. 'dekomunizacji'. We wtorek, 27 lutego, GZDiZ zawiesił nowe tablice na byłej już ulicy Dąbrowszczaków. Teraz to ulica Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Sprawa zmiany nazw ulic trafiła do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gdańsku
Miasto zmuszone jest wykonać zarządzenie wojewody pomorskiego Dariusza Drelicha o zmianie nazw siedmiu gdańskich ulic w ramach tzw. 'dekomunizacji'. We wtorek, 27 lutego, GZDiZ zawiesił nowe tablice na byłej już ulicy Dąbrowszczaków. Teraz to ulica Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Sprawa zmiany nazw ulic trafiła do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gdańsku
fot. Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl
Przeczytaj artykuł, obejrzyj więcej zdjęć

We wtorek, 27 lutego, około godz. 18.00 w naszym mieście było minus 10 stopni C. Na Stadionie Energa Gdańsk piłkarze Lechii rozpoczynali mecz z Bruk-Bet Termalicą Nieciecza. Przegrywali, odrobili i prowadzili. W 90. minucie byli zwycięzcami, ale w doliczonym czasie gry stracili gola na 2:2 a potem mogli stracić jeszcze jednego. Lechia od 1 grudnia 2017 roku ciągle bez zwycięstwa w ekstraklasie
We wtorek, 27 lutego, około godz. 18.00 w naszym mieście było minus 10 stopni C. Na Stadionie Energa Gdańsk piłkarze Lechii rozpoczynali mecz z Bruk-Bet Termalicą Nieciecza. Przegrywali, odrobili i prowadzili. W 90. minucie byli zwycięzcami, ale w doliczonym czasie gry stracili gola na 2:2 a potem mogli stracić jeszcze jednego. Lechia od 1 grudnia 2017 roku ciągle bez zwycięstwa w ekstraklasie
fot. Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl
Przeczytaj artykuł, obejrzyj więcej zdjęć


Zobacz także: 

Styczeń 2018 w Gdańsku. Najciekawsze zdjęcia naszych fotoreporterówWaldemar Gabiswww.gdansk.plwaldemar.gabis@gdansk.pl
Waldemar Gabis - najnowsze
Waldemar Gabiswww.gdansk.plwaldemar.gabis@gdansk.pl
Waldemar Gabis - najnowsze