PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Komunikacja miejska dla mieszkańców. Kolejne zmiany w autobusowych rozkładach jazdy

Komunikacja miejska dla mieszkańców. Kolejne zmiany w autobusowych rozkładach jazdy
Równomiernie rozłożone odjazdy, dodatkowe kursy, lepsze dopasowanie kursów do zajęć szkolnych - te zmiany dla pasażerów linii autobusowych 123 i 268 przygotował zespół planistów gdańskiego ZTM. Co i kiedy konkretnie się zmieni?
Zmiany rozkładów jazdy linii 123 i 268 zostały dopasowane do zajęć szkolnych
Zmiany rozkładów jazdy linii 123 i 268 zostały dopasowane do zajęć szkolnych
fot. Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl


Od soboty, 9 marca, celem lepszej koordynacji z linią 131, zmianie ulegnie sobotnio-niedzielny i świąteczny rozkład jazdy linii 123. Zapewniona zostanie lepsza koordynacja z linią autobusową 131, dzięki czemu autobusy tych linii między śródmieściem a Olszynką będą kursować w regularniejszych odstępach. Ponadto, w godzinach popołudniowych, uruchomiona zostanie dodatkowa para kursów na linii 123: ze Śródmieścia do pętli przy ulicy Równej i z powrotem. Zmiany zostały skonsultowane z Radami Dzielnic: Olszynka i Orunia-Lipce-Św. Wojciech.

Od poniedziałku, 11 marca, zostaną wprowadzone zmiany w rozkładzie jazdy linii 268. Godziny odjazdów zostaną dopasowane do godzin rozpoczęcia i zakończenia zajęć w szkołach. Korekta zapewni również możliwie dogodne przesiadki na pociągi i z pociągów kursujących po linii PKM.

- Dostosowanie do potrzeb pasażerów: tak najkrócej można opisać zmiany na liniach autobusowych 123 i 268 - mówi Sebastian Zomkowski, p.o. dyrektora Zarządu Transportu Miejskiego w Gdańsku. - Bardzo ważną grupę wśród pasażerów linii 268 stanowią uczniowie. Dlatego rozkład jazdy musi być dopasowany do godzin rozpoczęcia i zakończenia zajęć szkolnych. Wszystkie kursy, dla których jest to możliwe, komunikujemy także z pociągami kursującymi po linii PKM. Pracownicy sekcji planowania i rozwoju komunikacji bezustannie pracują nad optymalizacją siatki połączeń, stąd też wkrótce będą na nas czekać kolejne zmiany, przygotowane dla wygody pasażerów.Zygmunt GołąbUrząd Miejski w GdańskuZarząd Transportu Miejskiego w Gdańsku
Zygmunt Gołąb - najnowsze
Zygmunt GołąbUrząd Miejski w GdańskuZarząd Transportu Miejskiego w Gdańsku
Zygmunt Gołąb - najnowsze