PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Podpisano umowę na przebudowę budynku przy ul. Królikarnia 13 na Dolnym Mieście. WIZUALIZACJE

Podpisano umowę na przebudowę budynku przy ul. Królikarnia 13 na Dolnym Mieście. WIZUALIZACJE
Rusza przebudowa budynku przy ul. Królikarnia, którego metamorfoza została ujęta w Programie Rewitalizacji. Koszt remontu wyniesie ok. 2,3 mln złotych. Prace zakończą się w październiku 2021 roku.
Na obrazku biały budynek (widoczne dwie ściany zewnętrzne) z kilkunastoma oknami. Na ścianie niebieska tablica z nazwą ulicy i numerem (Królikarnia 13). Przy budynku chodnik i asfaltowa droga. W tle po lewej fragment budynku mieszkalnego, po prawej drzewa.
Zbudowany w technologii tradycyjnej budynek o powierzchni ok. 400 m kw. zostanie gruntownie zmodernizowany
DRMG

 

Adaptacja budynku polegać będzie na dostosowaniu obiektu do prowadzenia Placówki Wsparcia Dziennego, w tym zajęć edukacyjnych, profilaktycznych oraz wsparcia psychologiczno - pedagogicznego dla dzieci, młodzieży oraz ich opiekunów. Zbudowany w technologii tradycyjnej budynek o powierzchni ok. 400 m2 zostanie gruntownie zmodernizowany. Prace zakładają kompleksową przebudowę pomieszczeń budynku w celu dostosowania do pełnienia nowych funkcji. Budynek zmieni się również zewnętrznie, zostanie docieplony i zyska nową elewację. Cały obiekt zostanie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, zamontowana będzie również winda.

Zmieni się również bezpośrednie otoczenie budynku. Zagospodarowany zostanie cały przyległy do placówki teren, na którym powstanie m.in. altana sceniczna z ławkami dla widowni. Pojawi się również altana rekreacyjna oraz mała architektura. Zaaranżowana zostanie także zieleń, wymienione będzie ogrodzenie obiektu, powstaną nowe dojścia oraz miejsca postojowe. Prace potrwają rok. Wykonawcą zadania jest firma ECOZET Sp. z o.o., która zrealizuje inwestycję za niecałe 2,4 mln złotych.


ZOBACZ WIZUALIZACJE BUDYNKU I OTOCZENIA

Na obrazku w tle budynek wielopiętrowy. Przed nim po lewej stronie fragment budynku z drewnianą altaną sceniczną, po środku siedziska dla publiczności na trawniku, po prawej wiata i ławki ustawione na chodniku.
Zagospodarowany zostanie też cały przyległy do placówki teren, na którym powstanie m.in. altana sceniczna z ławkami dla widowni. Pojawi się również altana rekreacyjna oraz mała architektura
DRMG

 

Na pierwszym planie w środku trawnik, na prawo fragment drzewa, po lewej płotek drewniany. Za nimi biały budynek z drewnianą altaną sceniczną osłonięty kilkoma drzewami. W tle wielopiętrowe budynki mieszkalne.
3D-View-2_2019-12-03

 

W środku drewniana altana sceniczna, przed nią siedziska dla publiczności. Obok biały budynek. W około chodnik i trawniki. W tle wielopiętrowe budynki mieszkalne. Po prawej fragment wiaty.
3D-View-5_2019-12-03

 

Zadanie realizowane jest w ramach programu „Rewitalizacja Dolnego Miasta i Placu Wałowego wraz ze Starym Przedmieściem w Gdańsku”. Oprócz adaptacji budynku przy ul. Królikarnia 13, na Dolnym Mieście zostaną przebudowane i zmodernizowane drogi oraz infrastruktura podziemna ulic: Chłodnej, Sempołowskiej, Królikarnia, Przyokopowej, Polnej i Wierzbowej. Dla modernizacji kwartałów dróg: Chłodna, Sempołowskiej, Królikarnia aktualnie pozyskiwana jest dokumentacja projektowa. W przypadku ul. Przyokopowej, Polnej i Wierzbowej w najbliższym czasie będziemy rozstrzygać przetarg na realizację robót.

Inwestycja dofinansowana jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020 oś priorytetowa 08 Konwersja Działanie 08.01, Kompleksowe przedsięwzięcia rewitalizacyjne - wsparcie dotacyjne, działanie 08.01.01. Kompleksowe przedsięwzięcia rewitalizacyjne w miastach Obszaru Metropolitarnego Trójmiasta - mechanizm ZIT.

oprac. WG

 

Aneta NiezgodaUrząd Miejski w GdańskuDyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska
Aneta Niezgoda - najnowsze
Aneta NiezgodaUrząd Miejski w GdańskuDyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska
Aneta Niezgoda - najnowsze