• Interplastic Olimpia Osowa Gdańsk mistrzem Polski w kategorii juniorek starszych

W Zielonce pod Warszawą przez dwa dni rywalizowały juniorki starsze w unihokeju. Pierwszy raz w historii w turnieju finałowym znalazły się dwie drużyny tego samego klubu. - To efekt systematycznej pracy i zdolnej młodzieży, która w niedalekiej przyszłości będzie stanowiła o sile drużyny seniorskiej - zaznacza trener Piotr Ludwichowski, jeden z trenerów Interplastic Olimpia Osowa Gdańsk.
10.05.2021
Interplastic Olimpia Osowa Gdańsk 3 - mistrzowski zespół juniorek starszych

Zawody rozgrywane były w sobotę i niedzielę, 8-9 maja. W meczach półfinałowych Interplastic Olimpia Osowa Gdańsk III pokonał wyraźnie Interplastic Olimpię Osowa Gdańsk IV 6:2 (3:1, 1:0, 2:1), podobnie jak SUS Travel Jedynka Trzebiatów - UKS Bankówkę Zielonka 6:2 (2:0, 0:2, 4:0).

W meczu o trzecie miejsce niewielką przewagę miały dziewczęta z Gdańska, jednak to gospodynie z Zielonki wyszły na dwubramkowe prowadzenie. Olimpia IV odpowiedziała dwoma trafieniami Malwiny Stefańskiej i jednym Weroniki Zielnej. W 24. minucie było 3:2. kolejne trzy gole zdobyły rywalki i zrobiło się 3:5. W końcu w 46. minucie straty zmniejszyła Urszula Pniewska.

- Ostatnie trzy minuty to prawdziwe oblężenie bramki gospodyń. Osiem kapitalnych sytuacji do strzelenia i nic nie chciało wpaść. Ściągnęliśmy bramkarkę, zyskując przewagę w polu, ale tego dnia kapitalnie w Bankówce broniła Zuzanna Abramczyk wybrana najlepszą bramkarką mistrzostw Polski - relacjonuje Piotr Ludwichowski, jeden z trenerów Interplastic Olimpia Osowa Gdańsk.

Mecz o 3 miejsce

Interplastic Olimpia Osowa Gdańsk IV - UKS Bankówka Zielonka 4:5 (1:2, 2:3, 1:0)

Interplastic Olimpia Osowa Gdańsk IV: Hanna Sieroń, Karolina Madejska, Małgorzata Nowicka, Luiza Sumisławska, Malwina Stefańska, Marta Bieniasz-Krzywiec, Maja Siłacz, Nina Stefańska, Weronika Zielna, Aleksandra Hinz, Jagoda Maderska, Natalia Banaszak, Anna Kopaczewska, Urszula Pniewska, Wiktoria Kowalewska, Joanna Niedrowska, Inna Hvozdetska oraz Julia Przewłocka, Julia Koza, Klara Lukas, Roksana Toboła

Trenerzy: Piotr Ludwichowski, Paweł Ludwichowski

Zawodniczki z Gdańska, które zajęły czwarte miejsce

Mecz o złoto zaczął się dość niespodziewanie od straty bramki przez Olimpię III w 11. minucie. Po kilku minutach po bramkach Agaty Poręby i Sary Bejm było już 2:1. Unihokeistki Jedynki Trzebiatów Trzebiatów doprowadziły do remisów - 2:2 i 3:3. Potem, w ciągu ośmiu minut - od 43 do 50 - gdańszczanki zdobyły trzy gole. Na listę strzelców wpisały się najbardziej doświadczona Patrycja Ryszewska oraz dwukrotnie Katarzyna Słonina, która wcześniej trafiła także na 3:2.

6:3 i mistrzostwo Polski juniorek starszych dla Gdańska!

Mecz o 1 miejsce:

Interplastic Olimpia Osowa Gdańsk III - SUS Travel Jedynka Trzebiatów 6:3 ( 2:2, 1:1, 3:0 )

Interplastic Olimpia Osowa Gdańsk III: Alicja Zielonka, Patrycja Ryszewska, Jagoda Budzisz, Maria Szymańska, Kamila Tamborek, Wiktoria Matera, Agata Poręba, Martyna Grądzka, Katarzyna Słonina, Paulina Bartoszewicz, Daria Krason, Sara Bejm, Zuzanna Kiełbicka, Marianna Antkowiak, Maja Słonina, Amelia Rogacka , Marika Kondracka oraz Malwina Witkowska, Marta Grześkowiak, Hanna Tybura, Małgorzata Jasińska.

Trenerzy: Anna Raczkowska, Jakub Ambrosiewicz

Gdańskie zawodniczki otrzymały również wyróżnienia indywidualne.

W zespole ALL STARS znalazły się: Maria Szymańska - Olimpia III i Marta Bieniasz-Krzywiec - Olimpia IV.

MVP turnieju: Katarzyna Słonina - Olimpia III

W maju o medale mistrzostw Polski rywalizować jeszcze będą juniorki młodsze gdańskiego klubu oraz seniorki, które grają SUPERFINAŁ w Ekstralidze Kobiet.