Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Lotos Trefl zaczyna. Pierwszym rywalem Effector Kielce

PlusLiga siatkarzy w Gdańsku rozpoczyna się w poniedziałek, 3 października, o godz. 18:00. - Nasz plan to miejsce w czwórce – zapowiada Mateusz Mika, mistrz świata z 2014 roku. - Uważam, że mamy ciekawszy skład niż w poprzednim sezonie.

Lotos Trefl zaczyna. Pierwszym rywalem Effector Kielce
A
A
data publikacji: 02 października 2016 r.

Rozdawanie autografów - takich okazji fani Mateusza Miki na pewno nie przepuszczą
Rozdawanie autografów - takich okazji fani Mateusza Miki na pewno nie przepuszczą
Jerzy Pinkas/www.gdansk/pl

- Zbudowaliśmy skład, łącząc doświadczenie z młodością. Wizja naszego klubu zakłada przede wszystkim rozwój młodych siatkarzy, którzy w przyszłości będą stanowić o sile polskiej siatkówki - przyznaje Andrea Anastasi, trener gdańskiej ekipy. - Cieszę się, że u nas jest bardzo dobrze rozwinięte szkolenie młodzieży. Staraliśmy się pozyskać na ten sezon graczy takich, jak Michal Masny czy Dmytro Paszycki i bardzo się cieszę, że to nam się udało, ale także włączyć do składu naszą młodzież. Ma ona siatkarsko dorastać i się rozwijać.

Z Lotosu Trefl odeszli m.in. rozgrywający Marco Falaschi (Włochy), atakujący Murphy Troy (USA) i przyjmujący Sebastian Schwarz (Niemcy). Przyszli za to wspomniani przez trenera Masny (Słowacja) i Paszycki (Ukraina) oraz Szymon Romać, Bartosz Pietruczuk, Patryk Niemiec, Fabian Majcherski i Szymon Jakubiszak - tegoroczny mistrz Europy do lat 20.

- Uważam, że nasz zespół się wzmocnił. Do zespołu dołączyli naprawdę świetni zawodnicy, jak rozgrywający Michal Masny - mówi Mateusz Mika, bodaj najważniejszy gracz w zespole Lotosu Trefl. - Pamiętajmy, że mamy też bardzo zdolną młodzież.

Majcherski, Pietruczuk oraz Jakubiszak zanim dołączyli do drużyny seniorów, przez lata byli szkoleni w zespołach młodzieżowych Trefla Gdańsk.

- Cieszę się, że klub daje szansę graczom takim jak ja, wychowanym w naszych grupach młodzieżowych. Jest to bardzo motywujące, w pierwszym zespole spotykam przecież kilku chłopaków, z którymi występowałem w Młodej Lidze, choćby Szymona Jakubiszaka, który niedawno do nas dołączył - wyznaje 19-letni Majcherski. - W tym sezonie czeka mnie dużo pracy, ale mam się od kogo uczyć, bo przecież trenuję razem z jednym z najlepszych graczy na tej pozycji w historii polskiej siatkówki, czyli u boku Piotra Gacka.

Zawodnicy do startu PlusLigi przygotowywali się przez ostatnie dwa miesiące. W sumie spędzili ponad 130 godzin na treningach, a także rozegrali 15 meczów kontrolnych.

- Okres przygotowawczy do sezonu na pewno czujemy w kościach. Jak co roku z trenerem Anastasim ten czas jest bardzo intensywny. Niektórzy nowi zawodnicy byli zdziwieni, że tak ciężko można pracować w okresie przygotowawczym - zaznacza Bartosz Gawryszewski, kapitan drużyny. - Za nami dużo sparingów, ale każdy ten mecz działał na naszą korzyść, ponieważ jesteśmy przebudowanym zespołem i musimy się zgrać, przećwiczyć pewne elementy taktyczne i techniczne. Teraz czeka nas to, co lubimy najbardziej, czyli rozgrywki ligowe.

Jakie są cele drużyny na nadchodzące rozgrywki?

- Sądzę, że skład, który zbudowaliśmy wspólnie z trenerem, stawiając też na naszych wychowanków, pozwala nam myśleć o realnej walce o pierwszą czwórkę. Siatkówka to oczywiście sport, więc porażki się na pewno mogą zdarzyć, ale chciałbym, żeby nasi kibice wychodzili zawsze z hali z przekonaniem, że drużyna zrobiła wszystko, żeby mecz wygrać, że zostawiła po sobie jak najlepsze wrażenie - mówi prezes klubu Dariusz Gadomski. - Ciężko byłoby realizować te wszystkie cele, gdyby nie nasi partnerzy i sponsorzy. Cieszymy się, że Grupa Lotos po raz kolejny nam zaufała, cieszymy się, że Miasto Gdańsk nadal nas wspiera, a także pomaga nam rzesza innych partnerów. Pozostaje nam wszystkim tylko życzyć udanego sezonu.

Dla Lotosu Trefl nowy sezon PlusLigi rozpoczyna się w poniedziałek, 3 października, o godz. 18. Rywalem w Ergo Afrenie Będzie Effector Kielce. Bilety na to spotkanie już od 5 zł do nabycia przez internet na trefl.ticketsoft.pl, a także w kasach i punktach partnerskich.-
Waldemar Gabis (0)
www.gdansk.pl
waldemar.gabis@gdansk.pl
więcej tekstów autora
-
Waldemar Gabis (0)
www.gdansk.pl
waldemar.gabis@gdansk.pl
więcej tekstów autora