PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Kawa i drożdżówki w podziękowaniu za świetną frekwencję w wyborach parlamentarnych. Codziennie rano w innym miejscu

Kawa i drożdżówki w podziękowaniu za świetną frekwencję w wyborach parlamentarnych. Codziennie rano w innym miejscu
W weekend, 19-20 października, można było bezpłatnie odwiedzić zoo oraz Europejskie Centrum Solidarności. W tym tygodniu - od poniedziałku do piątku - prezydent Gdańska i jej zastępcy częstują kawą i drożdżówkami. To forma podziękowania dla osób, które w Gdańsku oddały głosy w ostatnich wyborach parlamentarnych.
Zastępca prezydent Gdańska Piotr Kowalczuk częstuje drożdżówkami przy budynku LOT
Zastępca prezydent Gdańska Piotr Kowalczuk częstuje drożdżówkami przy budynku LOT
fot. www.gdansk.pl

 

W wyborach do Sejmu i Senatu, które odbyły się 13 października, w Gdańsku głosowało 72,54 procent uprawnionych osób. To frekwencyjny rekord w naszym mieście.

- Dziękuję wam kochani za obywatelską postawę. Teraz przyszedł czas na wspólne świętowanie. W tę sobotę i niedzielę zapraszam w odwiedziny do Europejskiego Centrum Solidarności oraz Gdańskiego Ogrodu Zoologicznego. Wstęp wolny. A w przyszłym tygodniu czeka na Was niespodzianka - pisała tuż po wyborach prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz. 

Rekordowa frekwencja w Gdańsku - głosowało 72,54 procent uprawnionych. Podziękowanie prezydent Gdańska


W sobotę i niedzielę, 19-20 października, kasy biletowe w gdańskim zoo zostały zamknięte. Każdy, kto chciał odwiedzić ogród i jego mieszkańców, mógł to zrobić za darmo. Pomysł ten okazał się strzałem w dziesiątkę. W Gdańskim Ogrodzie Zoologicznym w weekend pojawiły się tłumy. 

Bezpłatne bilety obowiązywały z kolei w Europejskim Centrum Solidarności. Każdy kto nabył w kasie bezgotówkowy bilet, mógł zwiedzić Wystawę Stałą a dzieci mogły szaleć w Wydziale Zabaw.

To był weekend darmowych atrakcji w podziękowaniu za znakomitą frekwencję wyborczą. ZOO i ECS odwiedziły tłumy

 

Drożdżówki i kawa cieszyły się dużym powodzeniem
Drożdżówki i kawa cieszyły się dużym powodzeniem
fot. www.gdansk.pl

 

Kolejną niespodzianką za wysoką frekwencję w wyborach do Sejmu i Senatu są kawa i drożdżówki. Od poniedziałku do piątku w godz. 7:00-8:00 prezydent Dulkiewicz oraz jej zastępcy częstują gdańszczanki i gdańszczan kawą i drożdżówkami. 

W poniedziałek, 21 października, zastępca prezydent Gdańska ds. edukacji i usług społecznych Piotr Kowalczuk częstował kawą i drożdżówkami przed budynkiem LOT.

- Z jakiej to okazji? - pytali przechodzący. 

- To podziękowanie Miasta za wysoką frekwencję w wyborach parlamentarnych - mówił Piotr Kowalczuk. 


W kolejnych dniach kawą i drożdżówkami częstować będą:

  • wtorek, 22 października - prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz przy budynku Dworca PKP Gdańsk Główny 
  • środa, 23 października - zastępca prezydent Gdańska ds. inwestycji Alan Aleksandrowicz przy Krewetce
  • czwartek, 24 października - zastępca prezydent Gdańska ds. zrównoważonego rozwoju Piotr Grzelak przy budynku Dworca PKP Wrzeszcz 
  • piątek, 25 października - zastępca prezydent Gdańska przedsiębiorczości i ochrony klimatu Piotr Borawski przy pętli tramwajowej Świętokrzyska 

 

oprac. WGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl