PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE
Centrum Hewelianum gdańskim Central Parkiem? Wideoczat - czwartek 12.30
Centrum Hewelianum gdańskim Central Parkiem? Wideoczat - czwartek 12.30
W najbliższym wideoczacie Wszystkie Strony Miasta gośćmi programu będą Paweł Golak, dyrektor Centrum Hewelianum i Joanna Bieganowska, rzecznik prasowy Centrum. Będzie to okazja, żeby z jednej strony przypomnieć dotychczasowe projekty tej instytucji, a z drugiej porozmawiać o planach. Emisji w czwartek 13 września g.12.30 na portalu gdansk.pl
Nowa iluminacja Centrum Hewelianum
Nowa iluminacja Centrum Hewelianum
mat. Centrum Hewelianum

Centrum Hewelianu powstało, żeby upowszechniać i popularyzować naukę, technikę i kulturę. Szczególnie ważne jest to w odniesieniu do młodego pokolenia, u którego warto rozbudzić ciekawość świata i pasje naukowe. Wystawy stałe, ogromny teren dawnych umocnień i obiektów militarnych, wiele wydarzeń kulturalnych i edukacyjnych - to dzień codzienny Centrum.

Jest to jednocześnie miejsce spacerów gdańszczan i turystów. Góra Gradowa, na której stoi Krzyż Milenijny, to bowiem miejsce, z którego roztacza się wspaniała panorama Gdańska.

Wizualizacja planetarium
Wizualizacja planetarium
mat. Centrum HewelianumW tym roku Centrum Hewelianum świętowało swoje 10-lecie. To okres, w którym ogromne przeobrażenie przeszedł cały teren w centrum miasta, którym zarządza ta miejska instytucja. Było też wiele inwestycji. Zakończył się np. remont kapitalny dawnej Wozowni Artyleryjskiej, sfinalizowano też projekt nowoczesnego oświetlenia terenu.

Zobacz film z remontu Wozowni:

W tym roku nie tylko podsumowywano dotychczasowe osiągnięcia. Plany Centrum są bardzo ambitne: rewitalizacja Domu Zdrojowego w Brzeźnie, któremu nadane zostaną nowe, edukacyjne funkcje czy plany budowy Planetarium. To tylko niektóre z projektów. O tych i innych zamierzeniach Centrum Hewelianum porozmawiamy w naszym studiu.

Zapraszamy do obejrzenia naszego wideoczatu Wszystkie Strony Miasta, w którym porozmawiamy właśnie o tych nowych wyzwaniach. Gośćmi programu będą Paweł Golak, dyrektor Centrum Hewelianum i Joanna Bieganowska, rzecznik prasowy.

Początek emisji w czwartek 13 września o godzinie 12.30. na portalu gdansk.pl.

oprac. MWwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl