PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

III Gdańskie Targi Książki - organizatorzy ponownie przekładają termin. Tym razem na czerwiec 2021 roku

III Gdańskie Targi Książki - organizatorzy ponownie przekładają termin. Tym razem na czerwiec 2021 roku
Miały rozpocząć się 27 marca 2020 r. Z powodu wybuchu pandemii, termin przeniesiono na drugi tydzień listopada, ale gwałtowny wzrost zachorowań w ostatnich dniach zmusił organizatorów do ponownej rewizji planów. - Po konsultacjach z Amber Expo udało nam się ustalić, że edycja 2021 może odbyć się w dniach 11 do 13 czerwca 2021 roku - informują organizatorzy.   
Dwie edycje Gdańskich Targów Książki odbywał się we wnętrzach Filharmonii Bałtyckiej. W tym roku miały dobyć się na terenie targów Amber Expo. Zobaczymy się jednak za rok
Dwie edycje Gdańskich Targów Książki odbywały się w budynku Filharmonii Bałtyckiej. Trzecia - planowana na terenie targów Amber Expo, odbędzie się dopiero za rok
fot. Dominik Paszliński/www.gdansk.pl

 

III Gdańskie Targi Książki zmieniają lokalizację. Gośćmi będą literaci z Bałkanów

 

"... jednak nie zobaczymy się w tym roku…” - pisze na swoim profilu FB Magdalena Kalisz, pomysłodawczyni i organizatorka, wraz z Pawłem Szopowskim, Gdańskich Targów Książki, największego wydarzenia czytelniczego na Pomorzu.

- Od minionej soboty Gdańsk, tak jak blisko pół Polski, znajduje się w tzw. czerwonej strefie - dodaje Kalisz. - W związku z tym, nie możemy przeprowadzić Gdańskich Targów Książki w zaplanowanym terminie tj. w dniach 13-15 listopada br. Zdajemy sobie sprawę z powagi sytuacji i zagrożeń, jakie niesie ze sobą koronawirus. Pomimo dwóch prób organizacji targów tym roku, zmuszeni jesteśmy przełożyć je na 2021 rok.

Gdańskie Targi Książki po raz pierwszy odbyły się w 2018 roku z inicjatywy Magdaleny Kalisz i Pawła Szopowskiego, dwojga pasjonatów, księgarzy i twórców kawiarni połączonej ze sprzedażą książek - “Sztuki Wyboru” we Wrzeszczu. 

Pomysł okazał się sukcesem - podczas pierwszej edycji w ciągu trzy dni, stoiska ponad 70 wystawców odwiedziło aż 15 tysięcy gdańszczan i turystów. Odbyło się też blisko 30 spotkań z polskimi pisarzami, dyskusji, warsztatów. 

Rok później zainteresowanie było jeszcze większe. Pomysłodawcy targów zdecydowali się więc na przeprowadzkę - z korytarzy Filharmonii na Ołowiance do hal Amber Expo. Trzecia edycja wydarzenia, którą jak poprzednio poprzedziły wielomiesięczne przygotowania, nie odbędzie się jednak w tym roku. Musi zostać przełożona. Tym razem na przyszły rok.

- Sytuacja, w której znaleźliśmy się wszyscy jest bardzo trudna - tłumaczy Kalisz. - Tym bardziej dziękujemy za wszystkie słowa wsparcia i mobilizacji, które świadczą o tym, że z niecierpliwością czekacie na kolejną edycję Gdańskich Targów Książki. Po konsultacjach z Amber Expo udało nam się ustalić, że edycja 2021 może odbyć się w dniach 11-13 czerwca 2021 roku. Już dziś zapraszamy wszystkich miłośników literatury na to wyjątkowe wydarzenie. Miejmy nadzieję, że nic nie pokrzyżuje naszych planów i będziemy mogli spotkać się w bezpiecznych warunkach.


46. Splendor Gedanensis. Kolak, Kalisz, Szopowski i Zdybel - oto laureaci tegorocznej nagrodyoprac. AUwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl