PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Lechia - Górnik Zabrze w sobotni wieczór na Stadionie Energa Gdańsk. SPRAWDŹ jak dojechać na mecz

Lechia - Górnik Zabrze w sobotni wieczór na Stadionie Energa Gdańsk. SPRAWDŹ jak dojechać na mecz
- Chcę odbudować Rafała Wolskiego i Patryka Lipskiego, żeby jeszcze tej drużynie coś dali. Odpowiedzialność musi się rozkładać na wszystkich. Jak ktoś jest na pozycji 18-19 w zespole, to musi awansować na miejsca 10-11 - mówi Piotr Stokowiec, trener Lechii przed meczem z Górnikiem Zabrze, który odbędzie się w sobotę, 26 października. Początek o godz. 20.00.
Lukas Haraslin w derbach z Arką asystował przy obu bramkach Lechii. Na zdjęciu w meczu z Koroną Kielce
Lukas Haraslin w derbach z Arką asystował przy obu bramkach Lechii. Na zdjęciu w meczu z Koroną Kielce
fot. Krzysztof Mystkowski/KFP

 

W pierwszej połowie dwie świetne interwencje miał Dusan Kuciak, ratując zespół od utraty bramki. W drugiej połowie dwa dokładne podania Lukasa Haraslina wykorzystali Flavio Paixao i Artur Sobiech. Lechia prowadziła 2:0, ale meczu nie wygrała, gola na 2:2 straciła w 98. minucie.

- Zepsuliśmy to na własne życzenie - skomentował po spotkaniu trener biało-zielonych Piotr Stokowiec.

Tak było w poprzedniej kolejce - w niedzielę, 20 października - w Gdyni w spotkaniu derbowym z Arką.

- Na pewno nie tak wyobrażaliśmy sobie ten mecz. Zrobiliśmy dużo, żeby tę sportową złość pokazać. Potrafiliśmy strzelić dwie bramki na trudnym terenie. Ta końcówka była zbyt ofensywna i zabrakło nam dojrzałości i rozwagi, aby to opanować. Nie czujemy się dobrze z tym, ale to już za nami. Te mecze przetrawiliśmy i w odpowiedni sposób je przeanalizowaliśmy. Powiedzieliśmy sobie w szatni o pozytywach, ale również o rzeczach negatywnych, z których musimy wyciągnąć wnioski. Przed nami jeszcze wiele meczów i na tym się skupiamy, bo w tej chwili wchodzimy w bardzo ważną fazę dla układu tabeli i musimy punktować zwłaszcza w meczach u siebie - to słowa szkoleniowca Lechii już kilka dni po remisie z Arką a tuż przed meczem z Górnikiem Zabrze.

Spotkanie z Górnikiem odbędzie się w sobotę, 26 października, na Stadionie Energa Gdańsk o godz. 20.00.


Lechia w tabeli ekstraklasy zajmuje 6. miejsce, ma 20 punktów, bilans bramkowy 16:12

Górnik Zabrze jest na 12. pozycji, ma 14 punktów, bilans bramkowy 11:12

Lechia u siebie - 2 zwycięstwa, 3 remisy, 1 porażka, bramki 7:5

Górnik na wyjeździe - 0 zwycięstw, remisy, 3 porażki, bramki 4:8


Lechia ostatni mecz zremisowała, choć zwycięstwo miała na wyciągnięcie ręki. Górnik też zremisował (u siebie z ŁKS Łódź 1:1), choć od 50. minuty przegrywał. Wyrównał w 79. minucie Igor Angulo, najlepszy strzelec zabrzan.

- Stracony gol to zdecydowanie nasz błąd taktyczny. Przeciwnik nie może z taką swobodą wejść w pole karne i uderzyć na bramkę. Powinniśmy szybciej zareagować i uniemożliwić oddanie strzału - oceniał spotkanie z ŁKS Szymon Matuszek, kapitan Górnika.

- Zabrakło nam zimnej krwi pod bramką przeciwnika. Sytuacji stworzyliśmy sporo. Myślę, że z każdym kolejnym meczem nasza gra będzie lepsza i mądrzejsza oraz, że będziemy w stanie wygrywać stwarzając sobie takie okazje, jakie w dzisiejszym meczu - mówił z kolei inny pomocnik zabrzan Daniel Ściślak. - Przed nami wyjazd do Gdańska. Tak, jak każdy mecz w tym sezonie, tak i spotkanie z Lechią nie będzie dla nas łatwe. Każdy rywal posiada zawodników o bardzo dużej jakości. Myślę, że to będzie bardzo otwarty mecz. Na pewno zagramy o trzy punkty.

O zwycięstwo grać będzie oczywiście także Lechia. W składzie na pewno zabraknie - i to przez dwa miesiące - Żarko Udovicicia, który w spotkaniu z Arką za popchnięcie sędziego asystenta czerwoną kartkę.

W ataku znowu powinni zagrać Artur Sobiech i Flavio Paixao, którzy w meczu z Arką zagrali od pierwszej minuty a po podaniach Lukasa Haraslina zdobyli gole.

- W tym meczu ustawienie zdało egzamin. Będziemy korzystać z tego wariantu z Flavio grającym u boku Artura Sobiecha. Czy to będzie w najbliższym meczu, czy w jakimś momencie, tego nie zdradzam - zastrzega jednak trener Lechii.

Być może do składu wrócą Patryk Lipski lub Rafał Wolski.

- Chcemy budować nowych zawodników. Chcę odbudować Rafała Wolskiego i Patryka Lipskiego, żeby jeszcze tej drużynie coś dali. Odpowiedzialność musi się rozkładać na wszystkich. Jak ktoś jest na pozycji 18-19 w zespole, to musi awansować na miejsca 10-11. Wejście do pierwszej jedenastki jest coraz bliżej. Tak samo osoby spoza "dwudziestki" muszą walczyć o wejście do kadry meczowej i tak to wygląda - twierdzi Stokowiec. - Nie ma łatwych meczów. Pokazaliśmy w tym sezonie, że potrafimy rozgrywać mecze trudne, wyjazdowe, derbowe. Taktycznie dobrze je rozgrywamy. Brakuje kropki nad i, ale na pewno będziemy czujni w każdym momencie. W końcówce zabrakło mi takiego piłkarza jak Mario Maloca. Na pewno ustawieniem taktycznym będziemy chcieli nadrobić i zniwelować te niedostatki kadrowe.

Wypowiedzi piłkarzy Górnika za oficjalną stroną klubu z Zabrza

Piłkarze Lechii nie będą mieli zbyt dużo czasu na odpoczynek i regenerację sił. Już w środę, 30 października, o godz. 13.00 zagrają na wyjeździe w meczu 1/16 finału Totolotek Pucharu Polski z Chełmianką Chełm.


Jak dojechać na mecz z Górnikiem Zabrze

Głównym środkiem transportu będą bezpłatne pociągi SKM na trasie z Gdańska Głównego do przystanku Gdańsk Stadion Expo.

Uwaga! Pociągi SKM nie zatrzymują się na przystankach "Gdańsk Stocznia" i "Gdańsk Nowe Szkoty".

  • na mecz Gdańsk Główny 18:44 19:12 19:40 - Gdańsk Stadion-Expo 18:50 19:18 19:46
  • z meczu Gdańsk Stadion-Expo 22:05 22:31 - Gdańsk Główny 22:11 22:37


Tramwaje linii 10 oraz autobusy linii 158 i 283 będą funkcjonować według sobotnich rozkładów jazdy.

Po zakończeniu meczu, na okres około 40 minut w obu kierunkach wstrzymany zostanie ruch tramwajowy w ciągu ul. Marynarki Polskiej, na odcinku od Nowego Portu do Węzła Kliniczna. Kursy linii 10 o godz. 21:12 i 21:35 z Brętowa PKM do Nowego Portu oraz o godz. 21:39 i 21:56 z przystanku "Władysława IV" [2169] w kierunku Węzła Kliniczna zostaną wykonane trasą objazdową przez Brzeźno, al. Hallera, Kliniczna.

Z uwagi na bezpieczeństwo ruchu drogowego, zarówno w fazie dowozowej jak i odwozowej uczestników meczu mogą zostać wprowadzone operacyjnie (tj. wg potrzeb służb mundurowych) inne zmiany na liniach ZTM Gdańsk. Zmiany te będą dostępne na bieżąco na stronie internetowej ZTM Gdańsk www.ztm.gda.pl.

 

oprac. WGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl