Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Hortiterapia i biodanza dla seniorów. Targi w AmberExpo

Kto wie, na czym polega hortiterapia albo biodanza? Warto zapytać seniorów, którzy w takich zajęciach będą uczestniczyć podczas II Targów Opieki i Zdrowia NIEZALEŻNI 65+. Oprócz tego wezmą udział w kursie samoobrony, skorzystają z bezpłatnych badań, nauczą się zdrowego gotowania.

Hortiterapia i biodanza dla seniorów. Targi w AmberExpo
A
A
data publikacji: 15 kwietnia 2016 r.

Fotolia.pl

- Seniorzy wyjdą z targów z konkretną wiedzą i nowymi umiejętnościami - uważa Ewelina Krupka, koordynator targów. - Będą mogli wykonać bezpłatne badania lekarskie, w tym badania Holtera, czyli 24-godzinny pomiar akcji serca. Nauczą się, jak efektywnie spacerować z kijkami, elementów samoobrony, gotowania bezglutenowych potraw. Dowiedzą się, jak leczy ogród [hortiterapia], wyjątkową propozycją będą warsztaty z biodanzy, pomagające poprzez ruch w odnalezieniu własnego miejsca we współczesnym świecie.

Targi, które będą trwać 16 i 17 kwietnia 2016 w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym AmberExpo, to wynik współpracy Fundacji Innowacji Wspierających Samodzielność  NIEZALEŻNI, miasta Gdańsk oraz Międzynarodowych Targów Gdańskich.

- Na pewno zainteresowaniem cieszyć się będą warsztaty samoobrony dla seniorów - dodaje Beata Wołkanowska z fundacji 50 Aleja. - Nauczą się, jak reagować na zagrożenie, czyli nauczą się głośno krzyczeć i zobaczą, że to dobry sposób spłoszenia przeciwnika. Nie będzie raczej nauki chwytów, a warsztaty z obrony przez wykorzystanie własnych możliwości.

Coś dla siebie znajdą tu nie tylko seniorzy, ale i ich opiekunowie, lekarze, pielęgniarki, fizjoterapeuci, bo wydarzenie dedykowane jest też dla osób opiekujących się osobami starszymi w domach opieki, hospicjach czy zakładach opiekuńczo-leczniczych, ale też dla osób, które na co dzień muszą zapewnić godną opiekę seniorom.

Podczas targów będzie można odwiedzić dziewięć stref tematycznych: Zdrowy Opiekun, Aktywny Senior, Bezpieczne Finanse, Innowacje i Technologie, Bezpłatne Badania Synexus, Zdrowie i Uroda, Turystyka, Eco-Życie, nowoczesne rozwiązania wspierające aktywność seniorów oraz poprawiające ich jakość życia.

Opiekunowie, fizjoterapeuci i lekarze będą mieli okazję zapoznać się z ofertą nowych możliwości, które ułatwią i poprawią bezpieczeństwo ich codziennej pracy. Dla nich przygotowane zostały także liczne warsztaty tematyczne, m.in. diagnoza i terapia neurologopedyczna, zaburzenia mowy po udarach i wylewach czy opieka nad osobami chorymi na cukrzycę.

Liczba miejsc na warsztaty jest ograniczona, rejestracja obowiązkowa.

Czytaj więcej-
Alicja Katarzyńska (0)
www.gdansk.pl
alicja.katarzynska@gdansk.pl
więcej tekstów autora
-
Alicja Katarzyńska (0)
www.gdansk.pl
alicja.katarzynska@gdansk.pl
więcej tekstów autora