PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Konkurs fotograficzny "Złota jesień w zoo" - zrób zdjęcie na spacerze i przyślij do 31 października

Konkurs fotograficzny "Złota jesień w zoo" - zrób zdjęcie na spacerze i przyślij do 31 października
Gdański Ogród Zoologiczny zachęca do udziału w drugiej edycji konkursu fotograficznego "Złota jesień w zoo". Zdjęcia, które przedstawiać będą mieszkańców ogrodu w jesiennej scenerii, należy dostarczyć do 31 października br. Najpiękniejsze prace, wybrane drogą internetowego głosowania, opublikowane zostaną w mediach społecznościowych zoo, a także na wystawie, którą będzie można oglądać podczas wizyty w ogrodzie.
 Złota jesień w zoo to konkurs fotograficzny dla tych, którzy mają ochotę uchwycić piękno mieszkańców Gdańskiego Ogrodu Zoologicznego na tle kolorystycznego bogactwa jesieni
"Złota jesień w zoo" to konkurs fotograficzny dla tych, którzy mają ochotę uchwycić piękno mieszkańców Gdańskiego Ogrodu Zoologicznego na tle kolorystycznego bogactwa jesieni. Nz. fotograf robiący zdjęcie żyrafie Rothschilda
Grzegorz Mehring/gdansk.pl

 

Kalendarzowa jesień trwa już od 23 września i chociaż nadal cieszymy się ładną pogodą, musimy przygotować się na coraz krótsze i chłodniejsze dni. Pomimo tego, jesień ma wielu sympatyków, którym załamanie pogodowe nie jest straszne, a walory estetyczne, które niesie ze sobą ta pora roku, wynagradza wiele. Spadające liście, różnorodne kolory i piękne krajobrazy, to zdecydowanie pozytywne elementy jesieni i wiele osób stara się uchwycić je na fotografiach. 

Zachęcamy więc czytelników, by wybrali się na spacer do Gdańskiego Ogrodu Zoologicznego z aparatem fotograficznym lub smartfonem w dłoni. Gdańskie zoo jest częścią Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Zwierzęta mieszkają w otoczeniu wzgórz morenowych, pokrytych lasem mieszanym, pełnym buków, dębów, modrzewi, sosen i brzóz. Komu uda się uchwycić ich obraz na tle bogatej w kolory przyrody, może wziąć udział w konkursie ogłoszonym przez ogród. 

Zabawa trwa do 31 października br. Zdjęcia konkursowe należy wysłać pocztą na adres: Gdański Ogród Zoologiczny, ul. Karwieńska 3, 80-328 Gdańsk lub dostarczyć je osobiście do ochrony przy bramie głównej zoo. Koperty należy podpisać "Złota jesień w zoo 2020". Należy przekazać maksymalnie 3 odbitki w formacie 20 cm x 30 cm, mogą być kolorowe lub czarno-białe. Do wywołanych zdjęć należy dołączyć też zapis cyfrowy na CD lub nośniku typu pendrive.

Prace muszą na odwrocie zawierać informacje: imię i nazwisko autora (w przypadku dzieci i młodzieży – wiek uczestnika), telefon kontaktowy, ponadto mogą zawierać tytuł i komentarz do zdjęcia.

Zdjęcia konkursowe mogą być w kolorze lub czarno-białe. Nz. Katka - słonica afrykańska, wieloletnia mieszkanka gdańskiego zoo
Zdjęcia konkursowe mogą być w kolorze lub czarno-białe. Nz. Katka - słonica afrykańska, wieloletnia mieszkanka gdańskiego zoo
Krzysztof Mystkowski/KFP

 

Najciekawsze prace zostaną wybrane przez powołane na potrzeby konkursu jury i opublikowane na facebook’u Gdańskiego Ogrodu Zoologicznego.  

W drodze internetowego głosowania zostanie wyłoniony zwycięzca, który otrzyma największą liczbę głosów, oraz dwóch vice-zwycięzców (z drugą i trzecią najwyższą liczbą głosów). Ogłoszenie wyników nastąpi 16 listopada 2020 roku na facebook'u zoo.

Regulamin konkursu "Złota jesień w zoo". 

 Natalia Gawlikwww.gdansk.plnatalia.gawlik@gdansk.pl
Natalia Gawlik - najnowsze
Natalia Gawlikwww.gdansk.plnatalia.gawlik@gdansk.pl
Natalia Gawlik - najnowsze