PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Aktywuj się w Gdańsku. Zumba, joga, bieganie - zobacz program ćwiczeń w plenerze

Aktywuj się w Gdańsku. Zumba, joga, bieganie - zobacz program ćwiczeń w plenerze
Zajęcia sportowe, z których gdańszczanie mogą bezpłatnie korzystać cały rok - od wakacji zamiast w halach sportowych odbywają się w plenerze. W tym roku do kilkunastu form aktywności miasto dodało kolejną - Hevelianum dla biegaczy.
Joga - to jedna z ofert w programie
Joga - to jedna z ofert w programie
źródło: Gdański Ośrodek Sportu


Jak mówi Grzegorz Pawelec, rzecznik Gdańskiego Ośrodka Sportu, ideą darmowych zajęć sportowych i rekreacyjnych, które od 2013 roku miasto oferuje mieszkańcom, było zaproszenie gdańszczan bez względu na wiek i kondycję, do różnych form aktywności, do wyjścia w plener.

Z zajęć można korzystać od sześciu lat, z roku na rok jest ich więcej i cieszą się coraz większą popularnością. Gdański Ośrodek Sportu cały czas modyfikuje ofertę pod kątem tego co jest aktualnie modne, popularne, na co ludzie chcą chodzić.

rowery
Nz. zajęcia dla kolarzy, które pod okiem fachowca odbywają się na terenie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego w Gdańsku
Fot. Aktywuj się w Gdańsku

 

Wakacje, czas wyjść z hal

Kiedy ruszył program Aktywuj się w Gdańsku do wyboru były trzy rodzaje zajęć, dziś można wybierać z kilkunastu różnych aktywności, to m.in.: zumba, joga, gimnastyka dla seniora, nordic walking, treningi dla kolarzy, doskonalenie umiejętności pływackich z elementami ratownictwa, a nawet hokej pod wodą dla dzieci.

Są zajęcia, jak np. zumba, na które często jednorazowo przychodzi nawet 150 osób, na Nordic Walking średnio przychodzi około 40 chętnych, ale są tak zdeterminowani, że docierają na marsze nawet w śnieżne nawałnice czy wiosenne ulewy. Wśród nich są uczestnicy, którzy przekroczyli 80 lat.

Podczas wakacji cześć instruktorów prowadzących zajęcia w ramach programu Aktywuj się w Gdańsku korzysta ze sprzyjającej  pogody i zamiast w hali, przeprowadza zajęcia w plenerze.

W minionym tygodniu odbyły się ostatnie zajęcia zumby i jogi w Miejskiej Hali Sportowej przy ulicy Kołobrzeskiej. Na czas wakacji zostaną przeniesione na świeże powietrze, tajniki zumby gold chętni będą zgłębiać w parku im. Ronalda Reagana, a zumby i jogi na Ołowiance.

 

Tegoroczna nowość - Biegacze na Hevelianum

Nową pozycją na liście treningów cyklu Aktywuj się w Gdańsku są zajęcia Hevelianum dla biegaczy. Zajęcia będą odbywać się raz w tygodniu i potrwają około 90 minut. To treningi biegowe, które mają rozwinąć podstawową wytrzymałość, poprawić szybkość i gibkość biegacza, a dzięki ułożeniu terenu uczestników czeka porządna dawka podbiegów i zbiegów. 

Zajęcia przeznaczone są dla początkujących i zaawansowanych biegaczy. Wystarczy mieć sportowy strój i chęć, spotkania odbywają się bez względu na pogodę. Nad prawidłową techniką biegu będzie czuwał doświadczony trener Łukasz Marszałkowski z Get-Active.

Na dwa letnie miesiące zawieszone zostaną treningi aktywizujące i treningi ogólnorozwojowe i wzmacniające - biegaj bez kontuzji. Ostatnie zajęcia aktywizujące odbędą się w sobotę, 29 czerwca na Przymorzu i wznowione zostaną 21 sierpnia. Ostatni trening ogólnorozwojowy i wzmacniający odbędzie się w piątek, 28 czerwca, a jego entuzjaści spotkają się ponownie 19 sierpnia.

Pozostałe zajęcia na razie odbywają się według obowiązującego harmonogramu. Wszelkie zmiany w programie są na bieżąco odnotowywane na stronie Aktywuj się w Gdańsku (Znajdziemy tam także wszystkie rodzaje zajęć, ich opis, kontakt do ośrodków prowadzących) i w kalendarzu imprez Gdańskiego Ośrodka Sportu.

Czytaj także: Gdańszczanie ruszcie się na wiosnę! Darmowe zajęcia sportowe dla chętnych

 

Alicja Katarzyńskawww.gdansk.plalicja.katarzynska@gdansk.pl
Alicja Katarzyńska - najnowsze
Alicja Katarzyńskawww.gdansk.plalicja.katarzynska@gdansk.pl
Alicja Katarzyńska - najnowsze