PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

28. Finał WOŚP: weź udział w kweście i uczcij pamięć prezydenta Adamowicza

28. Finał WOŚP: weź udział w kweście i uczcij pamięć prezydenta Adamowicza
Regionalne Centrum Wolontariatu w Gdańsku zaprasza do wspólnego świętowania finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W niedzielę, 12 stycznia, wystąpią gwiazdy, takie jak: Voo Voo, Sound’n’Grace, Organek, Audiofeels, Lipali, PECTUS, KOMBI, Varius Manx & Kasia Stankiewicz i inni. Podczas finału zaplanowano wyjątkowe światełko do nieba wraz ze wspomnieniem śp. prezydenta Pawła Adamowicza.
Wolontariusze będą zbierać datki do specjalnie oznakowanych puszek. Nz. Katarzyna Kędzioł i jej córka Kaja, wolontariuszki poprzedniej edycji Finału WOŚP
Wolontariusze będą zbierać datki do specjalnie oznakowanych puszek. Nz. Katarzyna Kędzioł i jej córka Kaja, wolontariuszki poprzedniej edycji Finału WOŚP
fot. Marek Wałuszko / gdansk.pl

 

Będzie to już 28. edycja finału WOŚP - podczas niej zbierane będą datki do celów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej. W Gdańsku w kweście uczestniczyć będzie Magdalena Adamowicz, żona śp. prezydenta Pawła Adamowicza, która nie ukrywa, że nie była to dla niej łatwa decyzja.

- Długo o tym myślałam, konsultowałam z córkami, bo tutaj nie chodzi o zwykły strach, ale o barierę psychiczną - mówi Magdalena Adamowicz.

Podczas finału zaplanowano wyjątkowe światełko do nieba wraz ze wspomnieniem śp. prezydenta Pawła Adamowicza.

- Regionalne Centrum Wolontariatu w Gdańsku po raz kolejny włącza się w działania Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Podczas 28. Finału pieniądze zbierane będą dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej. Zbieramy środki na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji - mówi Agnieszka Buczyńska, prezes stowarzyszenia RCW w Gdańsku.

Finał WOŚP odbędzie się w niedzielę, 12 stycznia, 2020 r. Z tej okazji, przy placu Solidarności i Europejskim Centrum Solidarności wystąpią gwiazdy polskiej muzyki, starszego i młodszego pokolenia, w ramach Koncertu Finałowego „Gdańsk dzieli się dobrem”. Jego organizatorami są Regionalne Centrum Wolontariatu w Gdańsku i Miasto Gdańsk.

- Wystąpią takie gwiazdy, jak: Voo Voo z Gośćmi, Sound’n’Grace, Organek, Audiofeels, Lipali, Zuzia Jabłońska, PECTUS, KOMBI, Natalia Cepelik Muianga Varius Manx & Kasia Stankiewicz - wymienia Buczyńska. - Podczas koncertu nie zabraknie licytacji wyjątkowych przedmiotów i usług, które będę licytowane ze sceny przez prowadzących.

Koncerty rozpoczną się o godz. 16:00 i zakończą ok. godz. 21:00. Wstęp wolny.

 

PROGRAM KONCERTÓW:

- godz. 16:00 - Varius Manx & Kasia Stankiewicz

- godz. 16:20 - Pectus

- godz. 16:40 - Zuzia Jabłońska

- godz. 17:05 - Natalia Capelik Muianga

- godz. 17:15 - Kombi

- godz. 17:40 - Audiofeels

- godz. 17:55 - Lipali

- godz. 18:25 - Sound'n'Grace

- godz. 18:50 - Voo Voo

- godz. 19:30 - Wspomnienie prezydenta Pawła Adamowicza i Światełko do Nieba

- godz. 20:10 - Organek

 

Szczegóły na stronie gdanskdlaorkiestry.pl.


Zobacz wideo

 

Moc atrakcji

Wydarzenie jak zawsze będzie okazją do zebrania jak największej ilości datków na cel WOŚP. W całym Gdańsku tego dnia kwestować będzie ponad 1200 osób, z 12 sztabów. Największy sztab, przy Regionalnym Centrum Wolontariatu w Gdańsku, liczy 700 wolontariuszy. Kolejny rok z rzędu w ramach wolontariatu pracowniczego WOŚP wesprą także urzędnicy gdańskiego magistratu oraz pracownicy MBanku, którzy będą wspólnie liczyć pieniądze w największym sztabie gdańskiej orkiestry w Europejskim Centrum Solidarności.

PLAKAT A2 WYBRANY

 

Oprócz koncertu będą się odbywały różnorodne atrakcje towarzyszące: sklepiki WOŚP, loterie, pomiary ciśnienia i cukru, pokazy gaszenia dla dzieci i dorosłych, będzie można oddać krew oraz zarejestrować się w bazie DKMS, warsztaty z pierwszej pomocy, obklejanie auta za wrzut do puchy, wielkie gotowanie bigosu dla uczestników finału WOŚP oraz wiele innych.

Trójmiejskie samochody gastronomiczne, tzw. food trucki zbiorą się wszystkie w strefie gastronomicznej WOŚP (Strefa Smaków Food Trucków), zapewniając szeroki wybór rozgrzewającego jedzenia na większy i mniejszy głód. W menu nie zabraknie też rozgrzewających napojów.

Jak zawsze Fundacja WOŚP oraz Allegro uruchomili specjalny serwis aukcyjny. Korzystanie z niego jest darmowe, a wpłaty za wygrane aukcje wpływają bezpośrednio na konto Fundacji. Gdańskie aukcje podlinkowane są w zakładce aukcje na stronie gdanskdlaorkiestry.pl.

 

Zobacz, jak było podczas ubiegłorocznej, 27. edycji Wielkiego Finału WOŚP w Gdańsku

 

oprac. AOwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl