PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Licytuj, wygrywaj i pomagaj potrzebującym zwierzętom. Trwa 3. edycja akcji “Paka dla Zwierzaka”

Licytuj, wygrywaj i pomagaj potrzebującym zwierzętom. Trwa 3. edycja akcji “Paka dla Zwierzaka”
Paka dla zwierzaka - to akcja charytatywna na rzecz bezdomnych zwierząt. W jej ramach internauci mają szansę wylicytować vouchery m.in. na wizytę w restauracji, spa, salonie kosmetycznym, lekcję jogi czy windsurfingu. Przedsiębiorcy, którzy chcieliby podarować swoją usługę i tym samym wesprzeć tę szczytną inicjatywę, mogą to zrobić do połowy października. Zebrane środki zostaną przeznaczone na najbardziej potrzebujące czworonogi z Pomorza.
Paka dla Zwierzaka to kilkaset aukcji, dzięki którym możemy wylicytować gadżety, vouchery do restauracji, salonów kosmetycznych czy spa. Przede wszystkim jednak udział w tej inicjatywie to pomoc bezpańskim zwierzętom
Paka dla Zwierzaka to kilkaset aukcji, dzięki którym możemy wylicytować gadżety, vouchery do restauracji, salonów kosmetycznych czy spa. Kto weźmie udział w tej inicjatywie, pomoże potrzebującym pomorskich organizacji i schronisk
Jerzy Pinkas/gdansk.pl

 

“Stowarzyszenie Paka dla Zwierzaka” to inicjatywa za którą stoją trzy gdańszczanki: Marta Słodnik, Monika Wójcik i Aleksandra Jeleńska. Połączyła je misja - niesienie pomocy bezpańskim zwierzętom.

- Nasza działalność zaczęła się dwa lata temu od małej licytacji, zbiórki, tak zwanego psiego bazarku - wyjaśnia Marta Słodnik, prezeska Stowarzyszenia Paka dla Zwierzaka. - Udało się wtedy zebrać około 4 tysięcy złotych, za które zakupiłyśmy inkubator dla szczeniąt. Sprzęt trafił do schroniska Otoz Animals w Dąbrówce. W zeszłym roku akcja się rozrosła, w siedem tygodni udało się uzbierać ponad 41 tysięcy. Dla tego samego schroniska kupiłyśmy auto interwencyjne, które było bardzo potrzebne do ratowania zwierząt. Z tych pieniędzy zostały także opłacone najpilniejsze zabiegi weterynaryjne. 

Spraw sobie przyjemność, jednocześnie czyniąc dobro

1 września 2020 roku wystartowała 3. edycja akcji charytatywnej Paka dla Zwierzaka. Do inicjatywy przyłączyli się przede wszystkim przedsiębiorcy z Trójmiasta i okolic, ale dostępne są też licytacje z dalszych rejonów naszego kraju, m.in. z Lublina czy Częstochowy. Wśród licytacji znaleźć możemy propozycje wyjścia do restauracji, bony na tatuaże, masaże czy zabiegi kosmetyczne. Dostępne są też vouchery, które możemy zrealizować on-line, jak np. sesja z dietetyczką. Wśród ofert znajdziemy wiele propozycji dla ciała i ducha, ale to nie wszystko. Celem akcji jest wsparcie zwierząt, pośród licytacji nie może więc zabraknąć czworonożnych akcentów. Prócz voucherów na usługi, internauci mogą wylicytować fanty, m.in. legowiska, koszulki z wizerunkiem psa czy kota, kubki. 

- W chwili obecnej (red. 5 października) mamy vouchery o wartości około 85 tysięcy złotych - dodaje Marta Słodnik. - Za ile zostaną wylicytowane i jaką docelowo kwotę uda się zebrać - to już zależy od hojności uczestników licytacji. Tegoroczne plany dotyczące akcji były ambitniejsze przez wzgląd na sytuację epidemiologiczną. Celem jest pomoc większej liczbie organizacji, ponieważ w ostatnim czasie straciły wielu sponsorów i darczyńców. Także wiele schronisk było zamkniętych, dlatego zależy nam, żeby tegoroczna akcja miała większy rozmach i zasięg. 

 
Psie gadżety to jedne z wielu propozycji dostępnych do wylicytowania podczas trwania akcji Paka dla Zwierzaka
Psie gadżety to jedne z wielu propozycji dostępnych do wylicytowania podczas trwania akcji "Paka dla Zwierzaka"
Fb/Paka dla ZwierzakaWrażliwych i empatycznych ludzi nie brakuje. Tych, którym los bezpańskich zwierząt nie jest obojętny - przybywa. 

- W zeszłym roku mieliśmy 197 partnerów, na tę chwilę mamy 332, można jeszcze do nas dołączyć - dodaje prezeska Stowarzyszenia Paka dla Zwierzaka.

  • Na profilu Paka dla Zwierzaka znajduje się ponad 700 licytacji. Ostatnie dodane zostaną 14 października o godz. 17.00. Możliwość licytowania kończy się 17 października, o godz. 21.00. Internauci będą mieć zatem trzy dni na dokładne zapoznanie się ze wszystkimi aukcjami i zabawę w “kto da więcej”. 
  • 19 października, o godz. 21.00 na facebook’u podana zostanie lista zwycięzców. Od tego momentu laureaci będą mieli 72 godziny na uiszczenie opłaty za wygraną aukcję. Po zaksięgowaniu wpłaty internauta otrzyma kod realizacyjny.
  • 26 października organizatorzy podadzą informację, ile tym razem udało się zebrać pieniędzy i które placówki otrzymają wsparcie. 

Jak dołączyć?

Kto chciałby dołączyć i wesprzeć ten szczytny cel przekazując fanty lub usługę, powinien skontaktować się z organizatorem wydarzenia za pomocą facebook’a lub telefonicznie 506 847 792

- Już teraz chciałabym serdecznie podziękować wszystkim darczyńcom i osobom, które biorą udział w naszych licytacjach. Jeżeli ludzie korzystają z salonów kosmetycznych, spa, chodzą do restauracji, mogą voucher na takie usługi zakupić u nas i pomóc. Gorąco do tego zachęcam - dodaje Marta Słodnik. 

 

Z pieniędzy, które uda się zebrać podczas 3. edycji Paki dla Zwierzaka  wsparcie otrzymają czworonogi z pomorskich schronisk i organizacji
Ostatnie licytacje w ramach Paki dla Zwierzaka pojawią się w sieci 14 października. Możliwość licytowania potrwa do 17 października, do o godz. 21.00 
Jerzy Pinkas/gdansk.pl

 

 

Natalia Gawlikwww.gdansk.plnatalia.gawlik@gdansk.pl
Natalia Gawlik - najnowsze
Natalia Gawlikwww.gdansk.plnatalia.gawlik@gdansk.pl
Natalia Gawlik - najnowsze