Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Hevelianum jednym z 10 najlepszych polskich produktów turystycznych 2018 r.

W 16. edycji konkursu organizowanego przez Polską Organizację Turystyczną walczyły „perły polskiej turystyki”. Złoty Certyfikat otrzymało Muzeum Powstania Warszawskiego. Dziesięć równoważnych Certyfikatów powędrowało m.in. do Centrum Edukacji Ekologicznej Hydropolis, Kompleks Sztolnia Królowa Luiza i do Hevelianum.

Hevelianum jednym z 10 najlepszych polskich produktów turystycznych 2018 r.
A
A
data publikacji: 27 listopada 2018 r.
Nz. Paweł Golak, dyrektor Hewelianum (drugi od lewej) podczas uroczystej gali
Nz. Paweł Golak, dyrektor Hevelianum (drugi od lewej) podczas uroczystej gali
mat. Hewelianum


- Miano najlepszego polskiego produktu turystycznego 2018 roku, to dla Hevelianum powód do dumy, wielkiej radości, ale i zobowiązanie, aby nie spocząć na laurach. Cieszymy się, że dostrzeżono naszą pracę i to, że się rozwijamy, ale i wiele sobie obiecujemy po tej nagrodzie, na przykład poszerzenia oferty i zwiększenia liczby gości – mówi Paweł Golak, dyrektor Hevelianum. – Dziękuję Polskiej Organizacji Turystycznej za dostrzeżenie Hevelianum i naszego udziału w rynku usług turystycznych. Dziękuję wszystkim gościom, którzy codziennie nas odwiedzają, rodzinom z dziećmi zwiedzającym wystawy, uczniom uczestniczącym w warsztatach, gdańszczanom korzystających z naszej oferty imprez plenerowych. Odwiedzajcie nas jak najczęściej. A najgoręcej dziękuję wszystkim przyjaciołom, partnerom i wspaniałej drużynie Hevelianum, dzięki której to miejsce z tak dużym entuzjazmem i skutecznością wypełnia swoją misję.

Hevelianum przeszło do rywalizacji ogólnopolskiej głosami komisji Regionalnej Organizacji Turystycznej, w skład której weszli przedstawiciele środowiska turystycznego i mediów regionalnych.

Już na tym pierwszym etapie konkursu jurorzy uznali, że Hevelianum to produkt, którego bogata oferta pozwala skorzystać zarówno z interaktywnego centrum nauki, nawiązującego do dorobku gdańskiego astronoma Jana Heweliusza, jak i bogatej oferty kulturalnej i rekreacyjnej, a także centrum konferencyjnego.

Hevelianum łączy w sobie ideę nowoczesnego centrum nauki z dbałością o dziedzictwo kulturowe i spuściznę historyczną

Hevelianum łączy w sobie ideę nowoczesnego centrum nauki z dbałością o dziedzictwo kulturowe i spuściznę historyczną
Paweł Marcinko/KFP


Laureaci etapu regionalnego przeszli do eliminacji ogólnopolskich, gdzie walczyli o Certyfikat POT. To cenne trofeum, bowiem gwarantuje przynależność do elitarnego grona topowych produktów Polski, promowanych w ramach realizowanych przez POT kampanii krajowych i zagranicznych. Zdobywca Złotego Certyfikatu POT zostaje uhonorowany kampanią reklamową o wartości nie mniejszej niż 100 tys. zł.

Ogłoszenie wyników nastąpiło podczas uroczystej gali, która odbyła się 26 listopada w Warszawie.

Konkurs na najlepszy produkt turystyczny to okazja do promocji i rozwoju produktów turystycznych. Polska Organizacja Turystyczna (POT) realizuje go we współpracy z regionalnymi organizacjami turystycznymi. Uroczysta gala konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny – Certyfikat POT odbyła się 26 listopada w Warszawie.


Obejrzyj wideoczat o Hevelianum: 


-
oprac. AU (0)
www.gdansk.pl
-
oprac. AU (0)
www.gdansk.pl