PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Zadbaj o prawidłową postawę dziecka. Przyjdź na festiwal korektywy

Zadbaj o prawidłową postawę dziecka. Przyjdź na festiwal korektywy
Zapobieganie wadom postawy ma ogromne znaczenie dla rozwoju dzieci. Pomóc w tym może codzienna gimnastyka korekcyjna. W tym celu w sobotę, 14 grudnia, organizowany jest festiwal korektywy pod hasłem „Czas na prawidłową postawę”. W programie m.in. porady dla rodziców, pokazy ćwiczeń, zabawy i quizy. Przewidziano nagrody i upominki.

festiwal korektywy_baner

 

Festiwal odbędzie się na terenie Szkoły Podstawowej nr 46 przy ul. Arkońskiej 17 na Przymorzu w godzinach 10.00-14.00. Rodzice będą mogli zapoznać się z rodzajami ćwiczeń korekcyjnych oraz otrzymają wskazówki instruktorów do wykonywania ich w warunkach domowych.

Wady postawy - szczególnie dziś, w zurbanizowanym i skomputeryzowanym świecie - są jedną z największych bolączek w rozwoju dzieci. Zapobieganie im ma ogromne znaczenie ze względu na kształtowanie harmonijnej i estetycznej sylwetki ciała.

„Wytworzenie się nieprawidłowych skrzywień i wad zagraża dzieciom przede wszystkim mało ruchliwym, chorowitym, niedożywionym. Nieżyty nosa i zatok, przerost migdałków, skrzywienie przegrody nosa, polipy i inne przyczyny utrudniające oddychanie mogą powodować zakwaszenie organizmu oraz obniżać napięcie mięśni, tak ważne dla kształtowania się prawidłowej postawy. Dlatego też utrwalanie nawyku postawy skorygowanej, wyrabianie nawyku prawidłowego stawiania stóp w chodzie, biegu oraz poprawnego ich trzymania w czasie stania i siedzenia - powinno odbywać się nie tylko na zajęciach gimnastyki korekcyjnej w szkole, ale również w domu pod kontrolą rodziców” - piszą w zaproszeniu organizatorzy festiwalu korektywy, którymi są dyrektor Gdańskiego Zespołu Schronisk i Sportu Szkolnego oraz dyrektor Szkoły Podstawowej nr 46 w Gdańsku.

Festiwal korektywy „Czas na prawidłową postawę” ma pomóc, uświadomić i pokazać rodzicom oraz dzieciom, jak można zapobiegać czy poprawiać wady postawy. Jak bardzo w tym może pomóc gimnastyka korekcyjna.

Program festiwalu:

  • prelekcja na temat postępowania korekcyjnego u dzieci
  • pokaz ćwiczeń korekcyjnych
  • tor korekcyjno-kompensacyjny
  • quiz „Trzymaj formę”
  • pomiar składu ciała
  • stanowisko ze zdrową żywnością
  • pokazy tańca sportowego

Przewidziane są nagrody oraz upominki m.in. w postaci kolorowych woreczków gimnastycznych i karimat do ćwiczeń gimnastycznych.

Dodatkowe informacje można uzyskać telefonicznie w GZSiSS tel. 58 520 68 50 lub SP 46 tel. 58 553 27 23.

 

oprac. WGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl