PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Interplastic Olimpia Osowa Gdańsk już po raz dziewiąty mistrzem Polski

Interplastic Olimpia Osowa Gdańsk już po raz dziewiąty mistrzem Polski
- Kiedyś marzyliśmy o zdobyciu jakiegokolwiek medalu a dziś jesteśmy najbardziej utytułowaną drużyną kobiecą w kraju - przypomina Piotr Ludwichowski, trener i wiceprezes klubu gdańskich unihokeistek, które zdobyły tytuł mistrza Polski.
Radość gdańskich unihokeistek
Radość gdańskich unihokeistek
fot. Interplastic Olimpia Osowa

 

Najważniejsze mecze sezonu 2018/2019 w polskim unihokeju rozgrywano w sobotę, 13 kwietnia, w Zielonce. Najpierw walczono o brązowe medale mistrzostw Polski.  

W ekstraklasie kobiet SUS Travel Jed. Trzebiatów pokonał Górale Nowy Targ 9:5 a w ekstraklasie mężczyzn MUKS Zielonka wygrał z Olimpią Łochów 6:4. 

W walce o złoto w rywalizacji kobiet zmierzyły się ekipy Interplastic Olimpia Osowa Gdański i Podhala Nowy Targ. 

- Wiedzieliśmy, że czeka nas ciężka przeprawa, gdyż w drużynie Podhala jest wiele świetnych zawodniczek, które są w stanie wygrać z każdym. Świetnie radziły sobie w rundzie zasadniczej i pewnie pokonały w ćwierćfinale Ambrę Ożarów. Później w półfinałach udało im się odwrócić losy rywalizacji i odnieść zwycięstwo nad zawodniczkami z Trzebiatowa - przypomina Piotr Ludwichowski, trener i wiceprezes gdańskiej drużyny.

Przy komplecie publiczności gdańszczanki zagrały kapitalne spotkanie.

- Doskonała w bramce Patrycja Bernacka wspierana przez fantastyczną obronę z kapitan drużyny Hanią Samson na czele nie pozwoliły rywalkom na zdobycie żadnej bramki. W ataku fantastycznie zagrała Malwina Zagórska, która zdobyła kolejno trzy gole. Rywalki świetnie się broniły przez dwie tercje wyprowadzając bardzo dobre kontry. W kilku sytuacjach zabrakło im naprawdę niewiele, by pokonać naszą Patrycję - relacjonuje Piotr Ludwichowski. - My też nie zawsze potrafiliśmy pokonać Paulinę Młynarczyk, która wiele razy obroniła Podhale przed utratą gola. Trzecia tercja to popis naszej drużyny, która po raz kolejny pokazała, że jest świetnie przygotowana do sezonu i w ostatnich minutach całkowicie dominuje nad przeciwniczkami. Zdobyliśmy kolejno pięć bramek a mogło być ich drugie tyle.

Ostatecznie w najważniejszym meczu sezonu 2018/2019 zespół Interplastic Olimpia Osowa pokonał MMKS Podhale 7:0 i po raz dziewiąty w historii zdobył tytuł mistrza Polski w unihokeju kobiet!!!

W finale mężczyzn Górale Nowy Targ pokonali Gorący Potok Szarotka Nowy Targ 6:3. 

 

Złota drużyna z Gdańska
Złota drużyna z Gdańska
fot. Interplastic Olimpia Osowa

 

- Kiedyś marzyliśmy o zdobyciu jakiegokolwiek medalu a dziś jesteśmy najbardziej utytułowaną drużyną kobiecą w kraju - przypomina Piotr Ludwichowski. - Wiele zawdzięczamy Miastu Gdańsk oraz firmie Interplastic, które nas wspierają. Dziękujemy!!!

Po meczu jeszcze dwie nagrody indywidualne trafiły do gdańszczanek. Patrycja Bernacka została wybrana najlepszą bramkarką rozgrywek a Weronika Grądzka otrzymała Kryształową Kulę dla najlepszej zawodniczki Salming Ekstraligi Kobiet. 


INTERPLASTIC OLIMPIA OSOWA GDAŃSK:

  • bramkarki: Patrycja Bernacka, Mariola Szarmach, Monika Kraus
  • obrońcy: Hania Samson, Kasia Pawłowska, Jagoda Wieczorek, Oliwia Ryszewska, Ania Chomnicka, Natalia Kupczak
  • napastnicy: Karolina Damps, Weronika Grądzka, Ania Raczkowska, Malwina Zagórska, Ewelina Nowaczyk, Laura Łącka, Marta Chudyszewicz, Martyna Sumisławska, Paula Szpilman-Malicka, Wiktoria Targońska, Ania Szychta, Maja Stenka
  • trenerzy: Paweł Ludwichowski, Bogdan Zajdziński, Piotr Ludwichowski

 

 

oprac. WGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl