PORTAL MIASTA GDAŃSKA

Finał Gdańskiego Tygodnia Wolontariatu. Poznaj laureatów konkursu Aktywni w Mieście

Finał Gdańskiego Tygodnia Wolontariatu. Poznaj laureatów konkursu Aktywni w Mieście
Na zakończenie Gdańskiego Tygodnia Wolontariatu w niedzielę, 5 grudnia, w Europejskim Centrum Solidarności tradycyjnie odbyła się uroczysta Gala Wolontariatu i finał konkursu Aktywni w Mieście. Nagrody za swoją działalność otrzymali: Daria i Robert Pomirscy, grupa wolontariuszy "Pomagamy Nie Ziewamy", Grzegorz Kwiatkowski, Leszek Jenek oraz Fundacja Hospicyjna.
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Zdjęcie pokazuje scenę, na której stoi prawie 20 osób w różnym wieku
Wspólne zdjęcie na zakończenie niedzielnej gali zgromadziło wszystkich laureatów oraz prezydent Aleksandrę Dulkiewicz i Dawida Jastrzębskiego, prezesa Regionalnego Centrum Wolontariatu w Gdańsku. Na pierwszym planie widzimy napis #EVCapital - na znak, że na cały 2022 rok Gdańsk otrzymał tytuł Europejskiej Stolicy Wolontariatu
Tomasz Zgliński/COZY Photo Studio

 

Parada Wolontariuszy i Wolontariuszek przeszła przez Gdańsk. O tym, że warto pomagać, wiedzą już dzieci

 

Uroczystość odbyła się w Audytorium ECS. Nagrody laureatom wręczali prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz i Dawid Jastrzębski, prezes Regionalnego Centrum Wolontariatu w Gdańsku.

Jako ostatni z laureatów na scenę wszedł Leszek Jenek, Gdański Wolontariusz Roku 

- Nie miałam zielonego pojęcia, bo przecież nie jestem w kapitule nagrody, ale jestem taka szczęśliwa, że mężczyzna w wieku… nie wiem jakim, ale średnim... - powiedziała prezydent Aleksandra Dulkiewicz. 

- W wieku cztery razy popoborowym - podpowiedział rozbawiony Leszek Jenek.

- Przecież nikt na tej sali nie wie, panie Leszku, co to jest wiek poborowy! Przecież nikt do wojska nie chodzi! Panie Leszku, ale naprawdę - z całego serca - dziękuję i się cieszę. Tylko wszedł pan Leszek na scenę, patrzę - co wisi na piersi? Identyfikator z kolejnej imprezy, nawet dwa. “Gdańsk Pomaga”, “Caritas”. Słuchajcie, pogratulujmy panu Leszkowi.

Salę wypełniły oklaski publiczności.

- Dziękuję bardzo, ale zaskoczenie jest tak ogromne, że ponad słowa “dziękuje serdecznie” to ja z siebie nic nie wygłoszę - stwierdził Leszek Jenek.

 

Lista zwycięzców konkursu Aktywni w Mieście 2021:

  • DARIA I ROBERT POMIRSCY - RODZINA WOLONTARIACKA ROKU 2021
  • POMAGAMY NIE ZIEWAMY - GRUPA WOLONTARIACKA ROKU 2021
  • GRZEGORZ KWIATKOWSKI - KOORDYNATOR WOLONTARIATU ROKU 2021
  • LESZEK JENEK - WOLONTARIUSZ ROKU 2021
  • FUNDACJA HOSPICYJNA - ORGANIZACJA PRZYJAZNA WOLONTARIUSZOM ROKU 2021

 

- Słuchajcie, pogratulujmy panu Leszkowi - powiedziała prezydent Aleksandra Dulkiewicz. Salę wypełniły oklaski publiczności na cześć Gdańskiego Wolontariusza Roku 2021
- Słuchajcie, pogratulujmy panu Leszkowi - powiedziała prezydent Aleksandra Dulkiewicz. Salę wypełniły oklaski publiczności na cześć Gdańskiego Wolontariusza Roku 2021
Tomasz Zgliński/COZY Photo Studio

 

5 grudnia to szczególny dzień dla wszystkich Wolontariuszy - tego dnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza, czyli wszystkich tych, którzy na co dzień dają z siebie wszystko, aby pomóc innym, biorąc udział w wielu wydarzeniach i akcjach wolontariackich. Nieprzypadkowo więc w pierwszą niedzielę grudnia, w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku już po raz szósty zorganizowano towarzyszącą Gdańskiemu Tygodniowi Wolontariatu galę Aktywni w Mieście - podczas której nagrodzono laureatów i laureatki konkursu, gry międzyszkolnej „Termosfera” oraz wolontariuszy „Gdańsk Pomaga”.

Konkurs „Aktywni w Mieście”, organizowany przez Regionalne Centrum Wolontariatu w Gdańsku oraz Urząd Miasta Gdańska, już od kilku lat stanowi wyjątkową i doskonałą okazję, aby złożyć podziękowania dla najbardziej aktywnych wolontariuszy, wyróżnić koordynatorów i organizacje pozarządowe, którzy na co dzień dbają o wolontariuszy, a także docenić inicjatywy najbardziej zaangażowane. Podczas wydarzenia w pięciu kategoriach nagrodzone zostały osoby, organizacje współpracujące z wolontariuszami i wolontariuszkami, szkolne koła wolontariatu oraz firmy zaangażowane społecznie.

- Piękno wolontariatu polega na tym, że można się w niego zaangażować tak naprawdę w każdym obszarze swojego życia - od sportu, poprzez kulturę i edukację, po pomoc społeczną - mówi Dawid Jastrzębski, prezes Regionalnego Centrum Wolontariatu w Gdańsku. - Nagrodami w konkursie „Aktywni w Mieście”, którego celem jest uhonorowanie najaktywniejszych wolontariuszy i najaktywniejsze organizacje i firmy przyjazne wolontariuszom, chcemy docenić tych wszystkich, którzy poświęcają swój czas na działania na rzecz innych ludzi, zwierząt, ale i otaczającego nas świata - np. poprzez działania proekologiczne i dbanie o czyste powietrze.

 

Agata Olszewskawww.gdansk.plagata.olszewska@gdansk.pl
Agata Olszewska - najnowsze
Agata Olszewskawww.gdansk.plagata.olszewska@gdansk.pl
Agata Olszewska - najnowsze