PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

#gdanskczyta dla dzieci. Posłuchaj „Czerwonego Kapturka” - czyta Małgorzata Brajner

#gdanskczyta dla dzieci. Posłuchaj „Czerwonego Kapturka” - czyta Małgorzata Brajner
Małgorzata Brajner - aktorka Teatru Wybrzeże, była gościem kolejnej odsłony projektu Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku #gdanskczyta. Posłuchajcie, jak w jej interpretacji brzmi „Czerwony Kapturek” Wilhelma i Jakuba Grimm.
Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku w ramach programu #gdanskczyta zaprasza do czytelni on-line, w której autorzy oraz aktorzy trójmiejskich teatrów czytają książki dla dzieci i fragmenty wybranych tytułów związanych z Pomorzem. Nz. Małgorzata Brajner
Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku w ramach programu #gdanskczyta zaprasza do czytelni on-line, w której autorzy oraz aktorzy trójmiejskich teatrów czytają na głos książki dla dzieci i fragmenty wybranych tytułów związanych z Pomorzem. Nz. aktorka Małgorzata Brajner
mat. WiMBP w Gdańsku


Gdańsk czyta! Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w czasie pandemii działa online

 

- Znana historia zyskuje nowe konteksty za sprawą ilustracji Joanny Concejo. Czerwony Kapturek przypomina tu bardziej współczesnego podlotka niż postać, którą pamiętamy z kreskówek - mówi Justyna Sawicka z Teatru Miniatura w Gdańsku, która odpowiada za wybór książek dla najmłodszych do projektu #gdanskczyta.

- Jest oczywiście nadal dziewczyną nieświadomą zagrożenia, a wilk oczywiście nadal jest tym złym. Ale obwieszona porożami i wypchanymi głowami zwierząt ściana w domu babci skłania raczej do myślenia o trudnym losie dzikich zwierząt. Wilk prowadzi z dziewczyną grę. Czerwony kłębek wełny łączy ich w pewną parę. Kapturek uczy się na błędach, kolejny raz nie da się zwieść z wybranej drogi - dodaje Sawicka.

 

 

Cykl #gdanskczyta, poświęcony literaturze dla najmłodszych, rozpoczęła Wioleta Karpowicz, aktorka Miejskiego Teatru Miniatura w Gdańsku, która przeczytała internautom fragmenty książki pt. „Pazurzak” Margarity del Mazo.

Wszystkie nagrania w ramach wideo czytelni publikowane są na profilu biblioteki na Facebooku BibliotekaPublicznaGdansk, w serwisie YouTube oraz na stronie www.wbpg.org.pl, w aktualnościach - dwa razy w tygodniu. We wtorki, o godz. 15:00, aktorzy odczytują fragmenty literatury dziecięcej, a w piątki o tej samej porze - fragmenty książek napisanych przez lokalnych autorów lub dotyczących Gdańska i Pomorza. Można ich wysłuchać także na portalu www.gdansk.pl.

 

#gdanskczyta w piątki dla dorosłych. Posłuchaj fragmentu “Potopu” Salci Hałas w interpretacji autorki

 

oprac. AOwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl