• Start
  • Wiadomości
  • Weź udział w akcji ekoKajak – poznaj Gdańsk od strony wody i pomóż środowisku

ekoKajak – poznaj Gdańsk od strony wody i pomóż środowisku

Osobom, które zadeklarują chęć posprzątania śmieci na trasie spływu rzeką  Motławą, udostępniony zostanie bezpłatnie na czas dwóch godzin sprzęt w postaci kajaków, rowerów wodnych bądź łódki wiosłowej. ekoKajak - akcję promocyjną na przystani Żabi Kruk organizuje Gdański Ośrodek Sportu przez cały maj. 
( Publikacja: 09.05.2021 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Zwiedzanie, świetna zabawa i pożyteczne działanie na rzecz środowiska - można to połączyć biorąc udział w akcji ekoKajak organizowanej przez Gdański Ośrodek Sportu
Zwiedzanie, świetna zabawa i pożyteczne działanie na rzecz środowiska - można to połączyć biorąc udział w akcji ekoKajak organizowanej przez Gdański Ośrodek Sportu
fot. Piotr Wittman/gdansk.pl

 

Zwiedzanie Gdańska i szlaku wodnego Motławy to niewątpliwie jedna z atrakcji, pozwalająca ciekawie spędzić dzień na powietrzu. Jeśli do tego dodamy możliwość zrobienia czegoś dla dobra naszego środowiska to przepis na udany dzień mamy gotowy! Wskakujcie do kajaków i ruszajcie na sprzątanie rzeki.

Liczba jednostek biorących udział w akcji jest ograniczona. Jednocześnie udostępnionych może być:

  • pięć kajaków
  • dwa rowerki wodne i
  • jedna łódź wiosłowa.

Aby skorzystać z bezpłatnego wypożyczenia, należy zobowiązać się do zebrania śmieci z wody na trasie spływu w liczbie - minimum trzydzieści litrów na kajak/rower wodny/łódkę. Zebrane śmieci (najczęściej są to siatki foliowe, butelki plastikowe, opakowania po artykułach spożywczych) należy dostarczyć na przystań Żabi Kruk i następnie tam posegregować je do pojemników znajdujących się na terenie przystani. 

Uczestnicy zostaną wyposażeni w worki na śmieci i chwytaki. Warto zabrać ze sobą swoje rękawice, które ułatwią sprzątanie.

Aby wziąć udział w akcji ekoKajak, należy wysłać formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie Gdańskiego Ośrodka Sportu adres ekokajak@sportgdansk.pl najpóźniej dzień przed planowanym spływem.

Na miejscu uczestnik zobowiązany jest do wniesienia kaucji za sprzęt wodny, kamizelki asekuracyjne oraz chwytaki w wysokości 50 zł. Kaucja podlega zwrotowi po oddaniu sprzętu.

 

Warto być eko” na co dzień!

Pamiętajcie o akcji Gdańsk bez plastiku www.gdansk.pl/bezplastiku, nie tylko na kajaku. Wodę nalejcie do bidonu, a jeśli potrzebujcie kubka to używajcie wielorazowych np.: termicznych, które posłużą Wam wiele razy. Kanapki i przekąski zapakujcie w opakowania wielorazowe. To takie proste! Trzymamy kciuki!


ZOBACZ FILM PROMOCYJNY

 

oprac. AU