PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Kup ławkę z dedykacją i zostań mecenasem Parku Oliwskiego. Jeszcze można

Kup ławkę z dedykacją i zostań mecenasem Parku Oliwskiego. Jeszcze można
Pomysł zakupu dębowej ławki w Parku Oliwskim wszedł w życie latem 2016 roku. Wpadli na niego gdańscy urzędnicy. Nie był to pomysł autorski, lecz wzorowany na miastach zachodniej Europy. Ławki nadal są dostępne. Co należy zrobić, by nabyć jedną z nich? Wymóg jest jeden - trzeba mieć 4,5 tys. złotych.

Dedykacje mogą być bardzo różne - wymyślne i na pozór bardzo proste
Dedykacje mogą być bardzo różne - wymyślne i na pozór bardzo proste
GZDiZ

Na pierwszej, zakupionej w ramach projektu ławce, przeczytamy dedykację dla żony Magdaleny i dwóch córek - Antoniny i Teresy. To ławka, którą sprezentował swojej rodzinie prezydent Gdańska Paweł Adamowicz. Na tabliczce o wymiarach 110 mm x 50 mm umieszczonej w oparciu ławki mogą znaleźć się jednak dowolne treści. Mogą być to na przykład inicjały czy data upamiętniająca ważne wydarzenie.


Na ławce możemy wygrawerować datę, dedykację czy osobiste wyznanie
Na ławce możemy wygrawerować datę, dedykację czy osobiste wyznanie
Dariusz Kwidziński/gdansk.pl

Zakup ławki to realne wsparcie utrzymania jednego z najpiękniejszych gdańskich parków, stąd nazwa akcji „Zostań mecenasem Parku Oliwskiego”. To także wspaniała pamiątka i oryginalny prezent, który można ofiarować na przykład z okazji ślubu czy rocznicy.

Każdy mecenas parku otrzyma certyfikat podpisany przez prezydenta Gdańska oraz drobny upominek. Co istotne, każda ławka jest wykonana ręcznie. W ramach projektu takich spersonalizowanych ławek w Parku Oliwskim będzie 98. Do tej pory sprzedano 25.


Do wyboru mamy ławki z trzech obszarów: Dziedziniec Pałacu Opatów, przy Alpinarium, Aleja Lipowa. Gdy ławki z tych części parku znajdą swoich mecenasów, zostaną udostępnione kolejne obszary. Jeśli mamy ulubioną przestrzeń w parku, w której chcielibyśmy zostawić po sobie ślad, a nie pokrywa się ona z aktualnymi propozycjami, należy cierpliwie czekać i sprawdzać aktualności

Czytaj też:

Bo kochają. 17 ławek w Parku Oliwskim i tylko jedną zasponsorowała firma - pozostałe to zasługa uczuć

Jak w nowojorskim Central Parku - dzięki mieszkańcom Park Oliwski zyska nowe ławki

Ufunduj sobie ławeczkę w najpiękniejszym gdańskim parkuNatalia Gawlikwww.gdansk.plnatalia.gawlik@gdansk.pl
Natalia Gawlik - najnowsze
Natalia Gawlikwww.gdansk.plnatalia.gawlik@gdansk.pl
Natalia Gawlik - najnowsze