PORTAL MIASTA GDAŃSKA

Konkurs Czerwonej Róży. Najlepszy student Pomorza dostał auto, najlepsze koło naukowe - nagrodę pieniężną 

Konkurs Czerwonej Róży. Najlepszy student Pomorza dostał auto, najlepsze koło naukowe - nagrodę pieniężną 
W niedzielę, 21 listopada, poznaliśmy laureatów 46. edycji konkursu Czerwonej Róży dla studentów pomorskich uczelni. Najlepszym studentem został Piotr Pawlak z Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. Za najlepsze koło naukowe jury uznało “Pasjonatów Pediatrii” z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. 
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Laureaci Nagrody Czerwonej Róży. Pod muchą - Piotr Pawlak, najlepszy z nominowanych studentów. Na prawo od niego - członkinie Studenckiego Koła Naukowego Pasjonaci Pediatrii  z GUMed-u, które wygrało w swojej kategorii
Laureaci Nagrody Czerwonej Róży. Pod muchą - Piotr Pawlak, najlepszy z nominowanych studentów. Na prawo od niego - członkinie Studenckiego Koła Naukowego "Pasjonaci Pediatrii" z GUMed-u, które wygrało w swojej kategorii
Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

 

Piotr Pawlak jest studentem II roku studiów I st. w klasie dyrygentury prof. dra hab. Marcina Nałęcza-Niesiołowskiego oraz tegorocznym absolwentem studiów II st. w klasie fortepianu prof. dra hab. Waldemara Wojtala. Wśród jego osiągnięć jest I miejsce i nagroda za najlepszą improwizację na X Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim w Darmstadt, a także nagrody konkursów chopinowskich w Pekinie, Budapeszcie i Krakowie. Dodatkowo jest także absolwentem Wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki Uniwersytetu Gdańskiego. Jako zwycięzca konkursu Piotr otrzymał pamiątkową statuetkę i nagrodę w postaci auta Toyota Aygo.

Liczące około 100 członków Studenckie Koło Naukowe "Pasjonaci Pediatrii" z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego za zwycięstwo w swojej kategorii otrzymało pamiątkową statuetkę i nagrodę pieniężna w wysokości 12 tys. zł.

- Praca z dziećmi i ich rodzinami, a także działalność naukowa, to wszystko daje nam ogromną satysfakcję. Miło, że zostaliśmy docenieni w ten sposób- mówi Agata Pieńkowska ze zwycięskiego koła naukowego.

 

ZOBACZ PREZENTACJĘ WSZYSTKICH KANDYDATÓW DO NAGRÓD W TEGOROCZNEJ EDYCJI KONKURSU CZERWONEJ RÓŻY:

 

- Ta nagroda cieszy się ogromnym prestiżem - podkreśla Ludwik Klinkosz, prezes Stowarzyszenia Czerwonej Róży, które jest organizatorem konkursu. - Oceniamy nie tylko wysokie wyniki w nauce i osiągnięcia, ale też działalność na rzecz uczelnianego środowiska, działalność społeczną. Tym nasz konkurs wyróżnia się wśród innych tego typu inicjatyw.  

Tegoroczna gala odbyła się na Uniwersytecie Gdańskim. Gospodarzem przyszłorocznej gali będzie Gdański Uniwersytet Medyczny.

 

NASZA FOTOGALERIA:

 

oprac. RDwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl
oprac. RDwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl