PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE
.
Gdańsk w obiektywie seniorów. Zobacz wystawę ich fotografii
Gdańsk w obiektywie seniorów. Zobacz wystawę ich fotografii
To będzie 65 zdjęć. Niektóre przedstawiają tak znane miejsca, jak ul. Długa, Westerplatte czy lotnisko w Rębiechowie. Część pokazuje miejsca, które niekoniecznie znajdą się w przewodnikach turystycznych, ale do których zaglądają mieszkańcy, i do których czasem mają po prostu sentyment. Od piątku, w Forum Gdańsk, zobaczyć będzie można fotograficzną wystawę "Gdańsk 2018".
To przedsmak tego, co będzie można zobaczyć na wystawie fotograficznej w Forum Gdańsk
To przedsmak tego, co będzie można zobaczyć na wystawie fotograficznej w Forum Gdańsk
Stowarzyszenie Dobrych Wiadomości

Jak zapowiadają organizatorzy, przygotowane przez gdańskich seniorów zdjęcia będą ukazywać piękno Gdańska, jego zabytki, nowe budowle, a także przyrodę miasta.

- To zdjęcia, które zachęcają oglądających do wędrówek po naszym mieście. Zostały wykonane w ramach warsztatów "Fotografia dla seniorów" - informują.

Zajęcia dla starszych mieszkańców zorganizowało Stowarzyszenie Dobrych Wiadomości w ramach Gdańskiego Funduszu Senioralnego.
W ramach warsztatów, prowadzonych od czerwca do października 2018 r., seniorzy z aparatami w ręku wędrowali po Gdańsku odwiedzając m.in.: Gdańsk Główny (ulicę Długą, Wyspę Spichrzów, Ołowiankę, Długie Pobrzeże), Oliwę i wzgórze Pachołek, Biskupią Górkę, Wyspę Sobieszewską, Orunię i tamtejszy park. Tunelem pod Martwą Wisłą przejechali, by dotrzeć na Stogi, koleją PKM - nad zbiornik retencyjny w Jasieniu. Zajrzeli też na lotnisko w Rębiechowie, do Brzeźna, Wrzeszcza (ul. Wajdeloty, Plac Wybickiego, ławeczkę G. Grassa), Parku Reagana, latarni morskiej w Nowym Porcie, a także bastiony i opływ Motławy, Westerplatte, Forum Gdańsk oraz Górę Gradową.
Zajęcia były okazją dla seniorów, aby nauczyć się fotografować, a także miło spędzić czas w gronie osób o podobnych zainteresowaniach i zwiedzić znane oraz mniej znane miejsca naszego miasta.

Forum Gdańsk i Stowarzyszenie Dobrych Wiadomości zapraszają na wernisaż fotografii "Gdańsk 2018", który odbędzie się w najbliższy piątek, 9 listopada, na drugim piętrze w Forum Gdańsk.

Wystawę można oglądać do 30 listopada br., w godzinach pracy Forum Gdańsk, a więc od poniedziałku do soboty w godz. 9.00 - 22.00 i w niedziele w godz. 9.00 - 21.00.

Warsztaty fotograficzne zostały dofinansowane ze środków Gminy Miasta Gdańska.

Stowarzyszenie Dobrych Wiadomości działa od 2012 r. Jest organizatorem działań kulturalnych, w tym festynów przy Latarni Morskiej w Nowym Porcie, cyklu spotkań z ludźmi morza pt. „Morskie opowieści", koncertów, a także spacerów przyrodniczych, warsztatów plastycznych i fotograficznych. Stowarzyszenie prowadzi także Klub Seniora.oprac. KGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl