PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE
Czas na zawodowców, bo zawodowcy są teraz na czasie
Czas na zawodowców, bo zawodowcy są teraz na czasie
W środę, 4 kwietnia, w Europejskim Centrum Solidarności odbyła się konferencja „Zawodowcy na czasie”. To podsumowanie projektu, który realizowany był przy współpracy Polski, Niemiec i Włoch. Organizatorem konferencji była Pomorska Izba Rzemieślnicza Małych i Średnich Przedsiębiorstw oraz Pomorskie Szkoły Rzemiosł.


Pomorskie Szkoły Rzemiosł w Gdańsku brały udział w projekcie Erasmus + „Digital insights 2 the world of work”. Wraz z Partnerami z Niemiec i Włoch pracowali nad stworzeniem platformy internetowej, której przeznaczeniem jest pomoc skierowana do uczniów, by mogli lepiej zrozumieć wymagania pracodawców pod względem kompetencji i umiejętności.

Rolą platformy jest też wspieranie nauczycieli w przygotowaniu lekcji pokazujących młodym ludziom, jak wiedza szkolna, zwłaszcza ogólna, przydaje się w życiu zawodowym.

- Często nie widzimy sensu uczenia się matematyki czy biologii - wyjaśnia Beata Wierzba, dyrektor Pomorskich Szkół Rzemiosł. - My udowadniamy, że nie ma pracy zawodowej bez wiedzy nabytej w szkole. Uczniowie nie chcą się uczyć matematyki, bo mówią, że nie jest im to potrzebne. A później mamy na przykład procenty i zawód fryzjera... No i mamy problem, gdy trzeba przygotować farbę.Natalia Gawlikwww.gdansk.plnatalia.gawlik@gdansk.pl
Natalia Gawlik - najnowsze
Natalia Gawlikwww.gdansk.plnatalia.gawlik@gdansk.pl
Natalia Gawlik - najnowsze