PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Koniec prac modernizacyjnych na alei Hallera. Od środy przejedziemy tędy bez przeszkód

Koniec prac modernizacyjnych na alei Hallera. Od środy przejedziemy tędy bez przeszkód
W środę, 8 lipca, w godzinach popołudniowych, przywrócona zostanie stała organizacja ruchu na al. Hallera. Kierowcom, którzy od lutego - z powodu modernizacji dwóch odcinków ulicy - musieli liczyć się z utrudnieniami, zostaną udostępnione wszystkie pasy ruchu i skrzyżowania.
Hallera
Aleja Hallera - od środy, 8 lipca, znów będzie przejezdna bez utrudnień
fot. DRMG

 

Zmiany w ruchu na ulicach Świętojańskiej, Tokarskiej, Warzywniczej i Targu Rybnym

 

Zakończyła się modernizacja dwóch odcinków al. Hallera. Pierwszy z nich obejmował  jezdnię w kierunku Brzeźna, na odcinku od ul. Okrzei do ul. Mickiewicza (z wyłączeniem zmodernizowanego odcinka ulicy w obrębie skrzyżowania z ul. Reja). 

Drugi stanowił fragment al. Hallera, od ul. Mickiewicza do ul. Kościuszki. Łącznie zmodernizowany został odcinek o długości ok. 900 metrów. 

 

Unia Metropolii Polskich z apelem do premiera o włączenie największych miast w Fundusz Dróg Samorządowych

 

W ramach inwestycji została wykonana nowa nawierzchnia drogi, przebudowane zostały zatoki postojowe i chodniki. Zagospodarowana została zieleń wzdłuż drogi.

Realizacja inwestycji rozpoczęła się w lutym 2020 r. Koszt prac wyniósł ok. 2,9 mln złotych. Wykonawcą była firma MTM S.A. Inwestycja została zrealizowana w ramach programu  „Modernizacja dróg na terenie Gdańska”.

Na ukończeniu są także prace na ul. Chłopskiej, al. Grunwaldzkiej i Podwalu Przedmiejskim.
oprac. AUwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl