PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Dawid Podsiadło zagra latem na Stadionie Energa Gdańsk. Bilety od 59 zł

Dawid Podsiadło zagra latem na Stadionie Energa Gdańsk. Bilety od 59 zł
To będzie jedno z ważniejszych wydarzeń muzycznych nadchodzącego roku - przed przeszło 40-tysięczną publicznością Stadionu Energa Gdańsk wystąpi Dawid Podsiadło. Polski muzyk, który może pochwalić się statusem i uwielbieniem, jakim cieszą się światowe gwiazdy, zagra koncert 13 czerwca 2020 roku.
Dawid Podsiadło wystąpi w Gdańsku przed wielotysięczną publicznością 13 czerwca 2020 roku. Nz. podczas 44. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.
Dawid Podsiadło wystąpi w Gdańsku przed wielotysięczną publicznością 13 czerwca 2020 roku. Nz. podczas 44. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.
fot. Mateusz Ochocki / KFP


Stadion Energa Gdańsk przy ulicy Pokoleń Lechii Gdańsk to adres, którzy powinni zapisać w swoim kalendarzu wszyscy żądni muzycznych wrażeń w 2020 roku. Oprócz ważnych wydarzeń sportowych z udziałem Lechii Gdańsk, odbędzie się tu finał Ligi Europy. Ale czeka nas również wydarzenie artystyczne - obliczony na wielotysięczną publiczność koncert Dawida Podsiadło z muzycznymi gośćmi.

- To niejako kontynuacja koncertu na PGE Narodowym, kiedy na jednej scenie stanął Dawid Podsiadło i Taco Hemingway. Obaj w tej chwili są pierwszymi artystami, którzy w historii nowożytnej muzyki zgromadzili taką publiczność. Idziemy za ciosem. Okazją jest także to, Dawid właśnie pracuje nad nową płytą - mówi manager artysty, Maciej Woć z Muzk Managment.

Koncert zaplanowano na 13 czerwca 2020 roku. Ten dzień wypada w długi weekend, więc wydarzenie będzie ciekawym urozmaiceniem wśród atrakcji czekających na mieszkańców i turystów.

Jacy artyści tym razem wystąpią u boku Podsiadły - tego na razie nie wiadomo. Organizatorzy będą zdradzać kolejne nazwiska wraz z początkiem roku. Prawdopodobnie muzyk wystąpi z nowym zespołem - większym składem niż towarzyszył mu dotychczas.

- Koncerty - oprócz Gdańska artysta wystąpi także we Wrocławiu - będą miały zupełnie wyjątkową formułę. Przygotowywane są specjalnie pod kątem fanów, którzy będą na Stadionie Energa Gdańsk - zapowiada manager. - Chcemy pokazać, że nie tylko największe światowe gwiazdy i nazwiska, które koncertują na całym świecie mają możliwość i kompetencje, żeby zgromadzić wielotysięczną publiczność na stadionach. Udało nam się to raz, na PGE Narodowym, więc ośmieleni sukcesem, postanowiliśmy zorganizować ponownie takie przedsięwzięcie.

Woć nie ukrywa, że będzie to ogromne wyzwanie, zarówno na poziomie organizacyjnym, jak i finansowym.

- Chcemy, aby koncert miał adekwatną do miejsca i skali oprawę. Na poziomie organizacyjnym i wizualnym ta produkcja nie odbiega od koncertu światowych gwiazd - w tym samym stylu jak robią to zagraniczne gwiazdy, my przygotujemy wydarzenie w Gdańsku. Wierzymy, że uda nam się zapełnić ten obiekt po raz pierwszy z pomocą polskiego artysty. Dzięki współpracy z miastem Gdańsk oraz Areną Gdańsk - operatorem Stadionu Energa Gdańsk, bilety nie będą drogie - podkreśla manager.

 


Ceny biletów będą zaczynać się już od 59 zł. Oficjalna sprzedaż rozpocznie się w piątek, 20 grudnia, 2019 r., ale dzień wcześniej - w czwartek - ruszy przedsprzedaż, prowadzona na Allegro (dla zarejestrowanych użytkowników).

 

Agata Olszewskawww.gdansk.plagata.olszewska@gdansk.pl
Agata Olszewska - najnowsze
Agata Olszewskawww.gdansk.plagata.olszewska@gdansk.pl
Agata Olszewska - najnowsze