PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Hospicjum Dutkiewicza walczy o przetrwanie. Pomóż gwiazdom sportu zebrać fundusze

Hospicjum Dutkiewicza walczy o przetrwanie. Pomóż gwiazdom sportu zebrać fundusze
250 tys. zł - tyle potrzebuje Fundacja Hospicyjna co miesiąc, aby zapewnić funkcjonowanie Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych im. ks. E. Dutkiewicza SAC w Gdańsku. Zdobyć tę kwotę pomagają fundacji znane postaci świata sportu: Piotr Stokowiec, Anna Rogowska i Krzysztof „Żołnierz” Ryta. Dzięki zaangażowaniu tych osób na stronie Allegro.pl można wylicytować np. indywidualne treningi z utytułowanym trenerem gdańskiej Lechii, mistrzynią świata w skoku o tyczce czy znanym bokserem. Ty też możesz pomóc - biorąc udział w licytacji. Spiesz się, zbiórki już ruszyły.
Pola Nadziei na Pomorzu i sławna Żonkilowa Parada organizowana przez Fundację Hospicyjną
Pola Nadziei na Pomorzu i Żonkilowa Parada organizowana przez Fundację Hospicyjną
fot. Dominik Paszliński/www.gdansk.pl

 

W czwartek rano, 23 lipca, najwyższą cenę osiągnął trening piłkarski z Piotrem Stokowcem - 1125 zł. Wśród wystawionych na aukcję sportowych pamiątek zainteresowaniem cieszą się piłka i juniorska koszulka - obie z autografiami zawodników Lechii. W sumie do wylicytowania jest 15 pozycji. Jedną z ciekawych ofert jest książka Anny Lewandowskiej o zdrowym żywieniu dzieci - "Baby by Ann", z autografem autorki. 

- Z powodu pandemii, dużego wzrostu cen środków ochrony osobistej, znaczącego zwiększenia zapotrzebowania na te materiały, zmiany organizacji opieki oraz braku tradycyjnych zbiórek, m.in. w hipermarketach czy na wydarzeniach sportowych, w naszym budżecie pojawiła się ogromna dziura. W tej chwili każdego miesiąca musimy pozyskać 250 tys. złotych, czyli 30 procent więcej niż przed pandemią - wyjaśnia dr Anna Janowicz, prezeska Fundacji Hospicyjnej. - Opieka Hospicjum jest bezpłatna. Obejmuje dorosłych u kresu życia oraz ciężko i nieuleczalnie chore dzieci. Ma za zadanie zapewnić możliwie najlepszą jakość życia choremu: w wymiarze fizycznym, emocjonalnym, duchowym i socjalnym. Lekarze, pielęgniarki, opiekunki, rehabilitanci, psycholodzy, dietetycy, duchowni, wspierani przez wolontariuszy odpowiadają na potrzeby podopiecznych. To w ciągu roku ok. 1000 osób. Opieka hospicyjna to również wsparcie rodzin pacjentów w trakcie trwania choroby i po ich śmierci. Na takim całościowym podejściu opiera się idea opieki hospicyjnej, którą każdego dnia realizujemy, kierując się potrzebami chorych. Oznacza to często przekraczanie kontraktu z NFZ. Oznacza to dobrą opiekę - podkreśla Janowicz.

Kilkanaście aukcji, w których można wylicytować treningi, spotkania, a także sportowe gadżety ruszyło we wtorek, 21 lipca na Allegro.pl w ramach akcji pomocy Hospicjum Dutkiewicza w Gdańsku. Wśród gwiazd sportu, które zdecydowały się wesprzeć cel znaleźli się m.in. Trener Lechii Piotr Stokowiec, tyczkarka Ania Rogowska i bokser Krzysztof Ryta.

 

WEŹ UDZIAŁ W LICYTACJACH:

 

  • Trening z Piotrem Stokowcem:

https://allegro.pl/oferta/trening-z-piotrem-stokowcem-lechia-gdansk-9504084666 

 

  • Trening i walka bokserska z Krzysztofem Rytą:

https://allegro.pl/oferta/trening-i-walka-bokserska-z-krzysztofem-ryta-9501616380 

 

  • Trening z Anną Rogowską:

https://allegro.pl/oferta/trening-z-mistrzynia-skoku-o-tyczce-anna-rogowska-9504167991 

 

Wszystkie aukcje: 

https://allegro.pl/charytatywni/fundacja-hospicyjna/cele/wsparcie-hospicjum-dla-dzieci-i-doroslych-im-ks-e-dutkiewicza-sac-w-gdansku 

 

Cały dochód z akcji zostanie przeznaczony na wsparcie Fundacji Hospicyjnej prowadzącej Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych im. ks. E. Dutkiewicza SAC w Gdańsku, które co miesiąc musi pozyskać 250 tys. zł, by pomagać tak, jak dotychczas. 

 

Pomagam Hospicjum

Aukcja na Allegro.pl to nie jedyna zbiórka uruchumiona na rzecz Hospicjum. 8 lipca ruszył specjalny portal do szybkich wpłat: https://pomagamhospicjum.pl/

Tu z kolei wychodzimy naprzeciw tym, którzy lubią działać szybko, płacić z telefonu, kodem BLIK. Wchodząc na portal można zasilić konto Fundacji i Hospicjum drobnymi lub większymi wpłatami, a wszystko trwa nie dłużej niż minutę.

Na portalu działa gra - im więcej wpadnie do skarbonki wpłat, tym piękniejsze drzewo urośnie przed wirtualnym Hospicjum Dutkiewicza. 

Klikając, wpłacając, ale i udostępniając informację o stronie pomagamhospicjum.pl można pomóc w zebraniu potrzebnych środków. 

 

#MacarenadlaDutkiewicza

Z kolei na Facebooku można znaleźć wyzwanie o nazwie #MacarenadlaDutkiewicza - modny teraz challenge połączony ze zbiórką do wirtualnej puszki. Co trzeba zrobić? Ten, kto zatańczy macarenę, wrzuca do puszki 5 zł, kto nie zatańczy, wrzuca 10 zł, nominując jednocześnie kolejne osoby do tańca. - Fundacja prowadzi Hospicjum Dla Dzieci i Dorosłych w Gdańsku. Rocznie opiekujemy się ponad 1000 pacjentów, w tym 34 w Hospicjum Domowym dla Dzieci. W okresie panującej pandemii, musieliśmy zrezygnować z tradycyjnych zbiórek, eventów, które stanowiły dość znaczny dla nas zastrzyk gotówki. Ostatnie kilka miesięcy to tak naprawdę walka o możliwość pozyskania środków ochrony osobistej dla naszego całego zespołu, m.in. lekarzy, pielęgniarek, opiekunek, rehabilitantów, psychologów, którzy towarzyszą pacjentom na co dzień. Niestety, dziura w naszym budżecie wciąż się powiększa. W związku z tym, z okazji naszych urodzin postanowiłyśmy zaprosić innych do naszego challengu #MacarenadlaDutkiewicza na rzecz podopiecznych i pacjentów Hospicjum Dutkiewicza w Gdańsku. Zamiast kwiatków, czy życzeń wrzućcie do naszych skarbonek grosza - zachęcają Justyna Ziętek i Bogna Filipowicz z Fundacji Hospicyjnej, twórczynie zbiórki i tanecznego wyzwania. 

Puszkę można zasilić tu: https://www.facebook.com/donate/283591779422566/ 

 

Fundacja zachęca także do wystawiania własnych przedmiotów i spotkań na rzecz wsparcia Hospicjum Dutkiewicza. Można to zrobić, wchodząc na swoje konto na Allegro.pl i wybierając cel: Wsparcie Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych im. ks. E. Dutkiewicza SAC w Gdańsku.

 

 

oprac. AUwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl