PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Awarie naprawione. Ciepło wróciło do wszystkich mieszkańców południowych dzielnic. AKTUALIZACJA

Awarie naprawione. Ciepło wróciło do wszystkich mieszkańców południowych dzielnic. AKTUALIZACJA
Dziś - około godziny 2 w nocy z niedzieli na poniedziałek - z powodzeniem zakończono prace technologiczne nad usterką sieci ciepłowniczej przy ul. Sobieskiego. GPEC informuje, że wszystkie awarie zostały już usunięte. W razie problemów firma prosi o kontakt.
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Do awarii ciepłowniczej na Cygańskiej Górce doszło w niedzielę 27 stycznia wczesnym ranem
Do awarii ciepłowniczej przy ul. Cygańska Góra doszło w niedzielę 27 stycznia wczesnym ranem
zdj. Dominik Paszliński/gdansk.pl


AKTUALIZACJA, PONIEDZIAŁEK, 28 STYCZNIA, GODZ. 9.00

Komunikat Gdańskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej:

W poniedziałkową noc ciepło wróciło do wszystkich mieszkańców południowych dzielnic Gdańska. Mimo, że parametry wracają już do normy, mogą zdarzać się przypadki, w których w pojedynczych domach wciąż są zakłócenia w dostawie ogrzewania lub ciepłej wody (np. parametry są odczuwalnie niższe).

Poza zapowietrzeniami na instalacjach wewnętrznych w budynkach, winne mogą być zapchane filtry, a także drobne uszkodzenia na węzłach. Prosimy, by mieszkańcy przed dokonaniem zgłoszenia do biura obsługi klienta GPEC, sprawdzili zawory (czy są otwarte) i jeśli to możliwe odpowietrzyli obieg.

Jeśli mimo to w poniedziałek nie będzie dostępu do ciepła, prosimy o kontakt z biurem obsługi klienta

Każdy indywidualny przypadek zgłaszany do biura obsługi klienta GPEC jest weryfikowany i są podejmowane działania naprawcze. Warto przypomnieć, że przy przywracaniu ciepła najpierw wraca ciepła woda w kranie, a dopiero w drugiej kolejności ogrzewanie w kaloryferach. Jeśli więc działa ogrzewanie, a nie ma ciepłej wody, przyczyna leży w innym miejscu, niż usuwana obecnie awaria sieci.


AKTUALIZACJA, PONIEDZIAŁEK, 28 STYCZNIA, GODZ. 6.00

Ciepło i ciepła woda wracają na ul. Cygańska Góra. Dziś około godziny 2 w nocy z powodzeniem zakończono prace technologiczne nad usterką sieci ciepłowniczej przy ul. Sobieskiego w Gdańsku. Ogrzewanie oraz ciepła woda powoli wracają do mieszkańców części Suchanina - okolic ul. Cygańska Góra, która pozbawiona była dostaw od wczoraj (niedziela 27 stycznia). Ostatni mieszkańcy powinni odczuć komfort cieplny do rana. Mimo, że parametry w tej lokalizacji wracają już do normy, mogą zdarzać się przypadki, w których w pojedynczych lokalizacjach mogą wystąpić zakłócenia w dostawie ogrzewania lub ciepłej wody (np. parametry są odczuwalnie niższe). Prosimy w takich wypadkach o wyrozumiałość i kontakt z Biurem Obsługi Klienta GPEC.

AKTUALIZACJA, NIEDZIELA, 27 STYCZNIA, GODZ. 19.00

Wzgórze Mickiewicza już z ciepłem, w okolicy ul. Cygańska Góra jeszcze nie, ale zaawansowane prace trwają.

Ciepło wróciło już do mieszkańców ponad 100 domów jednorodzinnych na Wzgórzu Mickiewicza. Aktualnie trwają zaawansowane prace technologiczne nad przywróceniem dostaw do 30 budynków wielorodzinnych zlokalizowanych w okolicy ul. Cygańska Góra. Służby techniczne GPEC szacują niezmiennie, że przywrócenie dostaw ciepła nastąpi w godzinach nocnych. Zamknięto również wszystkie punkty mobilne wypożyczenia grzejników i farelek. W razie potrzeb, GEPC zaprasza do całodobowego punktu wypożyczania grzejników i farelek na ul. Słowackiego 159b do budynku GPEC.

AKTUALIZACJA, NIEDZIELA, 27 STYCZNIA, GODZ. 15.20

W trakcie prac nad usunięciem usterki sieci ciepłowniczej, w wyniku której wstrzymano dostawy do około 30 budynków m.in. przy ul. Cygańska Góra, pojawiła sie kolizja z siecią gazową. Aktualnie na miejscu prac znajdują się służby pogotowania gazowego. Zabezpieczają infrastrukturę gazową, aby służby GPEC mogły powrócić do prac technicznych.

W związku z tymczasowym wstrzymaniem prac ze względu na kolizję z siecia gazową, planowane przywrócenie dostaw ciepła i ciepłej wody do mieszkańców z okolic Cygańskiej Góry przewidywane jest na godziny nocne. Jednocześnie na sieci ciepłowniczej pojawiają się mniejsze usterki, m.in. na osiedlu Wzgórze Mickiewicza. Planowane usunięcie tej usterki, która dotyczy ponad 100 domków jednorodzinnych, przewidziane jest również na godziny nocne.

Wypożyczenie grzejników jest bezpłatne. GPEC wkrótce poinformuje mieszkańców o zasadach zwrotu kosztów za energię pobraną przez grzejniki elektryczne
Wypożyczenie grzejników jest bezpłatne. GPEC wkrótce poinformuje mieszkańców o zasadach zwrotu kosztów za energię pobraną przez grzejniki elektryczne
zdj. Dominik Paszliński/gdansk.pl


Gdzie wypożyczyć grzejniki?

GPEC informuje też, że mieszkańcy mogą bezpłatnie wypożyczyć grzejnik elektryczny lub farelkę. Pracownicy GPEC wypożyczają sprzęt grzejący bez zbędnych formalności – wystarczy podać adres i dane kontaktowe. Grzejniki można odbierać w okolicy budynku  ul.Cygańska Góra 1, parking przy budynku Gdańskich Nieruchomości. Drugi mobilny punkt z grzejnikami dla mieszkańców Wzgórza Mickiewicza - ul. Asesora 29. Pracownicy GPEC są na miejscu gotowi do wsparcia. Wypożyczenie grzejników jest bezpłatne, w sprawie zwrotu kosztów za energię pobraną przez grzejniki będziemy Państwa informować wkrótce.
AKTUALIZACJA, NIEDZIELA, 27 STYCZNIA, GODZ. 9.40

Jak informuje Jadwiga Grabowska, menedżer ds. mediów wGPEC od wczesnych godzin rannych mieszkańcy 30 budynków położonych przy ul.  Cygańska Góra i w jej okolicy, w wyniku rozszczelnienia sieci ciepłowniczej, nie mają ogrzewania i ciepłej wody. GPEC pdaje też, że ul. Cygańska Góra nie znajduje się na terenie poprzedniej awarii. Wcześniej następowały jedynie jedynie czasowe zakłócenia.

GPEC informuje, że po analizie sytuacji i przystępuje do zabezpieczania miejsca wycieku, na miejsce  udała się piaskarka. Usterka jest wynikiem uruchamiania systemu po awarii, kiedy to mogą występować drobne uszkodzenia. O czasie przywrócenia dostaw ciepła będziemy informować na bieżąco, po dokonaniu pełnej oceny technicznej sytuacji.

GPEC informuje też, że mieszkańcy mogą bezpłatnie wypożyczyć grzejnik elektryczny lub farelkę. Pracownicy GPEC wypożyczają sprzęt grzejący bez zbędnych formalności – wystarczy podać adres i dane kontaktowe. Punkt jest już czynny, grzejniki można odbierać w okolicy budynku  ul.Cygańska Góra 1, parking przy budynku Gdańskich Nieruchomości, Dział Techniczny.

AKTUALIZACJA, NIEDZIELA, 27 STYCZNIA, GODZ. 03.25

Oświadczenie GPEC o sytuacji na Suchaninie:

"Mieszkańcy budynków przy ulicach Mozarta, Beethovena, Wagnera oraz Bacha poczują ciepło w swoich domach w godzinach porannych. Ogrzewanie oraz ciepła woda powoli wracają do ostatniej części Suchanina, która w wyniku awarii pozbawiona była dostępu do miejskiej sieci ciepłowniczej.
Mimo że parametry w tej lokalizacji wracają już do normy, mogą zdarzać się przypadki, w których w pojedynczych domach wciąż są zakłócenia w dostawie ogrzewania lub ciepłej wody (np. parametry są odczuwalnie niższe). Poza zapowietrzeniami na instalacjach wewnętrznych w budynkach, winne mogą być zapchane filtry, a także drobne uszkodzenia na węzłach. Prosimy, by mieszkańcy przed dokonaniem zgłoszenia do biura obsługi klienta GPEC, sprawdzili zawory (czy są otwarte) i jeśli to możliwe odpowietrzyli obieg. Jeśli mimo to po godzinie 7:00 nie będzie dostępu do ciepła, prosimy o kontakt z biurem obsługi klienta, które działa całą dobę. Każdy indywidualny przypadek zgłaszany do biura obsługi klienta GPEC jest weryfikowany i są podejmowane działania naprawcze. Warto przypomnieć, że przy przywracaniu ciepła najpierw wraca ciepła woda w kranie, a dopiero w drugiej kolejności ogrzewanie w kaloryferach. Jeśli więc działa ogrzewanie, a nie ma ciepłej wody, przyczyna leży w innym miejscu, niż usuwana obecnie awaria sieci".
Jadwiga Grabowska, menedżer ds. mediów w GPEC


AKTUALIZACJA, SOBOTA, 26 STYCZNIA, GODZ. 15.30

Oświadczenie GPEC o sytuacji na Suchaninie i Pieckach Migowie (Morena):

"Ciepło powoli wraca do zdecydowanej większości lokalizacji, które dzisiaj pozbawione były ogrzewania i ciepłej wody. Osiedle Słoneczna Morena, czyli ulice Lema, Miłosza i Hausbrandta, zostały ponownie zasilone w ogrzewanie i ciepłą wodę i powoli odczuwają już ciepło w kaloryferach i kranie.
Bez ogrzewania pozostaje jedynie około 90 budynków jednorodzinnych z ulic Bacha, Beethovena, Wagnera i Mozarta. Do wszystkich mieszkańców w tej lokalizacji udali się pracownicy GPEC i dowieźli grzejniki elektryczne. Przewidujemy, że ostatnie lokalizacje odczują ciepło w późnych godzinach nocnych".
Jadwiga Grabowska, menedżer ds. mediów w GPEC


oprac. MWwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl