PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

CWS Łaźnia. Cud nad Martwą Wisła - kosmiczny festiwal artystyczny w Nowym Porcie

CWS Łaźnia. Cud nad Martwą Wisła - kosmiczny festiwal artystyczny w Nowym Porcie
Warsztaty dla małych majsterkowiczów, kulinarne, sitodruku, gra miejska, mobilne planetarium i wieczorny film. Cud Nad Martwą Wisłą “Niebo/Kosmos” to festiwal artystyczny dla dzieci, którego tematyką jest kosmos. Odbędzie się w czwartek, 15 sierpnia 2019 r., od godz. 12 do 23. Wstęp bezpłatny.
 
 

Czwartek, 15 sierpnia 2019 r., dzięki działaniom CWS Łaźnia 2 w Nowym Porcie (przy ul. Strajku Dokerów 5) zapowiada się kosmicznie. W plenerze, na podwórku instytucji, dzieci będą mogły uczestniczyć w różnorodnych zajęciach i zabawach. Każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. 

Dzieci dowiedzą się dokąd prowadzi droga mleczna, jakie są granice kosmosu i dlaczego gwiazdy mają różne kolory. Zobaczą narodziny gwiazdy, przyjrzą się pierścieniom Saturna i nauczą, jak działa teleskop. Odpowiedzi na te pytania znajdą w Mobilnym Planetarium.

Festiwal będzie nie tylko okazja do odkrywania tajemnic kosmosu, ale też dobrym pretekstem do aktywnego spędzenia wolnego czasu.

Odbędą się warsztaty kulinarne prowadzone przez Kolektyw Samo Dobro, chętni będą mogli nadrukować na koszulkach obrazki za pomocą techniki sitodruku, a w Żywej Galerii konstruować galaktyczne magnesy oraz girlandy. Warsztat Czy To Ptak? Czy Samolot? będzie okazją dla małych majsterkowiczów do wykonania podniebnych drewnianych zabawek.

W ramach festiwalu, również rodzice będą mieli możliwość zbudowania karuzeli dla swojego dziecka.

Mieszkańcy Nowego Portu oraz wszyscy, którzy chcieliby poznać magiczne zakątki tej dzielnicy, zostaną zaproszeni do udziału w Grze Miejskiej (godz. 14 - 17), która odbędzie się, jak obiecują organizatorzy - przy czynnym udziale cudaków i kosmitów.

 

Dzień zakończy plenerowy pokaz filmu dla dzieci. Uczestnicy na leżakach i poduchach obejrzą o godz. 21.30 francuski film “Munio: Strażnik Księżyca” z 2014 roku, reż. Alexandre Heboyan, Benoît Philippon. Film potrwa 85 minut.

 

Program:

12.00 – 18.00 ŻYWA GALERIA

międzygalaktyczne warsztaty artystyczne

14.00 – 19.00 MOBILNE PLANETARIUM CASSIOPEIA

odkryjmy zagadki tajemniczego kosmosu

14.00 – 17.00 GRA MIEJSKA

przemierzaj Nowy Port z cudakami i kosmitami

15.00 – 18.00 WARSZTATY KULINARNE PROSTO Z KOSMOSU

kosmiczne gotowanie z Kolektywem Samo Dobro

15.30 – 19.00 CUDACZNE SITO

zrób sobie t-shirt

17.00 – 19.00 ROZCHMURZ SIĘ!

i zrób swojemu dziecku bajeczną karuzelę

20.00 – 21.30 CZY TO PTAK? CZY SAMOLOT?

zabawki z drewna

21.30 – 23.00 KINOPORT W PLENERZE

obejrzymy film Munio: Strażnik Księżyca

(2014, 85’, Francja, reż. Alexandre Heboyan, Benoît Philippon).

 

oprac. AUwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl