PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE
Hancock, Pedersen i Madsen będą największymi gwiazdami turnieju żużlowego
Hancock, Pedersen i Madsen będą największymi gwiazdami turnieju żużlowego
Środa, 1 maja, stadion przy ul. Zawodników. O godz. 17.00 czternastu byłych i obecnych żużlowców Wybrzeża Gdańsk weźmie udział w turnieju par o Puchar Prezydenta Gdańska, który będzie jednocześnie memoriałem im. Zbigniewa Podleckiego.
Na stadionie żużlowym w Gdańsku tym razem odbędzie się turniej par w międzynarodowej obsadzie z udziałem dwóch mistrzów świata
Na stadionie żużlowym w Gdańsku tym razem odbędzie się turniej par w międzynarodowej obsadzie z udziałem dwóch mistrzów świata
fot. Dominik Paszliński/www.gdansk.pl

 

Na torze zaprezentuje się siedem duetów, a każdy pojedzie w barwach jednej z dzielnic Gdańska. Swoje teamy na gdańskim torze będą mieć: Stogi, Przeróbka, Śródmieście, Nowy Port, Brzeźno, Orunia i Chełm.

- Chcemy, by Puchar Prezydenta Gdańska - Memoriał Zbigniewa Podleckiego był rozgrywany w takiej formule także w przyszłości. Dzielnic Gdańska jest ponad trzydzieści, a w zawodach może pojechać tylko siedem duetów. Tegorocznego wyboru dokonaliśmy po konsultacji z władzami miasta oraz rodziną legendy Wybrzeża - tłumaczy Maciej Polny, prezes KFSport, właściciela marki Speedwayevents.pl, organizatora turnieju. - Przyjęliśmy zasadę, że w tych zawodach zawsze będzie startował team Brzeźno, bo z tą dzielnicą związany był Zbigniew Podlecki. Pozostałe będą rokrocznie dobierane systemem rotacyjnym.  

W tym roku do występu na torze przy ul. Zawodników zaproszonych zostało ośmiu krajowych i sześciu zagranicznych żużlowców. Wszystkich łączy jedno: jazda w barwach Wybrzeża Gdańsk. Kiedyś lub obecnie. Na liście startowej są m.in. czterokrotny mistrz świata Amerykanin Greg Hancock oraz Duńczycy - trzykrotny czempion globu Nicki Pedersen oraz aktualny mistrz Europy Leon Madsen.

- Hancock i Madsen to uczestnicy cyklu Speedway Grand Prix 2019, Pedersena też nikomu przedstawiać nie trzeba. To największe gwiazdy majowych zawodów, którym należało nadać odpowiednią rangę. Puchar Prezydenta Gdańska to trofeum, mające długie tradycje na gdańskim stadionie, a pamięć o Zbigniewie Podleckim, legendzie gdańskiego speedwaya, również zasługuje na odpowiednie uczczenie - dodaje Polny. 


Turniej odbędzie się na stadionie żużlowym przy ul. Zawodników w Gdańsku w środę, 1 maja. Początek o godz. 17.00


Lista Startowa

STOGI

1. Krystian Pieszczek (Polska, Zdunek Wybrzeże Gdańsk)

2. Jacob Thorssell (Szwecja, Zdunek Wybrzeże Gdańsk)

PRZERÓBKA

3. Leon Madsen (Dania, forBet Włókniarz Częstochowa)

4. Mirosław Jabłoński (Polska, Car Gwarant Start Gniezno)

ŚRÓDMIEŚCIE

5. Greg Hancock (USA, bez klubu w Polsce)

6. Karol Żupiński (Polska, Zdunek Wybrzeże Gdańsk)

NOWY PORT

7. Paweł Hlib (Polska, Wilki Krosno)

8. Thomas H. Jonasson (Szwecja, Polonia Piła)

BRZEŹNO

9. Kacper Gomólski (Polska, Zdunek Wybrzeże Gdańsk)

10. Kamil Brzozowski (Polska, ZOOleszcz Polonia Bydgoszcz)

ORUNIA

11. Adrian Cyfer (Polska, Zdunek Wybrzeże Gdańsk)

12. Mikkel Bech (Dania, Zdunek Wybrzeże Gdańsk)

CHEŁM

13. Nicki Pedersen (Dania, Stelmet Falubaz Zielona Góra)

14. Sebastian Ułamek (Polska, forBet Włókniarz Częstochowa)


Trwa sprzedaż biletów online na Puchar Prezydenta Gdańska - Memoriał Zbigniewa Podleckiego. Wejściówki są dostępne na stronie bilety.speedwayevents.pl.

Cennik: 

  • bilet dziecięcy (do lat 6) – 1 zł
  • bilet ulgowy (upoważnia do wstępu na stadion osoby uczące się do 18. roku życia, po okazaniu ważnej legitymacji szkolnej oraz emerytów i rencistów, po okazaniu legitymacji emeryta/rencisty. Nie obowiązuje na Trybunie Głównej/VIP) – 10 zł
  • bilet normalny – 15 zł
  • bilet trybuna główna ulgowy (upoważnia do wstępu na Trybunę Główną/VIP osoby uczące się do 18. roku życia, po okazaniu ważnej legitymacji szkolnej oraz emerytów i rencistów, po okazaniu legitymacji emeryta/rencisty) – 15 zł
  • bilet trybuna główna normalny – 30 zł

Program zawodów – 10 zł

 

 

oprac. WGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl