Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Coś jest nie tak w Twojej dzielnicy? Wypełnij ankietę

- Wandalizm, złe parkowanie, psie odchody. Przecież nikt nie zna lepiej problemów w swojej okolicy niż mieszkańcy - uważa kierownictwo Straży Miejskiej w Gdańsku. - Dlatego najlepiej by było, gdyby to gdańszczanie pomogli nam sprecyzować najważniejsze pola działania na rok 2016. Proponujemy wypełnienie ankiety internetowej.

Coś jest nie tak w Twojej dzielnicy? Wypełnij ankietę
A
A
data publikacji: 27 grudnia 2015 r.

Funkcjonariusze Straży Miejskiej w Gdańsku zajmują się m.in. usuwaniem nielegalnych reklam.
Funkcjonariusze Straży Miejskiej w Gdańsku zajmują się m.in. usuwaniem nielegalnych reklam.
Jerzy Pinkas

Konsultacje społeczne są w Gdańsku coraz powszechniejszą metodą współpracy z mieszkańcami nad ulepszaniem funkcjonowania miasta. Dotyczy to wielu instytucji. Straż Miejska proponuje łatwo dostępną ankietę, która w dziesięciu punktach definiuje grupy problemów, z jakimi gdańszczanie mogą mieć do w swoim miejscu zamieszkania. Każdy respondent może wybrać trzy najbardziej palące zagadnienia. Ankieta jest anonimowa, nie trzeba się rejestrować - by ją wypełnić, wystarczy usiąść przed komputerem i kilka razy kliknąć myszką. Na koniec pojawia się komunikat: „Twoja odpowiedź została zapisana”.

Na stronie internetowej Straży Miejskiej w Gdańsku do wypełnienia ankiety zachęca Andrzej Czeran, zastępca komendanta ds. prewencji: - Mieszkańcy doskonale znają bolączki swoich dzielnic i dlatego niezmierne istotne jest dla nas, żeby wskazali nam w jakich obszarach porządku publicznego jest najwięcej do zrobienia. Po zakończeniu badań wyniki ankiety zostaną przekazane do poszczególnych referatów dzielnicowych i zostaną wykorzystane przy określaniu celów w kolejnym roku.

 

Ankietę znajdziesz TUTAJ.

 

Opracowano na podstawie komunikatu Straży Miejskiej w Gdańsku.