PORTAL MIASTA GDAŃSKA
';
PL | EN | DE

Jak ulepszyć gdańskie przestrzenie lokalne? Wideoczat - godz. 12.30

Jak ulepszyć gdańskie przestrzenie lokalne? Wideoczat - godz. 12.30
Placyki, skwery, małe parki, ale też inne przestrzenie dzielnicowe, które mogą lepiej służyć mieszkańcom, ale na razie leżą “odłogiem” - co można z nimi zrobić? Biuro Rozwoju Gdańska we współpracy z Akademią Sztuk Pięknych w Gdańsku realizują ciekawy projekt, który może pomóc mieszkańcom w podjęciu decyzji. Zobacz wideoczat na ten temat - w czwartek, 14 marca, o godz. 12.30.
Jest wiele do zrobienia - m.in. na Przeróbce
Jest wiele do zrobienia - m.in. na Przeróbce
Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

 

Gośćmi programu “Wszystkie Strony Miasta” będą:

  • prof. Iwona Dzierżko-Bukal, Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku - Wydział Architektury i Wzornictwa
  • Agnieszka Rózga-Micewicz, projektantka w Biurze Rozwoju Gdańska - Zespół Przestrzeni Publicznej i Krajobrazu


Będziemy rozmawiać o możliwościach, jakie otwierają się przed gdańskimi dzielnicami za sprawą studium urbanistyczno-analitycznego “Gdańskie przestrzenie lokalne”. Dzięki przeprowadzonym wśród mieszkańcom ankietom, udało się wytypować miejsca w rewitalizowanych dzielnicach, które w pierwszej kolejności powinny być urządzone na nowo. Chodzi o przestrzenie Biskupiej Górki, Oruni, Dolnego Miasta i Nowego Portu. Jednak to nie wszystko, bowiem projekt rozszerzono o miejsca, które Rada Miasta Gdańska uznała za obszary zdegradowane: Stogi Mieszkaniowe, Brzeźno - osada rybacka, Angielska Grobla, Przeróbka Mieszkaniowa.

Dzięki współpracy BRG z ASP opracowano już liczne koncepcje, których celem jest poprawa funkcjonalności i estetyzacja wyszczególnionych powyżej przestrzeni lokalnych. Co to za pomysły? W jaki sposób mają być realizowane? Czy mieszkańcy będą mieli coś do powiedzenia? Skąd wziąć pieniądze na realizację?

Na te i inne pytania odpowiemy w programie, który poprowadzi red. Roman Daszczyński.

“Jak ulepszyć gdańskie przestrzenie lokalne?” - początek emisji, godz. 12.30, na portalu gdansk.pl. Czas trwania programu ok. 30 minut. Serdecznie zapraszamy!

 

 

oprac. RDwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl