PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Drużyna Rady Dzielnicy Ujeścisko - Łostowice z brązowym medalem na Mistrzostwach Polski

Drużyna Rady Dzielnicy Ujeścisko - Łostowice z brązowym medalem na Mistrzostwach Polski
Piłkarze z Ujeściska-Łostowic udowodnili, że mają ogromne serce do gry. Gdańszczanie zdobyli trzecie miejsce podczas Mistrzostw Polski Superligi 6 w sezonie 2020/2021. To liga amatorska - dla tych, którzy "haratają w gałę" dla przyjemności, w wolnym czasie. Gdańska drużyna dzielnicowa prężnie działa od czterech lat.
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Drużyna z Ujeściska-Łostowic liczy w sumie 18 piłkarzy, jednak na każdym meczu jej skład nieco się różni
Drużyna z Ujeściska - Łostowic liczy w sumie 18 piłkarzy, jednak na każdym meczu jej skład nieco się różni
Fot. Dominik Paszliński / www.gdansk.pl

 

To duży sukces dzielnicowej drużyny piłkarskiej z Gdańska. Po tym, jak okazała się najlepszą drużyną w mieście, swoją formę gdańscy piłkarze - amatorzy zaprezentowali podczas Mistrzostw Polski, które odbyły się w Warszawie w ubiegłym tygodniu. Po dwóch dniach rozgrywek zajęli ostatecznie trzecie miejsce.

 

 

Dzielnicowa drużyna Ujeściska - Łostowic została powołana do życia przed czterema laty, w 2017 roku. Nie ma stałego niezmiennego składu - jest otwarta na nowych zawodników i przez ostatnich kilka lat w jej barwach występowało już kilkadziesiąt osób. Kiedy któryś z zawodników, z różnych powodów musi zrezygnować do zespołu zgłaszają się kolejni chętni.

Obecnie do 18-osobowej drużyny należą osoby w różnym wieku, o różnym wykształceniu, a nawet pochodzeniu, jak obywatel Ukrainy mieszkający w tej dzielnicy. Prywatnie uprawiają też różne zawody. W zespole grają m.in. lokalni przedsiębiorcy, policjanci, studenci, pracownicy fizyczni, a nawet trenerzy i zawodnicy innych klubów. Jeden z członków jest zawodowcem, który trenuje na co dzień w Lechii, drugi trenerem piłkarskiej drużyny dziecięcej. Łączy ich to, że mieszkają w Ujeścisku - Łostowicach. Chociaż czasem pojawiają się w składzie zawodnicy z sąsiedzkich dzielnic, lecz pracujący w Ujeścisku. Oni też mają "zielone światło" od drużyny.

 

 

Od samego początku drużynę wspiera finansowo Rada Dzielnicy, a jej menagerem jest przewodniczący Zarządu Dzielnicy Ujeścisko - Łostowice - Piotr Lachowski. W budżecie rocznym Ujeściska - Łostowic radni zabezpieczają około 5 tys. złotych na działalność zespołu. To z tych pieniędzy zakupiono m.in. stroje dla zawodników i opłacane są tzw. wpisowe do rozgrywek. Rada pomaga także w zakresie logistyki. Niezbędna kwota jednak często się zmienia. Są bowiem takie okresy, kiedy wydatki są mniejsze, ale są i takie, kiedy budżet trzeba zwiększyć. Drużynę dofinansowują więc również sami zawodnicy.

Mecze tej ligi organizowane są wiosną i latem na boiskach Jaguara Kokoszki, przy ul. Budowlanych. Zimą rozgrywki odbywają się pod dachem, zazwyczaj w obiektach sportowych na Zaspie.

 

Kamila Grzenkowskawww.gdansk.plkamila.grzenkowska@gdansk.pl
Kamila Grzenkowska - najnowsze
Kamila Grzenkowskawww.gdansk.plkamila.grzenkowska@gdansk.pl
Kamila Grzenkowska - najnowsze