• Start
  • Wiadomości
  • Więcej połączeń komunikacyjnych w godzinach szczytu od poniedziałku

Więcej połączeń komunikacyjnych w godzinach szczytu od poniedziałku

Rozkłady jazdy od poniedziałku, 30 marca, zostaną zmodyfikowane i dopasowane do aktualnych potrzeb przewozowych. Zostanie wykonana większa liczba połączeń, a na trasy i torowiska wyjedzie również większa liczba pojazdów w godzinach szczytu przewozowego.
( 26.03.2020 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Od czwartku, 26 marca, wybrane kursy linii 115 (dojazdy do Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego) oraz 111 i linii nocnej N8 (dojazdy do stoczni w Górkach Zachodnich i ze Stogów do centrum) realizowane będą autobusami przegubowymi
Od czwartku, 26 marca, wybrane kursy linii 115 (dojazdy do Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego) oraz 111 i linii nocnej N8 (dojazdy do stoczni w Górkach Zachodnich i ze Stogów do centrum) realizowane będą autobusami przegubowymi
fot. Grzegorz Mehring / www.gdansk.pl

 

Kolejne zmiany w rozkładach jazdy gdańskiej komunikacji miejskiej. Od poniedziałku, 30 marca, autobusy i tramwaje będą kursowały podobnie jak w dni powszednie wolne od nauki szkolnej. Uwzględniając jednak aktualne potrzeby przewozowe, w godzinach porannego i popołudniowego szczytu pojawią się dodatkowe połączenia. Część kursów - tak jak w tej chwili - zostanie zrealizowana dwoma pojazdami jednocześnie.


Więcej kursów w szczycie, zdublowane pojazdy - zmiany w komunikacji miejskiej od środy, 25 marca


W godzinach, w których zapotrzebowanie na przewozy jest mniejsze, jak również w weekendy, wprowadzone zostaną ograniczenia. Niektóre linie mogą zostać zawieszone.

- Potrzebujemy rezerw, aby móc zapewnić optymalną ofertę w tym czasie, w którym z komunikacji miejskiej korzysta najwięcej osób - mówi Sebastian Zomkowski, dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego w Gdańsku.

Feryjne rozkłady jazdy niewiele różnią się od tych, które obowiązują w zwykłe dni powszednie. Tramwaje w obu przypadkach kursują identycznie, a ograniczenia dotyczą wybranych kursów linii autobusowych w godzinach pracy szkół. Są to połączenia, z których korzystają przede wszystkim uczniowie - aktualnie pozostający w domach.

Szczegółowe informacje dotyczące rozkładów jazdy obowiązujących od poniedziałku, 30 marca, zamieścimy już wkrótce na stronie ztm.gda.pl.


Natomiast od czwartku, 26 marca, wybrane kursy linii 115 (dojazdy do Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego) oraz 111 i linii nocnej N8 (dojazdy do stoczni w Górkach Zachodnich i ze Stogów do centrum) realizowane będą autobusami przegubowymi. Dzięki temu jednym pojazdem uda się przewieźć więcej osób.


Przypomnijmy, że od środy, 25 marca, z każdym imiennym biletem okresowym ZTM, który obowiązuje na obszarze Gdańska, można jechać także pociągami SKM i POLREGIO w granicach Gdańska. Warunkiem jest posiadanie przy sobie gdańskiej Karty Mieszkańca podpisanej imieniem i nazwiskiem.


Wspólny bilet na komunikację miejską i kolej już od 25 marca