PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Brydżowa ekstraklasa w Gdańsku rozgrywa Final Four

Brydżowa ekstraklasa w Gdańsku rozgrywa Final Four
W czwartek, 2 września, w Gdańsku odbywają się finałowe rozgrywki brydżowej Ekstraklasy, popularnie zwane Final Four. W zawodach bierze udział prawdziwa elita polskiego i światowego brydża. Wystąpią medaliści mistrzostw świata i Europy, ujrzymy reprezentantów Polski, Litwy, USA oraz Szwajcarii.
W gdańskim turnieju wystąpią mistrzowie świata i Europy
W gdańskim turnieju wystąpią mistrzowie świata i Europy
fot. Agata Zatorska

 

W rywalizacji pozostały obecnie cztery drużyny, które wywalczyły sobie prawo walki o medale. Są to:

1) Bridgescanner KS AZS Wratislavia I Wrocław

2) Synis Value Media Opole

3) KS Szkoła Brydża Szlem Gdańsk

4) SPS Construction Kielce

- Do Gdańska przyjedzie elita polskiego i światowego brydża. Ciężko zliczyć liczbę tytułów mistrzostw Świata i Europy, które zdobyli zawodnicy występujący w finałowym starciu. W walce o medale ujrzymy reprezentantów Polski, Litwy, USA oraz Szwajcarii, co zdecydowanie podkreśla prestiżowy wymiar tegorocznego finału - mówi Piotr Zatorski, kapitan drużyny z Gdańska.

W czwartek, 2 września, o godz. 14:15 rozpoczną się siedemdziesięciodwu rozdaniowe półfinały, w którym drużyna z Gdańska zmierzy się z Synis Opole. Finał oraz mecz o 3. miejsce przewidziane są na piątek, 3 września, o godz. 17:30.


Polscy brydżyści należą do ścisłej światowej czołówki, co udowodnili wygrywając Drużynowe Mistrzostwa Świata w 2015 (Chennai) i 2019 roku (Wuhan).

Jak podkreśla Piotr Zatorski:

Brydż to wyjątkowa rozrywka intelektualna, gdzie ważną są umiejętności, a tzw. „fart” schodzi na drugi plan. To nie przypadek, że znani ludzie jak Bill Gates są zapalonymi brydżystami i można ich spotkać na największych turniejach.


Wyniki Final Four można śledzić na stronie Polskiego Związku Brydża Sportowego www.pzbs.pl, a grę na brydżowym portalu Bridgebase. Cała finałowa impreza została objęta honorowym patronatem Prezydent Miasta Gdańska.