PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Dwa miliony kilometrów w dwa miesiące - gra rowerowa “Kręć kilometry dla Gdańska”. WYNIKI

Dwa miliony kilometrów w dwa miesiące - gra rowerowa “Kręć kilometry dla Gdańska”. WYNIKI
Zakończyła się VIII edycja gry miejskiej “Rowerem do pracy i szkoły - Kręć kilometry dla Gdańska”. W tegorocznej rywalizacji wzięły udział 352 firmy, 26 szkół, 9 uczelni i 33 dzielnice, co dało łącznie 4614 aktywnych uczestników, którzy wykręcili ponad dwa miliony kilometrów!
Ogłoszenie wyników VIII edycji gry Kręć kilometry dla Gdańska, 17 listopada 2020 rok, od l.: Lucyna Tomczak - koordynatorka Gry, Piotr Grzelak z-ca prezydent Gdańska oraz Olimpia Schneider z biura prasowego Urzędu Miejskiego w Gdańsku
Ogłoszenie wyników VIII edycji gry Kręć kilometry dla Gdańska, 17 listopada 2020 rok: [od lewej] Lucyna Tomczak - koordynatorka Gry, Piotr Grzelak z-ca prezydent Gdańska oraz Olimpia Schneider z biura prasowego Urzędu Miejskiego w Gdańsku
Fot. Dominik Paszliński/www.gdansk.pl

 

Rywalizacja trwała dwa miesiące, w tym roku po raz pierwszy rozpoczęła się 14 września i zakończyła 13 listopada (rok wcześniej miała miejsce we wrześniu i październiku - red.). Kampania ma za zadanie motywować mieszkańców do regularnej jazdy na rowerze w chłodniejsze jesienne miesiące, jej celem jest również promocja zdrowego stylu życia i zmiana nawyków transportowych.

Nowością tej edycji było również to, że do udziału w grze zostały zaproszone szkoły średnie, a kilometry można było kręcić także na hulajnodze.

W grze wystartowało 4614 osób (4128 w 2019 roku), które zarejestrowały swój udział w aplikacji mobilnej Activy. Aplikacja, wykorzystując dane GPS, zliczała kilometry przejechane na rowerze/hulajnodze, przeliczając je jednocześnie na punkty (dojazdy do pracy premiowane były dodatkowo, a od połowy października każdy przejazd punktowany był podwójnie w stosunku do pierwszego miesiąca kampanii).

Więcej na temat regulaminu “Kręć kilometry dla Gdańska” przeczytasz TUTAJ.

Tegoroczna, VIII już edycja kampanii Kręć kilometry dla Gdańska wystartowała w połowie września i trwała do połowy listopada
Tegoroczna, VIII już edycja kampanii Kręć kilometry dla Gdańska wystartowała w połowie września i trwała do połowy listopada
Fot. Dominik Paszliński/www.gdansk.pl

Każdy uczestnik mógł dołączyć do drużyny (swojego zakładu pracy, szkoły, uczelni, dzielnicy…), ale także startować tylko indywidualnie i przez dwa miesiące zbierać punkty w grze wykorzystując rower lub hulajnogę w codziennych dojazdach do pracy, szkoły lub na uczelnię. 

Mimo trudnej sytuacji i licznych ograniczeń związanych z epidemią, kolejna edycja kończy się rekordami. Przez dwa miesiące mieszkańcy Gdańska wykręcili ponad 2 miliony kilometrów, co przełożyło się na zaoszczędzonych ponad 500 ton CO2 i aż 61 289 415 spalonych kalorii!

Zwycięzcom i uczestnikom gratulował Piotr Grzelak, zastępca prezydent Gdańska ds. zrównoważonego rozwoju. Tym razem musiało się niestety obejść bez “rundy honorowej” dla zwycięzców, rozdawania nagród i wspólnego tortu.

- Z powodu epidemii nie możemy tłumnie, jak zwykle, świętować sukcesu kampanii, ale warto pomyśleć w kontekście obecnej sytuacji epidemicznej na świecie, że z czegoś, co jest dla nas zagrożeniem, można wyciągnąć także pozytywny rezultat - mówił Piotr Grzelak. - Część gdańszczan i gdańszczanek odkrywa na nowo rower, jako bezpieczny i niezawodny środek transportu. To widać w wynikach VIII edycji naszej kampanii, która jest w tym roku rekordowa: 2 mln 136 tys. przejechanych kilometrów i ponad pół miliona ton zaoszczędzonego dwutlenku węgla, który zostałby wyprodukowany w przypadku skorzystania z transportu indywidualnego; ponad 235 tysięcy dokonanych przejazdów i 4,6 tysiąca aktywnych uczestników, którzy pięć i pół krotnie przejechali odległość z Gdańska na księżyc - wyliczał Piotr Grzelak. - Mam nadzieję, że gdy już sytuacja sanitarna na to pozwoli, w przyszłym roku spotkamy się z uczestnikami kampanii i uściśniemy sobie dłonie.

RMA UMG

ZWYCIĘSKIE FIRMY, UCZELNIE, SZKOŁY I DZIELNICE W 2020 R.

 

  • NAJWIĘKSZE FIRMY (powyżej 1000 osób)

I MIEJSCE – URZĄD MIEJSKI W GDAŃSKU

II MIEJSCE – GDAŃSKA STOCZNIA REMONTOWA im. J. Piłsudskiego S.A.

III MIEJSCE – GRUPA KAPILTAŁOWA LOTOS

 

  • DUŻE FIRMY (251 – 1000 osób)

I MIEJSCE – SATEL Sp. z o.o.

II MIEJSCE – POMORSKI URZĄD CELNO-SKARBOWY

III MIEJSCE – FEDERAL - MOGUL BIMET S.A.

 

  • ŚREDNIE FIRMY (51 – 250 osób)

I MIEJSCE – DELTAMARIN Sp. z o.o.

II MIEJSCE – TRANSPROJEKT GDAŃSKI Sp. z o.o.

III MIEJSCE – FEMAX Sp. z o.o. Sp. K.

 

  • MAŁE FIRMY (11 – 50 osób)

I MIEJSCE – MATI Wojciech Audiejus

II MIEJSCE – XTrack.com (PPU OMEGA Sp. z o.o.)

III MIEJSCE – 17.TERENOWY ODDZIAŁ LOTNISKOWY

 

  • MIKRO FIRMY (1 – 10 osób)

I MIEJSCE – OPPINVEST

II MIEJSCE – TERMA S.J.

III MIEJSCE – DARIUSZ WYRWA USŁUGI IT

 

  • W KATEGORII UCZELNIE:

I MIEJSCE – AKADEMIA SZTUK PIĘKNYCH W GDAŃSKU

II MIEJSCE – GDAŃSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY

III MIEJSCE – POLITECHNIKA GDAŃSKA

 

  • W KATEGORII SZKOŁY ŚREDNIE:

I MIEJSCE – BRANŻOWA SZKOŁA I STOPNIA NR 10

II MIEJSCE – V LO

III MIEJSCE – XXIV LO

 

  • W KATEGORII DZIELNICE:

I MIEJSCE – OLSZYNKA

II MIEJSCE – LETNICA

III MIEJSCE - MŁYNISKA

 

Organizatorem i sponsorem nagród jest Miasto Gdańsk

Partnerzy imprezy: Activy, Gdańska Organizacja Turystyczna i Gdański Ośrodek Sportu

Sponsorzy nagród dodatkowych: Buga Sport, Szprychy.com, Wysepka, Giant.

 

oprac. IBwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl
oprac. IBwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl