PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Gdańskie Centrum Świadczeń przywraca osobistą obsługę mieszkańców. Zadzwoń i umów się na wizytę  

Gdańskie Centrum Świadczeń przywraca osobistą obsługę mieszkańców. Zadzwoń i umów się na wizytę  
Po ponad dwumiesięcznej przerwie Gdańskie Centrum Świadczeń przygotowuje się do przywrócenia osobistego załatwiania spraw interesantów. Na razie, z powodu trwającej cały czas epidemii, wizyty będą odbywały się wyłącznie po wcześniejszym umówieniu terminu i z zachowaniem wszelkich rygorów sanitarnych.
foto_koronawirus-768x512
Od początku czerwca 2020 roku można umówić się na wizytę w Centrum, ale tylko w sytuacji, gdy taki osobisty kontakt jest niezbędny, aby zakończyć postępowanie administracyjne
 
Fot. Materiały prasowe GCS

 

- Z powodu pandemii koronawirusa w połowie marca 2020 roku wstrzymana została osobista obsług interesantów Gdańskiego Centrum Świadczeń - przypomina Arkadiusz Kulewicz z GCS. - Ale Centrum nie przerwało pracy, a mieszkanki i mieszkańcy Gdańska mieli cały możliwość zdalnego załatwienia spraw, bez konieczności osobistego kontaktu z pracownikami oraz innymi osobami.

 

Gdańskie Centrum Świadczeń. Złóż wniosek o 500+, "Dobry start" i inne świadczenia

 

Jak mówi Arkadiusz Kulewicz ponowne uruchomienie terminów postępowań administracyjnych w wielu przypadkach uzasadnia potrzebę osobistego kontaktu z pracownikiem urzędu. Od początku czerwca można umówić się na wizytę w Centrum, ale tylko w sytuacji, gdy taki osobisty kontakt jest niezbędny, aby zakończyć postępowanie administracyjne.

 

W jaki sposób umówić się na osobistą wizytę w Gdańskim Centrum Świadczeń?

Osoby chcące z własnej inicjatywy skorzystać z osobistego kontaktu z pracownikiem Centrum mają taką możliwość, ale pod warunkiem wcześniejszego umówienia wizyty. Mogą to zrobić dzwoniąc pod numer telefonu 58 326 79 89 lub 513 902 853 lub pisząc na adres info@gcs.gda.pl. Pracownik odbierający zgłoszenie przekaże je pracownikowi merytorycznemu, który skontaktuje się z daną osobą i umówi dogodny termin wizyty.

 

Obniżone wynagrodzenie z powodu COVID-19? Masz prawo do niektórych świadczeń

 

Gdzie składać wnioski oraz korespondencję?

Wnioski o świadczenia, pisma, podania, uzupełnienia do wniosków oraz inną korespondencję można bezpiecznie dostarczać do:

  • urn zlokalizowanych w budynkach Gdańskiego Centrum Świadczeń przy ul. 3 Maja 9 oraz ul. Powstańców Warszawskich 25,
  • wrzutni znajdujących się w wybranych Centrach Pracy Socjalnej MOPR,
  • za pośrednictwem poczty, wysyłając je na adres:
    Gdańskie Centrum Świadczeń
    ul. Powstańców Warszawskich 25
    80-152 Gdańsk,
  • przez platformę ePUAP.

 

Wniosek warto złożyć przez internet

GCS zachęca do składania wniosków o świadczenia przez internet, np. za pośrednictwem portalu Em@tia, który umożliwia złożenie wniosku na większość świadczeń. Dzięki temu osoba zainteresowana może ubiegać się zdalnie m. in. o świadczenie 500+, zasiłek rodzinny, „becikowe”, zasiłek pielęgnacyjny, specjalny zasiłek opiekuńczy, świadczenie opiekuńcze, świadczenie rodzicielskie oraz świadczenie „Za życiem”.

 

JAK ZŁOŻYĆ WNIOSEK ZA POMOCĄ PORTALU EMP@TIA

oprac. AKwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl