Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Gdańsk Business Run - biegnij i pomóż osobom z niepełnosprawnościami narządów ruchu

Już po raz siódmy, w niedzielę 2 września 2018 r., wystartuje największa charytatywna sztafeta w kraju – Poland Business Run 2018. Pięcioosobowe drużyny, złożone z przedstawicieli firm i instytucji, pobiegną jednocześnie w największych miastach Polski, w tym także w Gdańsku, by pomóc kolejnym osobom z niepełnosprawnościami narządów ruchu. Są jeszcze wolne miejsca w gdańskiej odsłonie biegu.

Gdańsk Business Run - biegnij i pomóż osobom z niepełnosprawnościami narządów ruchu
A
A
data publikacji: 18 lipca 2018 r.
Gdańsk Business Run to bieg sztafetowy, w każdej sztafecie startuje pięć osób
Gdańsk Business Run to bieg sztafetowy, w każdej sztafecie startuje pięć osób
Fb Poland Business Run

Charytatywna sztafeta Poland Business Run już sześciokrotnie zgromadziła na starcie pracowników polskich firm i korporacji, mniejszych przedsiębiorstw, a także znanych aktorów, sportowców i ludzi kultury. Zeszłoroczna edycja była rekordowa pod wieloma względami - po raz pierwszy w aż w ośmiu miastach Polski pobiegła ogromna liczba 20 135 osób. Udało się zebrać ponad 1,6 mln złotych na pomoc w zakupie protez i sfinansowaniu rehabilitacji dla osób z niepełnosprawnościami narządów ruchu. Organizator - Fundacja Poland Business Run - mają nadzieję, że w tym roku będzie jeszcze lepiej.

W Gdańsku charytatywna sztafeta odbywa się od 2016 r. W zeszłym roku w naszym mieście wzięło w niej udział 228 pięcioosobowych zespołów, reprezentujących głównie trójmiejskie firmy i instytucje.

- W biegu mogą wziąć udział wszystkie osoby, które zbiorą i zgłoszą pięcioosobową drużynę. Liczba miejsc jest ograniczona. O zapisach decyduje kolejność zgłoszeń. W niektórych miastach miejsca kończą się naprawdę szybko, dlatego prosimy nie zwlekać z rejestracją – zachęca Marta Hernik, global project manager Poland Business Run.

Uczestników biegu, oprócz sportowej rywalizacji, łączy także szczytny cel. Zawodnik reprezentacji Polski w amp futbolu, dziewczynka z bardzo rzadkim Zespołem Polanda, zawodowy kierowca, który bez protezy nie wróci za kierownicę, 22-latka, która przeżyła nowotwór złośliwy kości udowej - to tylko niektórzy beneficjenci tegorocznej edycji biegu. Gdańscy uczestnicy sztafety pobiegną dla 22.letniego Marka Wesołowskiego z Kwidzyna, który w grudniu 2017 r. uległ wypadkowi i przeszedł amputację obu nóg na wysokości podudzi. Aby mógł stanąć na nogi, czeka go długa rehabilitacja i zakup protez, które wymagają znacznych nakładów finansowych.

Jedna z ubiegłorocznych drużyn Gdańsk Business Run, było ich w sumie 228
Jedna z ubiegłorocznych drużyn Gdańsk Business Run, było ich w sumie 228
Fb Poland Business Run

Każda drużyna, która zgłosi się do biegu, wnosi wpisowe w wysokości 350 zł netto. W Gdańsku z tej sumy aż 265 zł pójdzie na pomoc Markowi Wesołowskiemu.

Bieg wyruszy 2 września jednocześnie w Lublinie, Krakowie, Warszawie, Wrocławiu, Katowicach, Gdańsku, Łodzi i Rzeszowie. Dystans do przebiegnięcia jest wszędzie zbliżony i wynosi ok. 4 km.

Więcej informacji i zapisy drużyn na stronie internetowej fundacji Poland Business Run

Szczegóły na temat biegu w Gdańsku najlepiej śledzić na profilu wydarzenia na Fb


Od początku istnienia projektu, Poland Business Run zmienił już życie ponad 350 osób, a wciąż napływają nowe wnioski i prośby o pomoc.

- Nie wszyscy wiedzą, ile osób boryka się z problemem niepełnosprawności narządów ruchu. Są osoby, które urodziły się bez kończyny, straciły ją w wyniku wypadku czy choroby nowotworowej. By mogły wrócić do sprawności, potrzebują rehabilitacji i protez, a to koszty rzędu kilkunastu czy kilkudziesięciu tysięcy złotych - mówi Agnieszka Pleti, prezes Fundacji Poland Business Run. Często trudno jest zdobyć takie fundusze, dlatego osoby z niepełnosprawnościami zwracają się do fundacji takich, jak nasza. Biegnąc z nami w tym roku, uczestnicy sztafety będą mogli “postawić na nogi” aż kilkadziesiąt osób. Tak jak w poprzednich latach pomożemy także innym fundacjom i organizacjom pozarządowym.

-
oprac. IB (0)
www.gdansk.pl
-
oprac. IB (0)
www.gdansk.pl